Jesteś tutaj: Funkcje > Tempo startowe

Tempo startowe

Tempo startowe to funkcja, która pomaga w utrzymywaniu stałego tempa i uzyskaniu wybranego czasu dla określonego dystansu. Wybierz czas docelowy dla danego dystansu – na przykład 45 minut dla biegu na 10 kilometrów, a będziesz otrzymywać informacje jakie masz opóźnienie lub o ile wyprzedzasz wcześniej ustawioną wartość docelową.

Tempo startowe możesz ustawić bezpośrednio w zegarku Vantage, albo w serwisie lub w aplikacji Flow i zsynchronizować je z zegarkiem.

Jeśli zaplanujesz tempo startowe na dany dzień, Vantage zasugeruje skorzystanie z niego po przejściu do trybu przedtreningowego.

Ustawianie tempa startowego w zegarku Vantage

W trybie przedtreningowym możesz ustawić docelowe tempo startowe, korzystając z menu podręcznego.

  1. Przejdź do trybu przedtreningowego naciskając i przytrzymując OK na ekranie zegara lub naciśnij WSTECZ, aby przejść do menu głównego i wybierz Rozpocznij trening
  2. W trybie przedtreningowym naciśnij przycisk PODŚWIETLENIE, aby przejść do menu podręcznego.
  3. Wybierz Tempo startowe z listy i ustaw dystans oraz czas trwania. Kliknij OK, aby potwierdzić. Zegarek wyświetla tempo/prędkość wymagane do osiągnięcia docelowego czasu, a następnie wraca do trybu przedtreningowego, w którym możesz rozpocząć sesję treningową.