Nacházíte se tady: Funkce > Chytré koučování > Tréninková zátěž a regenerace

Tréninková zátěž a regenerace

Funkce tréninkové zátěže v diáři webové služby Polar Flow vám podá praktické informace o tom, jak náročný byl váš trénink, a kolik času budete potřebovat na úplnou regeneraci. Sdělí vám, zda jste již dostatečně zregenerovaní na to, abyste mohli v tréninku pokračovat, a pomůže vám tak nalézt rovnováhu mezi odpočinkem a tréninkem. Ve webové službě Polar Flow si můžete plánovat svoji celkovou tréninkovou zátěž, optimalizovat svůj trénink a sledovat průběh výkonnosti.

Měření tréninkové zátěže bere v úvahu různé faktory, které mají vliv na vaši tréninkovou zátěž, jako jsou například srdeční frekvence při tréninku, délka tréninku a individuální faktory, např. pohlaví, věk, výška a tělesná hmotnost. Průběžné sledování hodnot tréninkové zátěže a regenerace vám pomůže lépe rozpoznat vaše osobní hranice, vyhnout se přetrénovanosti, nebo naopak podtrénovanosti, a přizpůsobit intenzitu tréninku a jeho délku vaším denním a týdenním cílům.

Funkce Training Load (Tréninková zátěž) Vám pomůže plánovat si celkovou tréninkovou zátěž, optimalizovat svůj trénink a sledovat průběh výkonnosti. Tato funkce vám umožní porovnávat mezi sebou různé tréninkové jednotky a pomůže vám nalézt dokonalou rovnováhu mezi odpočinkem a tréninkem.