Nacházíte se tady: Funkce > GPS

Asistovaná GPS (A-GPS)

Tréninkový počítač M460 má zabudovanou GPS, která nabízí přesné měření vzdálenosti a rychlosti pro celou řadu venkovních sportů, a po ukončení tréninku vám poskytne náhled vaší trasy na mapě v aplikaci Flow a ve webové službě.

Pro rychlou předpověď pozice satelitu využívá M460 službu AssistNow® Offline. Služba AssistNow Offline poskytuje data pořízená technologií A-GPS, která sporttesteru M460 udávají předpokládané polohy satelitů GPS. M460 tak ví, kde má satelity hledat, a dokáže proto začít jejich signály přijímat během několika vteřin, a to i za zhoršených podmínek.

Data pořízená A-GPS jsou aktualizována jedenkrát denně. Nejnovější datový soubor z A-GPS je automaticky nahrán do vašeho M460, když sporttester synchronizujete prostřednictvím softwaru FlowSync s webovou službou Flow.

Životnost dat pořízených A-GPS

Datový soubor z A-GPS má platnost až 14 dní. Vyhledávání satelitních signálů GPS je relativně rychlé v prvních třech dnech. Čas, potřebný pro předpověď pozice satelitu se v průběhu desátého až čtrnáctého dne postupně zvyšuje. Pravidelné aktualizace pomáhají zabezpečit rychlou předpověď pozice satelitu.

Čas vypršení platnosti aktuálního souboru dat A-GPS si můžete zjistit v M460. V M460 jděte do Nastavení > Obecná nastavení > O produktu > Dat. exp. A-GPS. Pokud již platnost datového souboru A-GPS vypršela, synchronizujte M460 prostřednictvím softwaru FlowSync s webovou službou Flow.

Po vypršení platnosti datového souboru A-GPS může vyhledání satelitních signálů trvat déle.

Funkce GPS

GPS v Polaru M460 obsahuje následující funkce:

  • Vzdálenost: Poskytne vám přesné údaje o vzdálenosti, jak v průběhu tréninku, tak i po něm.
  • Rychlost/Tempo: Poskytne vám přesné údaje o rychlosti/tempu, jak v průběhu tréninku, tak i po něm.
  • Zpět na začátek: Tato funkce vás zavede tou nejkratší možnou trasou zpět na výchozí stanoviště a cestou vám ukazuje, jak jste od něj daleko. Nyní si můžete vyzkoušet dobrodružnější trasy a bezpečně je prozkoumat s vědomím, že jste jen na stisk tlačítka od informace, kde leží vaše výchozí stanoviště.