You are here: Funktsioonid > Nutikas treenimine > Treeningkoormus ja taastumine

Treeningkoormus ja taastumine

Treeningkoormus (training load) on tekstiline tagasiside treeningu intensiivsuse kohta. Treeningkoormuse arvutus põhineb kriitiliste energiaallikate (süsivesikud ja valgud) kasutamisel treeningu ajal.

Treeningkoormuse funktsioon võimaldab võrrelda erinevat tüüpi treeningute koormust. Näiteks saate võrrelda omavahel madala intensiivsusega pika jalgrattasõidu koormust ja kõrge intensiivsusega lühikese jooksu koormust. Et erinevate treeningute võrdlus oleks võimalikult täpne, oleme teisendanud teie treeningkoormuse ligikaudseks taastumisvajaduse hinnanguks.

Pärast iga treeningut ilmub Polar Flow rakenduses olevasse treeningu kokkuvõttesse kirjeldus teie treeningkoormusest. Allpool on ära toodud erinevate treeningkoormuste jaoks vajalikud taastumisajad.

  • Mild (kerge): 0–6 tundi
  • Reasonable (mõõdukas): 7–12 tundi
  • Demanding (pingutust nõudev): 13–24 tundi
  • Very demanding (väga suurt pingutust nõudev): 25–48 tundi
  • Extreme (äärmuslik): rohkem kui 48 tundi

Üksikasjaliku analüüsi ja treeningkoormuse täpsema arvulise väärtuse leiate Polar Flow veebikeskkonnast.

Taastumise olek (recovery status) põhineb teie viimase kaheksa päeva kumulatiivsel treeningkoormusel, aktiivsusel ja puhkamisel. Viimased treeningud ja tegevused omavad varasematest suuremat kaalu ning seega mõjutavad need teie taastumise olekut kõige enam. Treeninguväliste tegevuste üle peab arvestust sisseehitatud 3D kiirendusmõõtur, mis salvestab teie randme liigutusi. See analüüsib teie liigutuste sagedust, intensiivsust ja ebakorrapärasust ning võtab arvesse ka teie füüsilisi andmeid, võimaldades teil näha, kui aktiivne te väljaspool treeninguid olete. Igapäevane aktiivsus koos treeningkoormusega annab teile selge ülevaate nõutavast taastumise olekust. Pidev taastumise jälgimine aitab teil ära tunda oma füüsilise võimekuse piire, vältida üle- või alatreenimist ja kohandada treeningute intensiivsust ja kestust vastavalt päeva ja nädala eesmärkidele. Taastumise olekut saate kontrollida Flow veebikeskkonnas (Diary > Recovery status).

Täiendavat infot leiate M430 tootetoe lehelt.