Jesteś tutaj: Funkcje > Powiadomienia z telefonu

Powiadomienia z telefonu

Funkcja powiadomienia z telefonu umożliwia otrzymywanie na zegarku informacji o połączeniach przychodzących, wiadomościach i powiadomieniach. Na zegarku będą wyświetlane te same powiadomienia, które pojawiają się na ekranie telefonu. Powiadomienia z telefonu mogą być przekazywane z telefonów z systemami iOS i Android.

Aby można było korzystać z funkcji powiadomienia z telefonu, aplikacja Polar Flow musi być uruchomiona w telefonie i połączona z zegarkiem. Instrukcje znajdują się w punkcie Łączenie urządzenia mobilnego z zegarkiem.

Włączanie powiadomień z telefonu

Aby włączyć powiadomienia z telefonu na zegarku, przejdź do Ustawienia > Ustawienia ogólne > Powiadomienia z telefonu. Wyłącz (Wył.) lub włącz (Wł.) powiadomienia z telefonu, gdy nie trenujesz. Pamiętaj, że nie będziesz otrzymywać żadnych powiadomień podczas sesji treningowych.

Możesz również włączyć powiadomienia z telefonu w ustawieniach urządzenia aplikacji Polar Flow. Po włączeniu powiadomień zsynchronizuj zegarek z aplikacją Polar Flow.

Należy pamiętać, że po włączeniu powiadomień z telefonu, akumulatory w zegarku i telefonie będą się szybciej wyczerpywały, ponieważ komunikacja Bluetooth będzie ciągle włączona.

Okresowe wyłączanie powiadomień

Jeśli chcesz na pewien czas wyłączyć powiadomienia oraz informowanie o połączeniach, użyj opcji okresowego wyłączenia powiadomień. Gdy ta funkcja jest włączona, nie będziesz otrzymywać żadnych powiadomień ani powiadomień o połączeniach przychodzących przez zdefiniowany okres.

Wybierz Ustawienia > Ustawienia ogólne > Okresowe wył. powiadomień na zegarku. Wybierz Wył., Wł. lub Wł. (22.00 – 7.00) oraz okres, przez jaki powiadomienia będą wyłączone. Wybierz jego początek (Od) i koniec (Do).

Przeglądanie powiadomień

Za każdym razem, kiedy otrzymasz powiadomienie, zegarek będzie wibrował, a po lewej stronie u dołu ekranu pojawi się czerwona kropka. Aby wyświetlić powiadomienie, naciśnij WSTECZ i wybierz opcję Powiadomienia lub obróć nadgarstek i spójrz na zegarek.

W przypadku połączenia przychodzącego zegarek wibruje i wyświetla nazwisko rozmówcy. Możesz również odebrać lub odrzucić połączenie za pomocą zegarka.

Powiadomienia z telefonu mogą działać w różny sposób w zależności od modelu telefonu z systemem Android.