Nacházíte se tady: Trénink s aplikací Polar > Trénink s aplikací Polar app > Nošení hodinek M600

Nošení hodinek M600

Chytré hodinky optimalizované pro sport mají zabudovaný snímač tepové frekvence, který měří tepovou frekvenci ze zápěstí. K tomu, aby tepová frekvence mohla být ze zápěstí odečítána přesně, je nutné připevnit pásek pevně na zápěstí, těsně za zápěstní kost, s displejem směřujícím nahoru. Snímač se musí dotýkat kůže, ale pásek by neměl být příliš utažený, aby nebránil proudění krve.

Když necvičíte, měli byste pásek trochu povolit tak, jako byste nosili běžné hodinky. Na trénink ho ale zase dotáhněte, abyste měli jistotu, že ze zápěstí odečítané hodnoty tepové frekvence budou přesné. Jestliže máte na zápěstí tetování, nepřikládejte snímač přímo na ně, protože tetování může hodnoty tepové frekvence zkreslovat.

Pokud vaše ruce a pokožka snadno prochladnou, je vhodné kůži pod snímačem nejprve zahřát. Před tréninkem je potřeba rozproudit krev!

U sportovních disciplín, kde je obtížnější zajistit, aby snímač držel na zápěstí ve stabilní poloze, anebo kde dochází ke svalovému a šlachovému napětí nebo pohybu v blízkosti snímače, doporučujeme používat snímač tepové frekvence Polar s hrudním pásem, který vám zajistí přesnější měření tepové frekvence. Více informací viz Spárování aplikace Polar se snímačem tepové frekvence.

I když v průběhu cvičení dostáváte mnoho subjektivních signálů o tom, jak se vaše tělo s fyzickou zátěží vyrovnává (namáhavost cvičení, rytmus dechu, fyzické počitky), žádný z nich není tak spolehlivý, jako měření tepové frekvence. To je objektivní a je ovlivněno vnitřními i vnějšími faktory, což znamená, že budete mít k dispozici spolehlivý ukazatel své fyzické kondice.