Jesteś tutaj: Ważne informacje > Jak bezpiecznie korzystać z produktu Polar

Jak bezpiecznie używać produktu Polar

Polar oferuje swoim klientom co najmniej pięć lat pomocy technicznej od momentu rozpoczęcia sprzedaży produktu. Pomoc techniczna obejmuje obowiązkowe aktualizacje oprogramowania sprzętowego urządzeń Polar oraz naprawę krytycznych błędów jeśli jest to konieczne. Polar ciągle monitoruje aktualizacje dotyczące znanych błędów. Zalecamy regularną aktualizację produktu Polar, gdy tylko aplikacja Polar Flow lub oprogramowanie Polar FlowSync poinformują o dostępności nowej wersji oprogramowania sprzętowego.

Dane sesji treningowych oraz inne dane zapisywane w urządzeniu Polar obejmują poufne informacje o użytkowniku, takie jak imię i nazwisko, informacje na temat organizmu, ogólny stan zdrowia i lokalizacja. Dane lokalizacyjne mogą być wykorzystane do śledzenia użytkownika podczas treningu oraz do ustalenia jakimi trasami zwykle się porusza. Z tych powodów należy zachować szczególną ostrożność podczas przechowywania urządzenia, gdy nie jest ono używane.

Jeśli używasz powiadomień z telefonu na zegarku, pamiętaj, że wiadomości z niektórych aplikacji będą pojawiały się na wyświetlaczu. Najnowsze wiadomości można również przeglądać z poziomu menu zegarka. Aby zapewnić poufność wiadomości prywatnych, nie korzystaj z powiadomień z telefonu.

Przed przekazaniem urządzenia innej osobie w celu przeprowadzenia testów lub przed jego sprzedażą, wykonaj reset urządzenia do ustawień fabrycznych i usuń je ze swojego konta Polar Flow. Przywrócenie ustawień fabrycznych można wykonać za pomocą oprogramowania FlowSync na komputerze. Przywrócenie ustawień fabrycznych spowoduje wyczyszczenie pamięci urządzenia, które nie będzie już mogło łączyć się z Twoimi danymi. Aby usunąć urządzenie z konta Polar Flow, zaloguj się do serwisu Flow, wybierz produkt i kliknij przycisk „Usuń” obok produktu, który chcesz usunąć.

Te same sesje treningowe są również zapisywane w Twoim urządzeniu mobilnym z aplikacją Polar Flow. W celu zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa, w urządzeniu mobilnym można włączyć różne opcje zabezpieczeń, takie jak silne uwierzytelnianie i szyfrowanie urządzenia. Wskazówki dotyczące włączania tych opcji są podane w instrukcji obsługi urządzenia przenośnego.

Podczas korzystania z serwisu Polar Flow zalecamy stosowanie hasła o długości nie mniejszej niż 12 znaków. Jeśli korzystasz z serwisu Polar Flow za pomocą publicznie dostępnego komputera, pamiętaj o wyczyszczeniu pamięci podręcznej i historii przeglądania, aby uniemożliwić innym osobom dostęp do konta. Ponadto, jeśli nie jest to Twój komputer, nie zezwalaj przeglądarce na zapamiętanie hasła do serwisu Polar Flow.

Wszelkie problemy z bezpieczeństwem można zgłaszać na adres security(a)polar.com lub do działu obsługi klienta Polar.