Nacházíte se tady: Funkce > GPS

GPS

Hodinky mají zabudovanou GPS, která poskytuje přesná měření rychlosti, vzdálenosti a nadmořské výšky při celé řadě venkovních sportů a v aplikaci a webové službě Flow vám po ukončení každé tréninkové jednotky umožní zobrazit na mapě vaši trasu.

Hodinky používají službu Assisted GPS (A-GPS) pro rychlé získání polohy satelitu. Data pořízená technologií A-GPS hodinkám poskytují předpokládané polohy satelitů GPS. Hodinky tak ví, kde mají satelity hledat, a dokážou proto začít jejich signály přijímat během několika vteřin, a to i za zhoršených podmínek.

Data pořízená technologií A-GPS se aktualizují jednou denně. Nejnovější datový soubor A-GPS se stáhne do hodinek, když je synchronizujete prostřednictvím softwaru FlowSync nebo aplikace Polar Flow s webovou službou Flow. Pokud máte telefon v dosahu Bluetooth a aplikace Polar Flow běží alespoň na pozadí, data A-GPS se automaticky stahují jednou denně do hodinek prostřednictvím aplikace Polar Flow.

Životnost dat pořízených pomocí A-GPS

Datový soubor z A-GPS má platnost 14 dní. Přesnost určování polohy je relativně vysoká v průběhu prvních tří dnů, ve zbývajících dnech postupně klesá. Pravidelné aktualizace pomáhají zajistit vysokou přesnost určování zeměpisné polohy.

Čas vypršení platnosti aktuálního datového souboru A-GPS si můžete zjistit v hodinkách. Přejděte do Nastavení > Obecná nastavení > Informace o hodinkách > Datum vypršení platnosti dat A-GPS. Pokud již platnost datového souboru vypršela, synchronizujte hodinky prostřednictvím webové služby Flow se softwarem FlowSync nebo pomocí aplikace Flow, abyste aktualizovali data A-GPS.

Po vypršení platnosti datového souboru A-GPS může získání aktuální polohy trvat déle.

Funkce GPS

Hodinky mají následující funkce GPS:

  • Vzdálenost: Poskytne vám přesné údaje o vzdálenosti, jak v průběhu tréninku, tak i po něm.
  • Rychlost/Tempo: Poskytne vám přesné údaje o rychlosti/tempu, jak v průběhu tréninku, tak i po něm.
  • Nadmořská výška, stoupání a klesání: Měření nadmořské výšky v reálném čase, a také překonaných výškových rozdílů, tj. výstupu a sestupu/sjezdu v metrech/stopách.
  • Running Index(Běžecký index): Running Index se vypočítává z údajů o tepové frekvenci a rychlosti naměřených při běhu. Poskytne vám informace o vaší výkonnosti, a to jak o aerobní kondici, tak i efektivitě běhu.

Aby systém GPS fungoval co nejlépe, noste hodinky na ruce tak, aby displej směřoval nahoru. Vzhledem k umístění antény GPS na hodinkách nedoporučujeme, aby byl displej na spodní straně zápěstí. Pokud je budete mít uchycený na řídítkách jízdního kola, opět dbejte na to, aby displej směřoval vzhůru.