Buradasınız: Polar ile egzersiz > Polar uygulamasıyla egzersiz > M600'ünüzü takma

M600'ünüzü takma

Spor için optimize edilmiş akıllı saatinizde, kalp atış hızınızı bileğinizden ölçen dahili bir kalp atış hızı sensörü bulunmaktadır. Kalp atış hızınızın bileğinizden doğru olarak ölçülmesi için bilekliği, bilek kemiğinizin hemen arkasından bileğinize sıkıca bağlamalı, ekranın yukarıya bakmasını sağlamalısınız. Sensör cildinizle temas ediyor olmalı, ama bileklik kan dolaşımını engelleyecek kadar sıkı olmamalıdır.

Egzersiz yapmadığınız zamanlarda bilekliğinizi tıpkı normal bir saat takıyormuş gibi, biraz gevşetebilirsiniz. Ancak bileğinizden ölçülen kalp hızı değerlerinin doğru olması için egzersiz seanslarınızda bilekliği yeniden sıkılaştırmanız gerekir. Bileğinizde dövme varsa, okumaların doğruluğunu etkileyebileceğinden sensörün dövmenin üzerine gelmemesine özen gösterin.

Elleriniz ve cildiniz soğuktan kolayca etkileniyorsa cildinizin sensörün altına denk gelecek kısmının ısınmasını sağlayabilirsiniz. Seansınıza başlamadan önce yeterince kan akışınızın olmasını sağlayın!

Sensörü bileğinizde sabit tutmanın zorlaştığı sporlarda ya da sensörün yakınındaki kaslarda veya tendonlarda hareket ya da basınç oluşturan sporlarda kalp atış hızınızın en doğru şekilde ölçülebilmesi için Polar kalp atış hızı sensörünü kayış ile göğüs bölgenize takarak kullanmanızı öneririz. Daha fazla bilgi için Polar uygulamasının kalp atış hızı sensörüyle eşleştirilmesi bölümüne bakın.

Egzersiz sırasında vücudunuzla ilgili birçok kişisel ipuçları bulunmasına karşın (algılanan zorlanma, nefes alıp verme hızı ve fiziksel hisler) bunlardan hiçbiri kalp atış hızının ölçülmesi kadar güvenilir değildir. Nesnel bir değerdir ve hem iç hem de dış etkenlere bağlı olduğundan fiziksel durumunuz hakkında güvenilir bilgiler sunar.