Sa oled siin: Treenimine > Treeningu alustamine

Treeningu alustamine

 1. Pange kell käe peale ja pingutage kellarihma.
 2. Treeningueelsesse režiimi sisenemiseks vajutage kellaaja vaates pikalt nuppu OK või vajutage peamenüüsse sisenemiseks nuppu BACK ja valige Start training.

  Treeningueelsest režiimist pääsete kiirmenüüsse, kui puudutate kiirmenüü ikooni või vajutate nuppu LIGHT. Kiirmenüüs kuvatavad valikud sõltuvad valitud spordialast ja sellest, kas GPS on kasutusel või mitte.

  Võite näiteks valida lemmikeesmärgi või marsruudi ja lisada treeningvaadetele taimereid. Lisateavet leiate peatükist Kiirmenüü.

  Kui olete oma valiku teinud, naaseb kell treeningueelsesse režiimi.

 3. Liikuge sirvides soovitud spordialani.
 4. Treeninguandmete täpsuse tagamiseks püsige treeningueelses režiimis, kuni kell on leidnud teie südame löögisageduse ja satelliitide signaalid (kui valitud spordiala seda nõuab). Satelliitide signaalide püüdmiseks minge õue ja eemale kõrgetest hoonetest ja puudest. Signaalide otsimise ajal kandke kella nii, et selle ekraan oleks suunaga ülespoole. Hoidke rannet liikumatuna ja ärge puudutage kella.

  Kui olete kellaga sidunud mõne Bluetooth-anduri, hakkab kell automaatselt otsima ka anduri signaali.

  Kui GPS on kasutamiseks valmis, muutub GPS-i ikooni ümbritsev ring roheliseks. Kell annab teile märku heli ja värinaga.

  Kui kell on teie südame löögisageduse leidnud, kuvatakse see ekraanil.

  Kui kannate kellaga seotud Polari südame löögisageduse andurit, kasutatakse treeningu ajal automaatselt seda andurit südame löögisageduse mõõtmiseks. Südame löögisageduse sümbolit ümbritsev sinine ring näitab, et kell kasutab südame löögisageduse mõõtmiseks seotud andurit.

 5. Kui kõik signaalid on leitud, vajutage treeningu alustamiseks nuppu OK.

Lisateavet kella kasutusvõimaluste kohta leiate peatükist Treeningu ajal.

Planeeritud treeningu alustamine

Polar Flow veebikeskkonnas või rakenduses saate planeerida treeninguid ja seada üksikasjalikke treeningueesmärke ning sünkroonida need kellaga.

Käesolevale päevale planeeritud treeningu alustamiseks:

 1. Sisenega treeningueelsesse režiimi vajutades kellaaja vaates pikalt nuppu OK.
 2. Teilt küsitakse, kas soovite alustada käesolevale päevale planeeritud treeningut.

 3. Treeningueesmärgi andmete vaatamiseks vajutage nuppu OK.
 4. Vajutage nuppu OK, et naasta treeningueelsesse režiimi. Valige spordiprofiil, mida soovite kasutada.
 5. Kui kell on leidnud kõik signaalid, vajutage nuppu OK. Ekraanil kuvatakse tekst Recording started. Võite alustada treenimist.

Treeningu ajal kuvatakse kella ekraanil juhised, kuidas seatud eesmärki saavutada. Lisateavet leiate peatükist Treeningu ajal.

Seatud treeningueesmärgid sisalduvad ka FitSparki treeningujuhises.

Multispordi treeningu alustamine

Multisport võimaldab teil ühte treeningusse lisada erinevaid spordialasid. Ühelt spordialalt saate sujuvalt teisele üle minna ilma treeningu andmete salvestamist peatamata. Mitme spordialaga treeningukorra ajal jälgitakse automaatselt ühelt alalt teisele ülemineku aegasid, mis võimaldab näha, kui kaua aega kulub ühelt alalt teisele lülitumiseks.

On olemas kahte erinevat tüüpi multispordi treeningut: fikseeritud multisport ja vaba multisport. Fikseeritud multispordi puhul (multispordi profiilid Polari spordialade loendis) on spordialade järjekord fikseeritud ja need tuleb läbida kindlas järjekorras. Vaba multispordi puhul saate valida, milliseid spordialasid ja millises järjekorras soovite läbida, valides need spordialade loendist. Samuti on teil võimalik spordialade vahel edasi-tagasi lülituda.

Enne multispordi treeningu alustamist veenduge, et olete määranud kõikide vajalike spordialade spordiprofiilide sätted. Lisateavet leiate peatükist Spordiprofiilid Flow rakenduses ja veebikeskkonnas.

 1. Peamenüüsse sisenemiseks vajutage nuppu BACK. Seejärel valige Start training ja meelepärane spordiprofiil. Valige triatlon, vaba multisport või mõni muu multispordiala (võimalik lisada Flow veebikeskkonnas).
 2. Kui kell on kõik signaalid leidnud, vajutage nuppu OK Ekraanil kuvatakse tekst Recording started. Võite alustada treenimist.
 3. Spordiala muutmiseks vajutage nuppu BACK, et siseneda üleminekurežiimi.
 4. Valige järgmine spordiala, vajutage nuppu OK (ekraanil kuvatakse üleminekuaeg) ja jätkake treeningut.