You are here: Funktsioonid > Polar M430 kasutusjuhend | Abistatav GPS (A-GPS)

Abistatav GPS (A-GPS)

M430-l on sisseehitatud GPS, mis tagab erinevate välispordialade jaoks täpsed kiiruse, vahemaa ja kõrguse andmed ning võimaldab teil pärast treeningut Flow mobiilirakenduses ja veebikeskkonnas näha oma teekonda kaardil.

M430 kasutab satelliitide asukoha kiireks kindlaksmääramiseks abistatava GPS-i (A-GPS) tehnoloogiat. A-GPS-i andmed võimaldavad kindlaks teha GPS-i satelliitide prognoositavad asukohad. Tänu sellele teab M430, kust satelliite otsida ning saab isegi rasketes tingimustes signaali kätte kõigest mõne sekundiga.

A-GPS-i andmeid värskendatakse kord päevas. Uusimat A-GPS-i andmefaili värskendatakse automaatselt iga kord, kui sünkroonite M430 FlowSynci tarkvara kaudu Flow veebikeskkonnaga. Kui sünkroonite M430 FlowSynci tarkvara kaudu Flow veebikeskkonnaga, värskendatakse A-GPS-i andmefaili kord kuus.

A-GPS-i aegumiskuupäev

A-GPS-i andmefail kehtib kuni 14 päeva. Esimese kolme päeva jooksul on positsioneerimistäpsus suhteliselt kõrge. Pärast kolme päeva möödumist hakkab see järk-järgult vähenema. Regulaarsed värskendused aitavad tagada kõrgetasemelise positsioneerimistäpsuse.

A-GPS-i andmefaili aegumiskuupäeva saate vaadata M430-st. Selleks valige Settings > General settings > About your product > A-GPS exp. date. Kui andmefail on aegunud, sünkroonige M430 Flow veebikeskkonna või mobiilirakendusega.

Kui A-GPS-i andmefail on aegunud, võib asukoha kindlaksmääramine kauem aega võtta.

GPS-i funktsioonid

Teie kasutada on järgmised GPS-i funktsioonid:

  • Kõrgus, tõus ja langus: Reaalajas kõrguse mõõtmine ning tõustud ja laskutud meetrid/jalad.
  • Vahemaa: Täpsed vahemaa andmed treeningu ajal ja pärast treeningut.
  • Kiirus/tempo: Täpsed kiiruse/tempo andmed treeningu ajal ja pärast treeningut.
  • Jooksuindeks: Jooksuindeks põhineb jooksmise ajal mõõdetud südame löögisageduse ja kiiruse andmetel. See annab teavet teie sooritusvõime, aeroobse võimekuse ja jooksu ökonoomsuse kohta.
  • Tagasi algusesse: Funktsioon „Tagasi algusesse“ juhatab teid lühimat võimalikku teed mööda treeningu alguspunkti, näidates samal ajal ka selleni jäävat teepikkust. Nüüd saate avastada ka teisi põnevaid teekondi ja läbida neid julgesti teades, et olete vaid nupuvajutuse kaugusel, et näha, millist teed pidi jõuate tagasi algusesse.
  • Energiasäästurežiim: Energiasäästurežiim võimaldab säästa M430 aku tööiga pika kestusega treeningute ajal. GPS-i andmeid salvestatakse 60-sekundiliste intervallidega. Pikema intervalli puhul on rohkem salvestusaega. Kui energiasäästurežiim on sisse lülitatud, ei ole automaatset andmete salvestamise peatamist võimalik kasutada. Lisaks sellele ei saa te kasutada jooksuindeksi funktsiooni, välja arvatud juhul, kui teil on olemas jooksuandur.

Parima GPS-i signaali vastuvõtu tagamiseks kandke M430 randmel nii, et selle ekraan oleks suunaga ülespoole. GPS-i antenni asukoha tõttu ei ole soovitatav kanda M430 nii, et selle ekraan on suunaga allapoole. Kui M430 on kinnitatud jalgratta juhtrauale, veenduge, et selle ekraan on suunaga ülespoole.