You are here: Funktsioonid > Kiiruse tsoonid

Kiiruse tsoonid

Kiiruse/tempo tsoonide abil saate treeningu ajal hõlpsasti jälgida oma kiirust ja tempot ning kohandada neid vastavalt seatud treeningueesmärgile. Tsoone on võimalik kasutada treeningute efektiivsuse tõstmiseks ja erinevate intensiivsuste kombineerimiseks, et saavutada optimaalseid tulemusi.

Kiiruse tsoonide sätted

Kiiruse tsoonide sätteid saate kohandada Flow veebikeskkonnas. Tsoone on kokku viis. Teil on võimalik kasutada vaiketsoone või kohandada tsoonide piire käsitsi. Tsoonid on spordialapõhised, mis tähendab, et igat tsooni on võimalik kohandada vastavalt konkreetse spordiala iseärasustele. Tsoone on võimalik kasutada jooksualade (sh jooksmist hõlmavate meeskonnaalade), jalgrattasõidu ning sõudmise ja süstasõidu puhul.

Default (vaikimisi)

Kui valite Default, ei saa te piire muuta. Vaiketsoonid on näide kiiruse/tempo tsoonidest, mis on mõeldud suhteliselt kõrge füüsilise võimekusega isikule.

Free (vaba)

Kui valite Free, on kõiki piire võimalik muuta. Näiteks, kui olete testinud oma anaeroobset ja aeroobset läve või ülemist ja alumist laktaadiläve, saate treenida tsoonidega, mis põhinevad teie individuaalsel lävikiirusel või -tempol. Soovitame teil seada oma anaeroobse läve kiiruse ja tempo 5. tsooni miinimumiks. Kui kasutate ka aeroobset läve, soovitame selle seada 3. tsooni miinimumiks.

Kiiruse tsoonidel põhinevad treeningueesmärgid

Teil on võimalik luua kiiruse/tempo tsoonidel põhinevaid treeningueesmärke. Kui olete eesmärgid FlowSynci abil sünkrooninud, kuvatakse treeningu ajal kella ekraanil juhised, kuidas eesmärke saavutada.

Treeningu ajal

Treeningu ajal näete, millises tsoonis parasjagu treenite ja kui palju aega igas tsoonis veedate.

Pärast treeningut

Treeningu kokkuvõttes näete ülevaadet igas tsoonis veedetud ajast. Pärast sünkroonimist näete Flow veebikeskkonnas oma tulemuste üksikasjalikku visuaalset tõlgendust.