You are here: Treenimine > Randmepõhine südame löögisageduse mõõtmine

Randmepõhine südame löögisageduse mõõtmine

Südame löögisageduse mõõtmine

Kuigi on olemas mitmeid subjektiivseid vihjeid selle kohta, kuidas teie keha treeningule reageerib (tajutav pingutus, hingamissagedus, füüsilised aistingud), ei ole ükski nendest sama usaldusväärne kui südame löögisageduse mõõtmine. See on objektiivne ja seda mõjutavad nii sisemised kui välised tegurid, mistõttu on tegemist usaldusväärse füüsilise seisundi kindlaksmääramise vahendiga.

Südame löögisageduse mõõtmine M430-ga

Polar M430-l on sisseehitatud südame löögisageduse andur, mis mõõdab südame löögisagedust randmelt. Jälgige oma südame löögisageduse tsoone otse seadme ekraanilt ja saage juhiseid Flow rakenduses või veebikeskkonnas planeeritud treeningute kohta.

Täpsete mõõtmistulemuste saamiseks pange M430 tihedalt ümber randme ja jälgige, et see asetseks täpselt randmeluu taga (vt paremal olevat pilti). M430 tagaküljel asuv andur peab olema nahaga pidevas kontaktis, kuid rihm ei tohi olla nii ümber, et see takistaks vereringet. Kõige täpsemate mõõtmistulemuste saamiseks soovitame M430 paar minutit kanda, enne kui alustate südame löögisageduse mõõtmist.

Kui teil on randme piirkonnas tätoveeringuid, ärge asetage andurit täpselt nende peale, kuna see võib takistada täpsete näitude saamist.

Kui teie käed ja nahk kipuvad kergesti külmetama, on soovitatav anduri alla jäävat piirkonda enne soojendada. Enne treeningut on hea veri käima saada!

Spordialade puhul, kus on raskem hoida andurit liikumatult randme vastas või kus anduri läheduses olevates lihastes või kõõlustes esineb survet või liikumist, soovitame kasutada Polari vööandurit, et tagada täpsemad mõõtmistulemused.

Kui kannate M430 ujumise ajal, võib vesi takistada südame löögisageduse anduri optimaalset töötamist. Sellest hoolimata salvestab M430 randmeliigutuste põhjal teie aktiivsuse andmeid. Pange tähele, et ujumise ajal ei saa te kasutada Polari vööandurit, kuna Bluetooth ei tööta vees.