Nacházíte se tady: Trénink > Trénink s měřením tepové frekvence na zápěstí

Trénink s měřením tepové frekvence na zápěstí

Trénink se snímáním tepové frekvence

I když v průběhu cvičení dostáváte mnoho subjektivních signálů o tom, jak se vaše tělo s fyzickou zátěží vyrovnává (namáhavost cvičení, rytmus dechu, fyzické počitky), žádný z nich není tak spolehlivý jako měření tepové frekvence. To je objektivní a je ovlivněno vnitřními i vnějšími faktory, což znamená, že budete mít k dispozici spolehlivý ukazatel své fyzické kondice.

Měření tepové frekvence s hodinkami M430

Hodinky Polar M430 mají zabudovaný snímač tepové frekvence, který měří tepovou frekvenci na zápěstí. Sledujte, ve kterých zónách tepové frekvence trénujete, přímo na svém zařízení a získejte pokyny k tréninkům, které jste si naplánovali ve webové službě Flow.

K tomu, aby tepová frekvence mohla být ze zápěstí odečítána přesně, je nutné připevnit pásek hodinek M430 pevně k zápěstí, těsně za zápěstní kost s displejem směřujícím nahoru (viz obrázek vpravo). Snímač na zadní straně se musí neustále dotýkat kůže, pásek by však neměl být příliš těsný, aby nebránil proudění krve. Aby údaje o tepové frekvenci byly co nejpřesnější, doporučujeme, abyste si hodinky M430 nasadili několik minut před zahájením měření tepové frekvence.

Jestliže máte na zápěstí tetování, nepřikládejte snímač přímo na ně, protože tetování může hodnoty tepové frekvence zkreslovat.

Pokud vaše ruce a pokožka snadno prochladnou, je vhodné se nejprve zahřát. Před tréninkem je potřeba rozproudit krev!

U sportovních disciplín, kde je obtížnější zajistit, aby snímač držel na zápěstí ve stabilní poloze, anebo kde dochází ke svalovému a šlachovému napětí nebo pohybu v blízkosti snímače, doporučujeme používat snímač tepové frekvence Polar s hrudním pásem, který vám zajistí přesnější měření tepové frekvence.

Při záznamu plaveckého tréninku s hodinkami M430 nemusí být vlivem působení vody měření tepové frekvence na zápěstí optimální. M430 však budou přesto snímat data o aktivitě z pohybů vašeho zápěstí při plavání. Pozn.: Při plavání nemůžete s hodinkami M430 používat snímač tepové frekvence Polar s hrudním pásem, protože Bluetooth ve vodě nefunguje.