Nacházíte se tady: Funkce > Měření rychlosti a vzdálenosti na zápěstí

Měření rychlosti a vzdálenosti na zápěstí

Hodinky měří rychlost a vzdálenost na základě pohybů zápěstí pomocí zabudovaného akcelerometru. Tato funkce je praktická při běhu ve vnitřních prostorách nebo na místech s omezeným signálem GPS. V zájmu zajištění maximální přesnosti dbejte na to, abyste správně nastavili výšku a to, na které ruce budete hodinky nosit. Měření rychlosti a vzdálenosti na zápěstí funguje lépe při běhu přirozeným tempem, které je vám pohodlné.

Hodinky mějte připnuté těsně na ruce, aby se nemohly pohybovat. Aby byly hodnoty konzistentní, měli byste mít hodinky připnuté na zápěstí vždy na stejném místě. Na stejné ruce nenoste žádné jiné přístroje, jako jsou hodinky, záznamníky aktivity nebo pažní popruhy k telefonu. Ve stejné ruce také nic nedržte (např. mapu nebo telefon).

Měření rychlosti a vzdálenosti na zápěstí je k dispozici pro tyto běžecké sporty: chůze, běh, jogging, silniční běh, běh v terénu, běh na běžeckém pásu, běh na oválu a ultraběh. Chcete-li zobrazit rychlost a vzdálenost při tréninku, přidejte si je do tréninkových náhledů sportovního profilu, který při běhu používáte. To můžete udělat ve Sportovních profilech v mobilní aplikaci Polar Flow nebo webové službě Flow.