Nacházíte se tady: Funkce > Smart Coaching > Polar Running Program (Běžecký program)

Běžecký program od Polaru

Běžecký program od Polaru je personalizovaný program založený na vaší fyzické kondici, sestavený tak, abyste trénovali správně a nepřepínali své síly. Je inteligentní a přizpůsobuje se vašemu vývoji. Oznámí vám, kdy byste měli poněkud zvolnit, a kdy byste měli naopak přidat. Každý program je vytvořen na míru příslušnému sportovnímu výkonu a bere v potaz vaše osobní předpoklady, intenzitu tréninku a čas na přípravu. Tento program je vám k dispozici zdarma a naleznete ho ve webové službě Polar Flow na adrese www.polar.com/flow.

Programy jsou vytvořeny pro běh na 5 km, 10 km, půlmaraton a maraton. Každý z programů má tři fáze: Budování základny, běh na plný výkon a zvolnění. Tyto fáze mají za úkol postupně zvyšovat vaši výkonnost a důkladně vás připravit na závod. Běžecké tréninkové jednotky jsou rozděleny do pěti disciplín: lehký poklus, běh na střední vzdálenost, běh na dlouhou vzdálenost, tempový běh a intervalový běh. Součástí každé tréninkové jednotky je rozcvička, vlastní trénink a rehabilitační fáze, aby bylo dosaženo optimálních výsledků. Kromě toho můžete provádět i posilovací cvičení, cvičení pro posílení střední části těla, a cvičení pro zvýšení pohyblivosti, abyste dosáhli ještě lepších výsledků. V každém tréninkovém týdnu je zařazeno od dvou do pěti tréninkových jednotek, jejichž celková délka za týden se pohybuje v rozsahu jedné až sedmi hodin, dle vaší fyzické kondice. Minimální délka programu je 9 týdnů a maximální 20 měsíců.

Více se toho o běžeckém programu Polaru dovíte v tomto podrobném průvodci. Nebo si přečtěte další informace o tom, jak s Běžeckým programem začít.

Vytvoření Běžeckého programu od Polaru

 1. Přihlašte se do webové služby Flow na adrese www.polar.com/flow.
 2. Na kartě zadejte Programs (Programy).
 3. Zadejte sportovní akci, pojmenujte ji, uveďte její datum, a kdy si přejete s programem začít.
 4. Zodpovězte dotazy týkající se vaší fyzické aktivity.*
 5. Uveďte, zda chcete do programu zařadit i podpůrná cvičení.
 6. Přečtěte si a vyplňte dotazník připravenosti k fyzické aktivitě.
 7. Program zkontrolujte a proveďte případné změny v nastavení.
 8. Až budete hotovi, zadejte Start program(Spustit program).

*Pokud jsou k dispozici čtyři týdny tréninkové historie, tak budou předvyplněny.

Spuštění tréninkového cíle

Před zahájením tréninku nezapomeňte do svého zařízení synchronizovat tréninkový cíl. Tréninky se synchronizují do vašeho zařízení jako tréninkové cíle.

Naplánované tréninkové cíle pro aktuální den se zobrazují jako první na seznamu v předtréninkovém režimu.

 1. V časovém náhledu stiskněte START pro vstup do předtréninkového režimu.
 2. Zvolte si cíl a poté sportovní profil.
 3. Jakmile M430 zachytí všechny signály, stiskněte START a postupujte podle pokynů na hodinkách během celého tréninku.

Běžecký cíl naplánovaný na aktuální den můžete zahájit také v nabídce Můj den a Diář. Pokud chcete zvolit cíl naplánovaný na jiný den, jednoduše vyberte den v Diáři a spusťte trénink naplánovaný na tento den.

Sledujte svůj pokrok

Převeďte si výsledky tréninku ze sporttesteru do webové služby Flow, prostřednictvím kabelu USB nebo aplikace Flow. Sledujte svůj pokrok na kartě Programs (Programy). Zobrazí se náhled aktuálního programu a to, jakého jste v něm dosáhli v něm pokroku.