You are here: Sätted > Füüsilised sätted

Füüsilised sätted

Füüsiliste sätete vaatamiseks ja redigeerimiseks valige Settings > Physical settings. Oluline on sisestada võimalikult täpsed andmed (kaal, pikkus, sünniaeg ja sugu), kuna need mõjutavad mõõteväärtuste, sealhulgas südame löögisageduse tsoonide piiride ja kalorikulu täpsust.

Menüüst Physical settings leiate:

 • Weight (kehakaal)
 • Height (pikkus)
 • Date of birth (sünniaeg)
 • Sex (sugu)
 • Training background (treenituse tase)
 • Activity goal (aktiivsuseesmärk)
 • Preferred sleep time (eelistatud uneaja pikkus)
 • Maximum heart rate (maksimaalne südame löögisagedus)
 • Resting heart rate (südame löögisagedus puhkeolekus)
 • VO2max (maksimaalne hapnikutarbimine)

Kehakaal

Sisestage oma kehakaal kilogrammides (kg) või naeltes (lbs).

Pikkus

Sisestage oma pikkus sentimeetrites (meetermõõdustiku ühikud) või jalgades ja tollides (inglise süsteemi ühikud).

Sünniaeg

Sisestage oma sünniaeg. Kuupäevasätete järjekord sõltub sellest, millise kellaaja- ja kuupäevavormingu olete valinud (24h: päev - kuu - aasta / 12h: kuu - päev - aasta).

Sugu

Valige Male (mees) või Female (naine).

Treenituse tase

Treenituse tase on hinnang teie pikaajalisele füüsilisele aktiivsusele. Valige variant, mis kirjeldab kõige paremini teie füüsilise aktiivsuse mahtu ja intensiivsust viimase kolme kuu jooksul.

 • Occasional (0–1 tundi nädalas): Te ei tegele regulaarselt tervisespordiga ega raske füüsilise tegevusega. Näiteks, te teete jalutuskäike vaid enda lõbuks või treenite harva nii, et see kutsuks esile hingeldamise või higistamise.
 • Regular (1–3 tundi nädalas): Te tegelete regulaarselt tervisespordiga. Näiteks, te jooksete 5–10 km või 3–6 miili nädalas või tegelete 1–3 tundi nädalas võrreldava füüsilise tegevusega, või teie töö nõuab mõõdukat füüsilist aktiivsust.
 • Frequent (3–5 tundi nädalas): Te teete vähemalt kolm korda nädalas rasket füüsilist trenni. Näiteks, te jooksete 20–50 km/12–31 miili nädalas või tegelete 3–5 tundi nädalas võrreldava füüsilise tegevusega.
 • Heavy (5–8 tundi nädalas): Te teete vähemalt viis korda nädalas rasket füüsilist trenni ja osalete mõnikord massispordiüritustel.
 • Semi-pro (8 –12 tundi nädalas): Te teete peaaegu iga päev rasket füüsilist trenni ja treenite võistluslikel eesmärkidel.
 • Pro (> 12 tundi nädalas): Te olete vastupidavussportlane. Te teete rasket füüsilist trenni võistluslikel eesmärkidel.

Aktiivsuseesmärk

Igapäevane aktiivsuseesmärk aitab mõista, kui aktiivne te igapäevaselt olete. Valige kolmest aktiivsustasemest üks, mis iseloomustab teid kõige paremini ja vaadake, kui aktiivne peate olema, et oma igapäevast aktiivsuseesmärki saavutada.

Aktiivsuseesmärgi saavutamiseks vajalik aeg sõltub valitud tasemest ja tegevuste intensiivsusest. Aktiivsuseesmärgi saavutamiseks vajalik intensiivsus sõltub ka vanusest ja soost.

Tase 1

Kui veedate oma päeva enamasti istudes, teete vähe trenni ja liigute ringi auto või ühistranspordiga, soovitame teil valida selle aktiivsustaseme.

Tase 2

Kui peate töö või igapäevaste kohustuste tõttu olema suurema osa päevast jalgadel, on see teie jaoks sobiv aktiivsustase.

Tase 3

Kui teete füüsilist pingutust nõudvat tööd, armastate sportimist või olete muidu pidevas liikumises ja aktiivne, on see teie jaoks sobiv aktiivsustase.

Eelistatud uneaja pikkus

Igaöise une-eesmärgi püstitamiseks määrake eelistatud uneaja pikkus. Vaikimisi on kasutusel teie vanusegrupi keskmised soovitused (kaheksa tundi 18–64-aastastele täiskasvanutele). Kui teile tundub, et seda on teie jaoks liiga palju või liiga vähe, soovitame teil vastavalt oma isiklikele vajadustele eelistatud uneaja pikkust kohandada. Seda tehes saate täpset tagasisidet selle kohta, kui palju te võrreldes eelistatud uneaja pikkusega tegelikult magada saite.

Maksimaalne südame löögisagedus

Sisestage oma maksimaalne südame löögisagedus, kui teate selle väärtust. Kui sisestate väärtust esimest korda, kuvatakse vaikimisi teie vanusel põhinev maksimaalse südame löögisageduse väärtus (220-vanus).

SLSmax-i kasutatakse energiakulu hindamiseks. SLSmax on suurim südamelöökide arv minutis maksimaalse füüsilise pingutuse puhul. Kõige täpsem viis oma isikliku SLSmax-i teadasaamiseks on laboris läbiviidava koormustesti tegemine. SLSmax on oluline ka treeningute intensiivsuse kindlaksmääramisel. See on individuaalne ning sõltub vanusest ja pärilikest teguritest.

Puhkeoleku südame löögisagedus

Puhkeoleku südame löögisagedus on väikseim südamelöökide arv minutis (lööki/min), kui isik on täielikult lõdvestunud ja puuduvad segavad faktorid. Puhkeoleku südame löögisagedust mõjutavad vanus, füüsiline vormisolek, pärilikkus, tervislik seisund ja sugu. Normaalseks täiskasvanu puhkeoleku südame löögisageduseks loetakse 55-75 lööki/min, kuid väga heas füüsilises vormis olevatel isikutel võib see olla oluliselt madalam.

Puhkeoleku südame löögisagedust on soovitatav mõõta hommikul kohe pärast ärkamist. Võite esmalt tualettruumis käia, kui see aitab teil lõdvestuda. Ärge tehke enne mõõtmist tugevat trenni ja veenduge, et olete eelnevatest tegevustest täielikult taastunud. Korrake mõõtmist järgnevatel hommikutel ja arvutage oma keskmine puhkeoleku südame löögisagedus.

Puhkeoleku südame löögisageduse mõõtmiseks:

 1. Pange kell käele. Heitke selili ja lõdvestuge.
 2. Umbes ühe minuti pärast käivitage kellas treening. Valige ükskõik milline spordiala, nt Other indoor (muu siseala).
 3. Lebage paigal ja hingake rahulikult 3–5 minutit. Ärge vaadake mõõtmise ajal ekraanil kuvatavaid andmeid.
 4. Peatage treening. Sünkroonige kell Polar Flow rakenduse või veebikeskkonnaga ja vaadake treeningu kokkuvõttest oma väikseimat südamelöökide arvu (HR min) – see ongi teie puhkeoleku südame löögisagedus. Salvestage oma puhkeoleku südame löögisagedus ka Polar Flow füüsilistesse sätetesse.

VO2max

Sisestage oma VO2max.

VO2max (maksimaalne hapnikutarbimine, maksimaalne aeroobne võimekus) viitab maksimaalsele hapnikukogusele, mida inimene on maksimaalse intensiivsusega treenides võimeline ära kasutama. See on otseselt seotud südame maksimaalse võimekusega viia lihastesse verd. VO2max-i on võimalik mõõta või prognoosida füüsilise võimekuse testide abil (nt maksimaalse pingutuse test, submaksimaalse pingutuse test). VO2max-i näitaja hindamiseks saate kasutada ka oma jooksuindeksi väärtust. Lisaks saate kasutada Polari võimekustesti koos randmepõhise südame löögisageduse mõõtmise funktsiooniga, et selgitada välja oma VO2max-i näitaja ja salvestada see füüsilistesse sätetesse.