You are here: Treenimine > Randmepõhine südame löögisageduse mõõtmine

Randmepõhine südame löögisageduse mõõtmine

Teie kell mõõdab südame löögisagedust otse randmelt, kasutades Polar Precision Prime™-i anduri sünteestehnoloogiat. See innovatiivne lahendus ühendab endas südame löögisageduse optilise mõõtmise ja nahakontakti kaudu mõõtmise, et välistada häired südame löögisageduse signaalile. Sel moel on tagatud teie südame löögisageduse täpne jälgimine ka kõige keerukamates tingimustes.

Kuigi on olemas mitmeid subjektiivseid vihjeid selle kohta, kuidas teie keha treeningule reageerib (tajutav pingutus, hingamissagedus, füüsilised aistingud), ei ole ükski nendest sama usaldusväärne kui südame löögisageduse mõõtmine. See on objektiivne ja seda mõjutavad nii sisemised kui välised tegurid, mistõttu on tegemist usaldusväärse füüsilise seisundi kindlaksmääramise vahendiga.

Kuidas kella kanda, kui soovite mõõta südame löögisagedust või jälgida und

Täpsete südame löögisageduse näitude tagamiseks ning südame löögisageduse pideva jälgimise, Nightly Recharge’i öise taastumise ja Sleep Plus Stagesi une jälgimise funktsioonide kasutamiseks on oluline, et kannaksite kella õigesti:

  • Kandke kella randmel nii, et randmeluu ja kella vahele jääks vähemalt ühe sõrme jagu ruumi (vt allpool olevat joonist).
  • Pange kell tihedalt ümber randme. Kella tagumisel poolel olev andur peab pidevalt naha vastas olema ning kell ei tohiks randmel liikuda. Selleks et kontrollida, ega kellarihm pole ümber randme liiga lõdvalt, suruge seda kergelt kahelt poolt üles ja jälgige, kas andur jääb vastu nahka. Kellarihma ülespoole lükates ei tohiks LED-valgustus paista.
  • Kõige täpsemate mõõtmistulemuste saamiseks soovitame kella enne südame löögisageduse mõõtmist paar minutit kanda. Kui teie käed ja nahk kipuvad kergesti külmetama, on soovitatav neid enne soojendada. Enne treeningut on hea veri käima saada!

Treeningu ajal peaksite kella randmeluust kaugemale libistama ja kellarihma rohkem pingule tõmbama, et vältida seadme liikumist. Enne treeningu alustamist laske nahal paar minutit kellaga kohaneda. Pärast treeningut laske kellarihma veidi lõdvemaks.

Kui teil on randme piirkonnas tätoveeringuid, ärge asetage andurit täpselt nende peale, kuna see võib takistada täpsete näitude saamist.

Spordialade puhul, kus on raskem hoida andurit liikumatult randmel või kus anduri läheduses olevates lihastes või kõõlustes esineb survet või liikumist, soovitame kasutada rindkerevööga Polari südame löögisageduse andurit, et tagada täpsemad mõõtmistulemused. Teie kell ühildub Bluetooth®-i tehnoloogiat kasutavate südame löögisageduse anduritega, sealhulgas Polar H10-ga. Polar H10 südame löögisageduse andur reageerib kiiremini kiiresti suurenevale või vähenevale südame löögisagedusele ning on seega ideaalne kiirjooksudest koosneva intervalltreeningu puhul.

Randmepõhise südame löögisageduse mõõtmise parimaks võimalikuks toimimiseks hoidke kella puhtana ja vältige kriimustuste tekkimist. Kui olete trenni tehes palju higistanud, soovitame kella jooksva veel all õrna seebilahusega pesta. Seejärel pühkige see pehme rätikuga kuivaks. Enne laadimist laske kellal täielikult kuivada.

Kuidas kella kanda, kui te ei mõõda südame löögisagedust ega jälgi und/öist taastumist

Laske kellarihma veidi lõdvemaks, et teil oleks mugav ja et nahk saaks hingata. Kandke kella nagu kannaksite tavalist käekella.

Aeg-ajalt on soovitatav lasta randmel puhata, eriti kui teil on tundlik nahk. Võtke kell käe pealt ära ja pange laadima. Nii saavad nii nahk kui ka kell puhata ja valmistuda järgmiseks treeninguks.