Nacházíte se tady: Začínáme > Nastavení hodinek M430

Nastavení hodinek M430

Vaše nové hodinky M430 jsou ve skladovacím režimu a aktivujete je, když je zapojíte k USB nabíječce nebo k počítači při nastavení. Doporučujeme, abyste předtím, než začnete M430 používat, nabili baterii. Jestliže je baterie zcela vybitá, může několik minut trvat, než se začne nabíjet.

Viz Baterie, kde naleznete podrobné informace o tom, jak se baterie nabíjí, jaká je její výdrž a jakým způsobem dostanete upozornění, že baterie je slabá.

Pro nastavení si vyberte jednu z těchto možností

A. Mobilní nastavení je výhodné, jestliže nemáte přístup k počítači s USB portem, může však trvat déle. Tento způsob vyžaduje připojení k internetu.

B. Nastavení přes kabelové připojení k počítači je rychlejší a zároveň si při něm můžete hodinky M430 nabít. Budete k tomu ale potřebovat počítač. Tento způsob vyžaduje připojení k internetu.

A a B jsou doporučované možnosti. Můžete zadat všechny fyzické údaje potřebné k získání přesných tréninkových dat najednou. Můžete si zvolit i jazyk a získat pro M430 nejnovější firmware.

C. Jestliže nemáte kompatibilní mobilní zařízení ani přístup k počítači připojenému na internet, můžete začít na hodinkách. Pozor, na hodinkách můžete udělat jen část nastavení. Abyste mohli hodinky M430 a unikátní funkce Polar Smart Coaching využívat naplno, je důležité, abyste později provedli další nastavení ve webové službě Polar Flow podle pokynů u možnosti A nebo B.

Možnost A: nastavení pomocí mobilního zařízení a aplikace Polar Flow

Hodinky Polar M430 se k mobilní aplikaci Polar Flow připojují bezdrátově přes Bluetooth® Smart, nezapomeňte si tedy Bluetooth v mobilním zařízení zapnout.

Kompatibilitu s aplikací Polar Flow si můžete ověřit na adrese support.polar.com.

 1. Abyste měli jistotu, že vám v hodinkách M430 vydrží pro mobilní nastavení baterie, připojte je USB kabelem k napájenému USB portu nebo k USB nabíječce. Dbejte na to, aby nabíječka měla označení „výstup 5 V stejn.“ a poskytovala proud minimálně 500 mA. Může trvat několik minut, než se hodinky M430 aktivují a zobrazí se animace nabíjení.

  Než budete hodinky M430 nabíjet, ujistěte se, že USB konektor není vlhký, nejsou na něm chlupy, prach nebo nečistoty. Jakoukoli nečistotu nebo vlhkost jemně setřete. Hodinky M430 nenabíjejte, jestliže je USB konektor mokrý.

 2. V mobilním zařízení jděte do App Store nebo Google Play a vyhledejte a stáhněte si aplikaci Polar Flow.
 3. Spusťte aplikaci Flow na mobilním zařízení. Aplikace rozpozná hodinky M430, pokud budou blízko, a vybídne vás ke spárování. Přijměte žádost o spárování a zadejte párovací kód Bluetooth, který se zobrazí na displeji M430, do aplikace Flow.
 4. Potom si vytvořte účet u Polaru nebo se přihlaste, pokud již účet máte. S přihlášením a nastavením vám pomohou pokyny v aplikaci.

  Chcete-li dostávat ta nejpřesnější a nejosobnější data o tréninku, dbejte na to, aby nastavení bylo přesné. Při registraci si můžete zvolit, jaký jazyk budete chtít na hodinkách M430 používat. Je-li pro M430 k dispozici aktualizace firmwaru, doporučujeme, abyste ji při provádění nastavení nainstalovali. To může trvat až 20 minut.

 5. Jakmile provedete nastavení, klepněte na Uložit a synchronizovat. Vaše osobní nastavení se nyní převede do hodinek M430.
 6. Po skončení synchronizace se na displeji hodinek M430 ukáže časový náhled.

Jakmile bude nastavení dokončeno, můžete začít. Užijte si to!

Možnost B: nastavení pomocí počítače

 1. Jděte na adresu flow.polar.com/start a nainstalujte si software FlowSync pro nastavení hodinek M430.
 2. Připojte hodinky M430 k počítači pomocí přiloženého USB kabelu, aby se během nastavování nabíjely. Může trvat několik minut, než se hodinky M430 aktivují. Povolte, aby se na počítači nainstalovaly jakékoli navržené USB ovladače.

  Než budete hodinky M430 nabíjet, ujistěte se, že USB konektor není vlhký, nejsou na něm chlupy, prach nebo nečistoty. Jakoukoli nečistotu nebo vlhkost jemně setřete. Hodinky M430 nenabíjejte, jestliže je USB konektor mokrý.
 3. Přihlaste se pomocí svého účtu u Polaru nebo si založte nový. Webová služba vás provede registrací a nastavením.

  K tomu, abyste mohli dostávat ta nejpřesnější a nejosobnější data o své aktivitě a tréninku, je důležité, abyste zadali přesná nastavení. Při registraci si můžete zvolit, jaký jazyk budete chtít na hodinkách M430 používat. Je-li pro M430 k dispozici aktualizace firmwaru, doporučujeme, abyste ji při provádění nastavení nainstalovali. Může to trvat až 10 minut.

Jakmile bude nastavení dokončeno, můžete začít. Užijte si to!

Možnost C: Nastavení na hodinkách

Pomocí přibaleného kabelu připojte hodinky M430 k USB portu počítače nebo k USB nabíječce. Zobrazí se text Zvolit jazyk. Stiskněte START pro nastavení anglického jazyka. Hodinky M430 se dodávají pouze v anglické verzi, ale při pozdějším nastavení ve webové službě nebo aplikaci Polar Flow můžete přidat i další jazyky.

Nastavte následující údaje a každou volbu potvrďte tlačítkem START. Pokud se v kterémkoli okamžiku budete chtít vrátit a změnit nějaké nastavení, mačkejte tlačítko ZPĚT, dokud se nedostanete k nastavení, které chcete změnit.

 1. Formát času: Vyberte si 12 h nebo 24 h. U nastavení 12 h zadejte AM (dopoledne) nebo PM (odpoledne). Potom nastavte místní čas.
 2. Datum: Zadejte aktuální datum.
 3. Jednotky: Zvolte si metrické (kg, cm) nebo imperiální (lb, ft) jednotky.
 4. Hmotnost: Zadejte svoji hmotnost.
 5. Výška: Zadejte svoji výšku.
 6. Datum narození: Zadejte svoje datum narození.
 7. Pohlaví: Zadejte Muž, nebo Žena.
 8. Frekvence tréninku: Příležitostně (0–1 h/týden), Pravidelně (1–3 h/týden), Často (3–5 h/týden), Velmi často (5–8 h/týden, Poloprofesionální (8–12 h/týden), Profesionální (12+ h/týden. Více informací o frekvenci tréninku najdete ve funkci Fyzická nastavení.
 9. Jakmile nastavení dokončíte, na displeji se zobrazí text Připraven k použití! a M430 přejde do časového náhledu.

Když provádíte nastavení přímo na hodinkách M430, nejsou ještě připojené k webové službě Polar Flow. Abyste mohli hodinky M430 a unikátní funkce Polar Smart Coaching využívat naplno, je důležité, abyste později provedli další nastavení ve webové službě Polar Flow nebo mobilní aplikaci Flow podle pokynů u možnosti A nebo B.