You are here: Oluline teave > Ettevaatusabinõud

Ettevaatusabinõud

Polar M430 on mõeldud aktiivsuse jälgimiseks ning südame löögisageduse, kiiruse, vahemaa ja sammusageduse mõõtmiseks. Muud kasutamist pole ette nähtud.

Seadet ei tohiks kasutada selliste keskkonnatingimuste mõõtmiseks, mis nõuavad professionaalset või tööstuslikku täpsust.

Soovitame teil seadet aeg-ajalt pesta, et vältida kellarihma määrdumisest tingitud nahaprobleeme.

Häired treeningu ajal

Elektromagnetilised häired ja treeningvarustus

Elektriliste seadmete läheduses võivad tekkida häired. Häireid treeningu ajal võivad põhjustada ka WLAN tugijaamad. Ekslike näitude vältimiseks tuleb eemalduda võimalikest häireallikatest.

Treeningvarustus ja selle elektroonilised või elektrilised komponendid, sealhulgas LED-ekraan, mootorid ja elektrilised pidurid võivad tekitada häirivaid signaale. Nende probleemide lahendamiseks toimige järgmiselt:

 1. Eemaldage südame löögisageduse andur rindkerelt ja kasutage treeningvarustust nagu tavaliselt.
 2. Liigutage treeningseadet seni, kuni leiate koha, kus see ei kuva ekraanile ekslikke näitusid ega vilkuvat südame sümbolit. Häireid esineb tavaliselt kõige rohkem varustuse ekraani ees; ekraanist paremal ja vasakul pool on suhteliselt häirevaba.
 3. Pange südame löögisageduse andur uuesti ümber rindkere ja hoidke treeningseadet häirevabas alas nii palju kui võimalik.

Kui seade ei hakka sellest hoolimata tööle, on südame löögisageduse mõõtmiseks tõenäoliselt liiga palju elektrilist müra. Täiendavat teavet leiate aadressilt www.polar.com/support.

Riskide vähendamine treeningu ajal

Treenimisega võivad kaasneda teatud riskid. Enne regulaarsete treeningute alustamist soovitame teil vastata järgmistele teie tervislikku seisundit puudutavatele küsimustele. Kui vastus kasvõi ühele nendest küsimustest on „jah“, pidage enne treeningute alustamist nõu arstiga.

 • Kas te olete viimase viie aasta jooksul olnud füüsiliselt mitteaktiivne?
 • Kas teil on kõrge vererõhk või kolesteroolitase?
 • Kas te tarvitate mingeid vererõhu- või südameravimeid?
 • Kas teil on esinenud probleeme hingamisega?
 • Kas teil esineb mõne haiguse sümptomeid?
 • Kas te olete taastumas mõnest tõsisest haigusest või ravist?
 • Kas te kasutate südamestimulaatorit või mõnda muud implanteeritud elektroonilist seadet?
 • Kas te suitsetate?
 • Kas te olete rase?

Pange tähele, et lisaks treeningu intensiivsusele võivad südame löögisagedust mõjutada ka südame-, vererõhu-, psüühikahäirete, astma ja hingamishäirete ravimid, samuti mõned energiajoogid, alkohol ja nikotiin.

Treeningu ajal on oluline pöörata tähelepanu keha reaktsioonidele. Kui tunnete treeningu ajal ootamatut valu või väsimust, on soovitatav treening lõpetada või jätkata madalama intensiivsusega.

Tähelepanu! Polari tooteid võib kasutada, kui teil on südamestimulaator. Teoorias ei tohiks Polari tooted südamestimulaatori tööd häirida. Puudub teave selle kohta, et keegi oleks kunagi selliseid häireid kogenud. Sellegipoolest ei saa me garanteerida, et meie tooted sobivad kõikide südamestimulaatoritega või muude implanteeritud seadmetega, kuna seadmed on erinevad. Kui teil on mingeid kahtlusi või kui te kogete Polari tooteid kasutades ebatavalisi aistinguid, võtke ohutuse tagamiseks ühendust oma arsti või implanteeritud elektrooniliste seadmete tootjaga.

Kui olete allergiline nahaga kokkupuutuvate ainete suhtes või kahtlustate toote kasutamisest tulenevat allergilist reaktsiooni, vaadake üle materjalide nimekiri peatükis „Tehnilised andmed“. Nahareaktsioonide vältimiseks kandke südame löögisageduse andurit särgi peal, kuid tõrgeteta töö tagamiseks niisutage särki korralikult kohtades, mis jäävad elektroodide alla.

Teie ohutus on meie jaoks tähtis. Bluetooth® Smarti jooksuandur on disainitud nii, et see ei jääks jooksmise ajal kuhugi kinni. Sellegipoolest olge ettevaatlikud, kui jooksete jooksuanduriga näiteks metsas.

Niiskuse ja hõõrdumise koostoimel võib südame löögisageduse anduri värv hakata kuluma ja määrida riideid. Kui kasutate nahal parfüümi, päikesekaitsevahendit või putukatõrjevahendit, veenduge, et see ei puutuks kokku seadme ega südame löögisageduse anduriga. Ärge kandke treeningu ajal riideid, mis võivad seadmele värvi anda, eriti kui tegemist on heledat/erksat värvi seadmega.