Nacházíte se tady: Funkce > Asistovaná GPS (A-GPS)

Asistovaná GPS (A-GPS)

Tréninkový počítač M430 má zabudovanou GPS, která nabízí přesné měření vzdálenosti a rychlosti pro celou řadu venkovních sportů, a po ukončení tréninku vám poskytne náhled vaší trasy na mapě v aplikaci a webové službě Flow.

Hodinky M430 používají službu Assisted GPS (A-GPS) pro rychlé získání polohy satelitu. Data pořízená technologií A-GPS hodinkám M430 poskytují předpokládané polohy satelitů GPS. Hodinky M430 tak ví, kde mají satelity hledat, a dokážou proto začít jejich signály přijímat během několika vteřin, a to i za zhoršených podmínek.

Data pořízená technologií A-GPS se aktualizují jednou denně. Nejnovější datový soubor A-GPS je automaticky nahrán do hodinek M430 pokaždé, když je synchronizujete prostřednictvím softwaru FlowSync s webovou službou Flow. Když hodinky M430 synchronizujete s webovou službou Flow přes aplikaci Flow, datový soubor A-GPS se aktualizuje jednou týdně.

Životnost dat pořízených pomocí A-GPS

Datový soubor z A-GPS má platnost 13 dní. Přesnost určování polohy je relativně vysoká v průběhu prvních tří dnů, ve zbývajících dnech postupně klesá. Pravidelné aktualizace pomáhají zajistit vysokou přesnost určování zeměpisné polohy.

Čas vypršení platnosti aktuálního souboru dat A-GPS si můžete zjistit ve svém sporttesteru M430. V M430 jděte do Settings > General settings > About your product > A-GPS exp. date(Nastavení > Obecná nastavení >Informace o výrobku >Datum vypršení platnosti dat A-GPS). Jestliže platnost datového souboru již vypršela, synchronizujte M430 s webovou službou Flow prostřednictvím softwaru FlowSync nebo aplikace Flow pro aktualizaci dat A-GPS.

Po vypršení platnosti datového souboru GPS může získání aktuální polohy trvat déle.

Funkce GPS

GPS v M430 obsahuje následující funkce:

  • Altitude, ascent and descent(Nadmořská výška, délka výstupu a sestupu/sjezdu): Měření nadmořské výšky v reálném čase, a také překonaných výškových rozdílů, tj. výstupu a sestupu/sjezdu v metrech/stopách.
  • Distance(Vzdálenost): Poskytne vám přesné údaje o rychlosti, jak v průběhu tréninku, tak i po něm.
  • Speed/Pace(Rychlost/Tempo): Poskytne vám přesné údaje o rychlosti/tempu, jak v průběhu tréninku, tak i po něm.
  • Running index(Běžecký index): U sporttesteru M430 se běžecký index vypočítává ze srdeční frekvence a rychlosti, naměřených při běhu. Poskytne vám informace o vaší výkonnosti, a to jak o aerobní kondici, tak i efektivitě běhu.
  • Back to start(Zpět na začátek): Tato funkce vás zavede tou nejkratší možnou trasou zpět na výchozí stanoviště a cestou vám ukazuje, jak jste od něj daleko. Nyní si můžete vyzkoušet dobrodružnější trasy a bezpečně je prozkoumat s vědomím, že jste jen na stisk tlačítka od informace, kde leží vaše výchozí stanoviště.
  • Úsporný režim: Umožňuje prodlužovat výdrž baterie hodinek M430 při dlouhých trénincích. GPS data se ukládají v 60sekundových intervalech. Delší interval vám poskytne více času záznamu. Při zapnutém úsporném režimu nelze používat automatické pozastavení. Dále nelze používat Running Index, pokud nemáte krokoměr.

Abyste z GPS dostali co nejlepší výkon, noste sporttester M430 na zápěstí displejem vzhůru. Vzhledem k umístění antény na M430 nedoporučujeme, aby dispej byl na spodní straně zápěstí. Pokud ho budete mít uchycený na řídítkách jízdního kola, opět dbejte na to, aby displej směřoval vzhůru.