Nacházíte se tady: Funkce > Vantage M Uživatelská příručka | Kompatibilní snímače

Kompatibilní snímače

Kompatibilní snímače Bluetooth® vám umožňují zlepšit trénink a získat lepší přehled o výkonnosti. Kromě řady snímačů značky Polar jsou hodinky plně kompatibilní s několika snímači jiných výrobců.

Kompletní seznam kompatibilních snímačů a příslušenství Polar

Seznam kompatibilních snímačů jiných výrobců

Nový snímač můžete začít používat teprve po spárování s hodinkami. Spárování, které trvá pouze několik vteřin, zajišťuje, aby hodinky přijímaly signály pouze z vašich snímačů a zařízení, čímž umožňují nerušený trénink ve skupině. Před účastí na sportovní akci nebo v závodě nezapomeňte provést spárování ještě doma, abyste předešli rušení způsobenému přenosem dat. Pokyny naleznete v části Párování snímačů s hodinkami.

Snímač tepové frekvence Polar H10

Chcete-li získat maximálně přesné údaje o tepové frekvenci, připojte k hodinkám hrudní snímač Polar H10.

Snímač Polar Precision Prime využívá nejpřesnější technologii optického měření tepové frekvence a funguje téměř za každých podmínek. Avšak u sportovních disciplín, kde je obtížnější zajistit, aby snímač držel na zápěstí ve stabilní poloze, nebo kde v blízkosti snímače dochází ke svalovému a šlachovému napětí nebo pohybu, doporučujeme používat snímač tepové frekvence Polar H10, který zajistí přesnější měření tepové frekvence. Snímač tepové frekvence Polar H10 dokáže pohotověji reagovat na rychlé zvýšení či pokles tepové frekvence, a proto je ideální volbou pro intervalové tréninky s rychlými sprinty.

Snímač tepové frekvence Polar H10 má interní paměť, která umožňuje záznam jednoho tréninku bez nutnosti připojení k tréninkovému počítači nebo k aplikaci v mobilním zařízení, které tak nemusí být v blízkosti snímače. V takovém případě je třeba snímač tepové frekvence H10 spárovat s aplikací Polar Beat a trénink spustit z aplikace. Takto můžete s hrudním snímačem tepové frekvence Polar H10 zaznamenávat například údaje z plaveckých tréninků. Bližší informace naleznete na stránkách podpory pro aplikaci Polar Beat a snímač tepové frekvence Polar H10.

Používáte-li snímač tepové frekvence Polar H10 při cyklistickém tréninku, můžete hodinky upevnit na řídítka a sledovat tréninková data za jízdy.

Krokoměr Polar Bluetooth® Smart

Krokoměr Bluetooth® Smart je určen pro běžce, kteří si chtějí zlepšit svoji techniku a výkon. Umožňuje vám sledovat vaši rychlost a vzdálenost, ať už běžíte na trenažéru nebo v tom nejblátivějším terénu.

  • Změří každý váš krok a ukáže vám rychlost běhu a vzdálenost
  • Pomůže vám zlepšit běžeckou techniku, tím, že vám ukáže kadenci vašeho běhu a délku kroku.
  • Díky své malé velikosti drží pevně na tkaničkách bot.
  • Je odolný proti otřesům a vodotěsný, takže zvládne běh i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Snímač rychlosti Polar Bluetooth® Smart

Rychlost jízdy na kole ovlivňuje řada různých faktorů. Jedním z nich je samozřejmě fyzická zdatnost, avšak velkou roli hrají také povětrnostní podmínky a sklon vozovky. Nejmodernější metodou měření těchto faktorů a jejich vlivu na vaši rychlost je aerodynamický snímač rychlosti.

  • Tento snímač měří aktuální, průměrnou a maximální rychlost
  • Sledujte svoji průměrnou rychlost a získejte přehled o tom, jak se vám daří se zlepšovat.
  • Lehký a přesto odolný – a snadno se upevňuje

Snímač kadence Polar Bluetooth® Smart

Nejpraktičtější způsob měření cyklistických tréninků nabízí moderní bezdrátový snímač kadence. Tento snímač měří aktuální, průměrnou a maximální kadenci jízdy na kole v otáčkách za minutu. Umožňuje tak porovnávat techniku jízdy s předchozími tréninky.

  • Zlepšuje vaši cyklistickou techniku a pomáhá nalézt optimální kadenci.
  • Informace o kadenci bez rušivých signálů vám umožní vyhodnotit individuální výkon.
  • Aerodynamický tvar a nízká hmotnost

Snímače silového výkonu jiných výrobců

Když hodinky spárujete se samostatným snímačem silového výkonu pro běh či jízdu na kole, budou měřit silový výkon při běžeckém nebo cyklistickém tréninku. Vlastní tréninkové náhledy, které lze upravit v nabídce Nastavení sportovních profilů, umožňují zobrazení požadovaných informací o silovém výkonu. Funkce Training Load Pro na základě dat o silovém výkonu vypočítává svalovou zátěž. Tento údaj poté můžete využít při běžeckých a cyklistických trénincích s použitím samostatného běžeckého nebo cyklistického snímače silového výkonu.

Běžecký výkon

Běžecký výkon je skvělý nástroj k měření externí zátěže při běhu. Reaguje rychleji než tepová frekvence, a proto je ideální k měření zátěže při běhu do kopce a pro intervalové tréninky. Můžete jej také využívat k udržování stabilní fyzické zátěže při běhu v proměnlivém terénu. Údaje o běžeckém výkonu doplňují měření tepové frekvence: pokud měříte obojí, můžete zjistit, jak se mění vaše běžecká výkonnost. Pokud po několika týdnech tréninku dosáhnete stejného silového výkonu s nižší tepovou frekvencí, vaše běžecká výkonnost se zlepšila.

Více informací o funkci běžeckého výkonu naleznete v tomto podrobném průvodci.

Cyklistický výkon

Měření cyklistického výkonu pomáhá se sledováním a rozvojem cyklistického výkonu a techniky. Na rozdíl od tepové frekvence je silový výkon absolutní a objektivní ukazatel fyzického úsilí. Znamená to, že silový výkon můžete také porovnávat s ostatními cyklisty stejného pohlaví a podobné stavby těla. Nejspolehlivější výsledky nabízí porovnání wattů na kilogram. Lepší přehled o své fyzické kondici vám poskytne také tepová frekvence v různých silových zónách.