Nacházíte se tady: Trénink s aplikací Polar > Aplikace Polar a služba Polar Flow

Aplikace Polar a služba Polar Flow

Aplikace Polar

Díky aplikaci Polar se chytré hodinky M600 podporované technologií Wear OS by Google změní ve sporttester a monitor fyzické aktivity.

Aplikace monitoruje vaše tréninková data, jako je tepová frekvence, rychlost, vzdálenost a trasa. Kromě toho měří vaši aktivitu po celý den: vidíte, kolik kroků jste ušli, jakou vzdálenost jste zdolali a kolik kalorií jste spálili. Budete-li mít hodinky M600 na ruce i v noci, aplikace bude analyzovat i váš spánek a jeho kvalitu.

Jak získat aplikaci

Ke zprovoznění funkcí sledování aktivity a tréninku na M600 si musíte na telefonu nainstalovat aplikaci Polar Flow z obchodu Google Play nebo App Store a aktivovat aplikaci Polar na chytrých hodinkách. Podrobnější informace o tom, jak aktivovat aplikaci Polar na M600, najdete zde.


Aplikace Polar Flow

V mobilní aplikaci Polar Flow vidíte okamžité grafické znázornění svých tréninkových dat a dat o aktivitě. V aplikaci můžete také změnit některá nastavení a plánovat si trénink.

Tréninková data

Aplikace Polar Flow vám v telefonu poskytne okamžitý přehled tréninku rovnou po jeho skončení. Můžete zobrazit týdenní přehledy tréninku v tréninkovém diáři a sdílet nejlepší výsledky s přáteli ve feedu aplikace Flow.

Údaje o aktivitě

V mobilní aplikaci uvidíte podrobné údaje o denní aktivitě. Podívejte se, kolik času jste strávili na každé úrovni intenzity dané aktivity, a zjistěte, kolik vám chybí do splnění cíle denní aktivity a jak jej můžete splnit. Můžete také zobrazit podrobné informace o svém spánku.

Změna nastavení a plánování tréninku

V aplikaci Polar Flow můžete měnit nastavení účtu Polar a některá základní nastavení zařízení. Mimo to můžete přidávat a odstraňovat sportovní profily a plánovat trénink vytvářením rychlých nebo fázovaných tréninkových cílů.

Podporu a další informace o používání aplikace Polar Flow naleznete na adrese support.polar.com/en/support/Flow_app.

Informace o tom, jak synchronizovat tréninková data a data o aktivitě, a o změněných nastaveních mezi aplikací Polar a mobilní aplikací Polar Flow najdete v oddílu Synchronizace.


Webová služba Polar Flow

Webová služba Polar Flow vám umožňuje plánovat a podrobně analyzovat trénink a získat více informací o dosaženém výkonu.

Ve webové službě si můžete také individuálně přizpůsobit aplikaci Polar na hodinkách M600 tak, aby dokonale splňovala vaše tréninkové potřeby, přidáním nových sportovních profilů a upravením nastavení. Můžete například zadat konkrétní nastavení tréninkových náhledů pro každý sport a zvolit, jaká data chcete během tréninku vidět.

Dále můžete sledovat a graficky analyzovat svůj pokrok, přidat se k síti dalších sportovců a získat personalizovaný tréninkový program na běžecký závod. Chcete-li začít webovou službu Polar Flow používat, jděte na adresu flow.polar.com a přihlaste se pomocí účtu u Polaru, který jste si založili při nastavování hodinek M600.

Funkce Feed, Explore a Diář

Ve funkci Feed se můžete podívat, čím jste se v poslední době zabývali, a také sledovat aktivity svých přátel. Podívejte se na své poslední tréninky a přehledy aktivit, podělte se o své nejlepší výkony, komentujte a laikujte aktivity svých přátel. Ve funkci Explore si můžete procházet mapu a podívat se na tréninky, spolu s informacemi o trase, o něž se podělili jiní uživatelé. Můžete si také prohlédnout trasy, o něž se podělili jiní uživatelé, a podívat se, kde bylo dosaženo těch největších úspěchů. V Diáři si můžete vyhledat svoji denní aktivitu, prohlédnout si plánované tréninky (cíle tréninku) a znovu se podívat na výsledky již absolvovaných tréninků.

Pokrok

Funkce Pokrok vám umožní sledovat váš vývoj prostřednictvím písemných záznamů. Písemné záznamy jsou užitečným pomocníkem při monitorování pokroku v tréninku za delší období. Zvolené sportovní disciplíny můžete sledovat pomocí týdenních, měsíčních i ročních zpráv. V individuálním nastavení délky sledovaného období si můžete zvolit délku období a sport. V rozbalovacím seznamu si zvolte časové období pro zprávu a sportovní disciplínu a stiskněte ikonku kola pro výběr dat, která chcete zobrazit v grafu zprávy.

Komunita

V sekcích Skupiny Flow, KlubyZávody můžete najít sportovce, kteří trénují na stejný závod nebo ve stejném klubu jako vy. Nebo můžete založit vlastní skupinu pro lidi, se kterými chcete trénovat. Můžete sdílet cvičení a tréninkové tipy, komentovat tréninkové výsledky ostatních členů a být součástí komunity Polar.

Programy

V sekci Programy si můžete vytvořit běžecký program (Running Program), který vám pomůže při tréninku na závod na 5 km, 10 km, půlmaraton nebo maraton. Polar Running Program (Běžecký program od Polaru) je uzpůsobený dané akci a zohledňuje vaše osobní vlastnosti, tréninkovou minulost a dobu na přípravu.

Podporu a další informace ohledně používání webové služby Polar Flow najdete na adrese support.polar.com/en/support/flow.

Podrobné informace o upravování sportovních profilů viz Sportovní profily Polaru ve webové službě Flow.