You are here: Funktsioonid > Nutikas treenimine > Polari jooksuprogramm

Polari jooksuprogramm

Polari jooksuprogramm on teie füüsilise võimekuse tasemel põhinev programm, mille eesmärk on tagada, et te treeniksite õigesti ja väldiksite ületreenimist. Tegemist on intelligentse programmiga, mis kohandub vastavalt teie edusammudele ning annab teada, millal peaksite endale veidi puhkust andma ja millal tempot juurde lisama. Iga programm on kohandatud vastavalt eelseisvale spordiüritusele, võttes arvesse teie isiklikke omadusi, treeningute tausta ja ettevalmistusaega. Programm on tasuta kättesaadav Polar Flow veebikeskkonnas aadressil www.polar.com/flow.

Programmid on saadaval 5 km jooksu, 10 km jooksu, poolmaratoni ja maratoni jaoks. Iga programm koosneb kolmest faasist: baasi loomine (base building), koormuse tõstmine (build-up) ja vormi teritamine (tapering). Need faasid aitavad teil oma sooritusvõimet järk-järgult parandada ja võistluspäevaks valmistuda. Jooksutreeningud jagunevad viite erinevasse liiki: kerge sörk, keskmaajooks, pikamaajooks, tempojooks ja intervalljooks. Parimate tulemuste tagamiseks koosnevad kõik treeningud omakorda soojendus-, treening- ja lõdvestusfaasist. Oma arengu toetamiseks on teil võimalik valida lihasjõudu, üldfüüsist ja liikuvust arendavate harjutuste vahel. Iga treeningnädal koosneb kahest kuni viiest jooksutreeningust. Jooksutreeningute kogukestus nädalas varieerub ühest kuni seitsme tunnini sõltuvalt teie füüsilise võimekuse tasemest. Programmi minimaalne kestus on 9 nädalat ja maksimaalne kestus 20 kuud.

Täiendavat teavet Polari jooksuprogrammi kohta leiate sellest põhjalikust juhendist. Lugege ka jooksuprogrammi kasutuselevõtmise juhendit.

Polari jooksuprogrammi loomine

 1. Logige sisse Flow veebikeskkonda aadressil www.polar.com/flow.
 2. Valige ülevalt menüüribalt Programs.
 3. Valige üritus, pange sellele nimi ning seadke ürituse toimumise aeg ja kuupäev, millal soovite programmi alustada.
 4. Vastake teie füüsilise aktiivsuse taset puudutavatele küsimustele.
 5. Valige, kas soovite lisada programmi toetavaid harjutusi.
 6. Vastake füüsiliseks aktiivsuseks valmisoleku küsimustikule.
 7. Vaadake programm üle ja kohandage vajadusel selle sätteid.
 8. Kui olete valmis, valige Start program.

*Kui saadaval on neljanädalane treeningute ajalugu, on küsimustele juba eelnevalt vastatud.

Eesmärgiga jooksutreeningu alustamine

Enne treeningu alustamist veenduge, et olete oma treeningu eesmärgi sünkrooninud M430-ga. Treeningud sünkroonitakse M430-ga treeningu eesmärkidena.

Konkreetsele päevale planeeritud treeningud kuvatakse treeningueelses režiimis nimekirja eesotsas:

 1. Treeningueelsesse režiimi sisenemiseks vajutage kellaaja vaates olles nuppu START.
 2. Valige eesmärk ning seejärel spordiprofiil.
 3. Kui M430 on leidnud kõik signaalid, vajutage nuppu START ja järgige seadme ekraanil olevaid juhiseid.

Eesmärgiga jooksu saate alustada ka menüüdes My day ja Diary. Kui soovite kasutada mõnele teisele päevale planeeritud eesmärki, valige menüüst Diary soovitud päev ja alustage sellele päevale planeeritud treeningut.

Edusammude jälgimine

Sünkroonige treeningu tulemused Flow veebikeskkonnaga, kasutades USB-kaablit või Flow rakendust. Jälgige oma edusamme menüüs Programs. Te saate ülevaate käimasolevast programmist ja oma edusammudest.