Une jälgimise funktsioon Sleep Plus Stages™
Funktsioon Sleep Plus Stages jälgib automaatselt teie une kestust ja kvaliteeti ning näitab, kui kaua viibisite igas unefaasis. See koondab teie une kestuse ja kvaliteedi üheks hõlpsalt jälgitavaks väärtuseks – uneskooriks. Uneskoor näitab, kui hästi te magasite, võttes arvesse nüüdisaja uneteadusel põhinevaid hea ööune indikaatoreid.
Uneskoori komponentide võrdlemine oma tavalise tasemega aitab mõista, millised päevased tegurid teie und mõjutavad ja kas need vajavad kohandamist. Üksikasjalik ülevaade unest kuvatakse teie kellas ja Polar Flow rakenduses. Pikaajalised uneandmed Polar Flow veebikeskkonnas aitavad teil oma unemustreid üksikasjalikult analüüsida.
- Kõigepealt peate Polar Flow rakenduses/veebikeskkonnas või kellas määrama eelistatud uneaja pikkuse. Selleks puudutage Flow rakenduses oma profiili ja valige Your preferred sleep time. Valige eelistatud uneaja pikkus ja puudutage valikut Done. Või logige sisse Flow veebikeskkonda või looge uus konto aadressil flow.polar.com ja valige Settings > Physical settings > Your preferred sleep time. Määrake eelistatud uneaja pikkus ja valige Save. Eelistatud uneaja pikkuse määramiseks kellas navigeerige asukohta Settings > Physical settings > Preferred sleep time.
Uneaja eelistus peegeldab aega, kui kaua sooviksite igal öösel magada. Vaikimisi on kasutusel teie vanusegrupi keskmised soovitused (kaheksa tundi 18–64-aastastele täiskasvanutele). Kui teile tundub, et kaheksa tundi und on teie jaoks liiga palju või liiga vähe, soovitame teil vastavalt oma isiklikele vajadustele eelistatud uneaja pikkust kohandada. Seda tehes saate täpset tagasisidet selle kohta, kui palju te võrreldes eelistatud uneaja pikkusega tegelikult magada saite.
- Funktsiooni Sleep Plus Stages toimimiseks peab olema lubatud südame löögisageduse pidev jälgimine. Selleks navigeerige asukohta Settings > General Settings > Continuous HR tracking ja valige On (sees) või Night-time only (öörežiim). Pange kell tihedalt ümber randme. Kella tagumisel poolel olev andur peab pidevalt naha vastas olema Üksikasjalikumad kandmisjuhised leiate peatükist Randmepõhine südame löögisageduse mõõtmine.
- Teie kell tuvastab, millal te uinute, millal ärkate ja kui kaua magasite. Mõõtmine põhineb teie mittedomineeriva käe liigutuste registreerimisel integreeritud 3D-kiirendusanduriga ja teie südamelöökide vaheliste intervallide randmepõhisel registreerimisel optilise südame löögisageduse anduriga.
- Hommikul ärgates kuvatakse kella ekraanil teie uneskoor (skaalal 1–100). Pärast esimest ööd saate teavet unefaaside kohta (kerge uni, sügav uni, REM-uni), uneskoori ja tagasisidet une erinevate aspektide kohta (pikkus, pidevus, tõhusus). Pärast kolmandat ööd saate võrdluse oma tavalise tasemega.
- Lisaks on teil hommikuti võimalik oma une kvaliteeti ka ise Flow rakenduses või kellas hinnata. Teie enda hinnangut une oleku arvutamisel ei arvestata, kuid te saate selle salvestada ja hinnanguid omavahel võrrelda.
|
|
Hommikul ärgates pääsete oma uneandmetele ligi Nightly Recharge’i kellakuva kaudu. Vajutage nuppu OK, et avada Nightly Recharge’i oleku üksikasjad. Seejärel kerige nupu DOWN abil valikuni Sleep charge details. Une oleku üksikasjade vaatamiseks vajutage nuppu OK. Teil on võimalik une jälgimine ka käsitsi peatada. Kui kell on tuvastanud vähemalt neljatunnise uneaja, kuvatakse Nightly recharge’i kellakuval tekst Already awake? (Juba ärkvel?). Kui olete ärganud, vajutage nuppu OK. Kell teeb koheselt teie unest kokkuvõtte. Une oleku üksikasjade vaates kuvatakse järgmised andmed:
|
Magamine on iga inimese puhul erinev. Selle asemel et võrrelda oma unestatistikat teistega, jälgi oma isiklikku pikaajalist unemustrit, et saaksid paremini aru, kuidas sa tegelikult magad. Ärgates sünkroonige oma kell Flow rakendusega, et näha oma eelmise öö uneandmeid. Jälgige oma une päeva- ja nädalapõhist statistikat Flow rakenduses ja saage teada, kuidas teie magamisharjumused ja päevased tegevused mõjutavad teie und.
Uneandmetega tutvumiseks valige Flow rakenduse menüüst Sleep. Une struktuuri (sleep structure) vaates näete erinevate unefaaside (kerge, sügav ja REM-uni) vaheldumist ja unekatkestusi. Üldiselt kulgevad unetsüklid kergest unest sügavasse unne ja seejärel REM-unne. Tavaliselt koosneb ööuni umbes 4–5 unetsüklist. See võrdub ligikaudu kaheksatunnise uneajaga. Normaalse ööune ajal on arvukalt lühemaid ja pikemaid unekatkestusi. Pikki katkestusi tähistatakse une struktuuri graafikul pikkade oranžide tulpadena.
Uneskoori kuus komponenti on rühmitatud kolme teema alla: amount (uneaja pikkus), solidity (pikad katkestused, pidevus ja tegelik uneaeg) ja regeneration (REM-uni ja sügav uni). Graafiku iga tulp tähistab erikomponentide skoore. Uneskoor on nende skooride keskmine. Nädalavaate valimisel näete, kuidas teie uneskoor ja une kvaliteet (teemad solidity ja regeneration) nädala jooksul varieeruvad.
Unerütmi (sleep rhythm) jaotises näete nädalakokkuvõtet oma uneaja pikkusest ja unefaasidest.
Oma pikaajaliste uneandmete ja unefaasidega tutvumiseks minge Polar Flow veebikeskkonna menüüsse Progress ja valige vahekaart Sleep report (unearuanne).
Unearuandes näete pikaajalist ülevaadet oma unemustritest. Teil on võimalik vaadata viimase ühe, kolme ja kuue kuu uneandmeid. Kuvatud on järgmiste uneandmete keskmised väärtused: uinumisaeg, ärkamisaeg, uneaja pikkus, REM-uni, sügav uni ja unekatkestused. Hiirekursoriga unegraafiku kohal hõljudes näete oma ööune üksikasjalikku liigendust.
Lisateavet funktsiooni Sleep Plus Stages kohta leiate sellest põhjalikust juhendist.