Buradasınız: Polar ile egzersiz > Polar uygulaması ve Polar Flow

Polar uygulaması ve Polar Flow

Polar uygulaması

M600'ünüzdeki Polar uygulaması, Wear OS by Google akıllı saatinizi bir Polar spor ve etkinlik takipçisine dönüştürür.

Uygulama; kalp atış hızı, hız, mesafe ve rota gibi egzersiz verilerinizi izler. Ayrıca gün boyunca etkinlik durumunuzu ölçer: Kaç adım attığınızı, ne kadar mesafe katettiğinizi ve ne kadar kalori yaktığınızı görebilirsiniz. M600'ü geceleri bileğinizden çıkarmazsanız uyku sürenizin ve uyku kalitesinin analizini de edinirsiniz.

Uygulamayı edinme

Polar'ın hareket takibi ve egzersiz özelliklerini M600'ünüzde çalıştırmak için Google Play veya App Store'dan telefonunuza Polar Flow uygulamasını yükleyerek akıllı saatinizde Polar uygulamasını etkinleştirmeniz gerekmektedir. M600'ünüzdeki Polar uygulamasının etkinleştirilmesi hakkında daha fazla bilgiyi buradan alabilirsiniz.


Polar Flow uygulaması

Polar Flow mobil uygulamasında egzersiz ve etkinlik verilerinizin anlık görsel yorumlamasını görebilirsiniz. Ayrıca uygulamada bazı ayarları değiştirebilir ve egzersizinizi planlayabilirsiniz.

Egzersiz verileri

Polar Flow uygulaması sayesinde, egzersiz seansınızın hemen ardından egzersizinize hızlı bir genel bakışı telefonunuzda görebilirsiniz. Egzersiz günlüğünde haftalık egzersiz özetlerinizi görebilir, Flow Feed'de en önemli başarılarınızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

ETKİNLİK VERİLERİ

Mobil uygulamada, günlük etkinlik durumunuzu ayrıntılı olarak görebilirsiniz. Her bir etkinlik yoğunluğu düzeyinde ne kadar zaman geçirdiğinizi, günlük hedefinize ulaşmanıza ne kadar kaldığını ve nasıl ulaşabileceğinizi öğrenin. Uyku verilerinize dair ayrıntılı bilgiler de bulabilirsiniz.

Ayarların değiştirilmesi ve egzersizinizin planlanması

Polar hesabınızın ayarlarını ve bazı temel cihaz ayarlarını Polar Flow uygulamasından değiştirebilirsiniz. Ayrıca spor profilleri ekleyip kaldırabilir, hızlı veya aşamalı egzersiz hedefleri oluşturarak egzersizinizi planlayabilirsiniz.

Polar Flow uygulamasının kullanımıyla ilgili destek ve daha fazla bilgi için support.polar.com/en/support/Flow_app adresine gidin.

Egzersiz ve etkinlik verileriniz ile değiştirilen ayarları Polar uygulaması ve Polar Flow mobil uygulaması arasında nasıl eşitleyeceğinizi öğrenmek için Eşitleme bölümüne bakın.


Polar Flow web hizmeti

Polar Flow web hizmetinde egzersizinizi ayrıntılı olarak planlayıp analiz edebilir, ayrıca performansınız hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Ayrıca web hizmetinde yeni spor profilleri ekleyerek ve profillerin ayarlarını düzenleyerek, M600'ünüzdeki Polar uygulamasını egzersiz ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayacak şekilde özelleştirebilirsiniz. Örneğin, her spor için belirli egzersiz görünümü ayarları tanımlayabilir, egzersiz sırasında hangi verileri görmek istediğinizi seçebilirsiniz.

Ayrıca ilerleme durumunuzu izleyip görsel olarak analiz edebilir, sizin gibi egzersiz tutkunlarından oluşan ağa katılabilir, koşu etkinlikleri için size özel bir egzersiz programına ulaşabilirsiniz. Polar Flow web hizmetini kullanmaya başlamak için flow.polar.com adresine giderek, M600'ünüzü kurarken oluşturduğunuz Polar hesabıyla oturum açın.

Geri Bildirim, Keşfet ve Günlük

Geri Bildirim bölümünde son zamanlarda siz ve arkadaşlarınızın neler yaptığını görebilirsiniz. En son egzersiz seanslarını ve etkinlik özetlerini görebilir, en iyi değerlerinizi ve derecelerinizi paylaşabilir, yorum yapabilir ve arkadaşlarınızın etkinliklerini beğenebilirsiniz. Keşfet bölümünde haritada gezinebilir ve diğer kullanıcıların paylaştıkları rota bilgilerini içeren egzersiz seanslarını görebilirsiniz. Diğer kullanıcıların rotalarını keşfederek en önemli sonuçların nerelerde alındığını görebilirsiniz. Günlük bölümünde günlük etkinliğinizi, planlı egzersiz seanslarınızı (egzersiz hedefleri) görebilir ve daha önceki egzersiz sonuçlarınızı gözden geçirebilirsiniz.

İlerleme Durumu

İlerleme durumu'nda, gelişiminizi raporlarla takip edebilirsiniz. Raporlar, uzun vadede egzersizlerinizdeki ilerleme durumunu takip etmenin kullanışlı bir yoludur. Haftalık, aylık ve yıllık raporlarda gösterilecek sporu seçebilirsiniz. Özel süre ile hem süreyi hem de sporu seçebilirsiniz. Açılır listelerden rapor için süreyi ve sporu seçebilir, çark simgesine basarak rapor grafiğinde görmek istediğiniz verileri seçebilirsiniz.

Topluluk

Flow Grupları, Kulüpler ve Etkinlikler bölümünde, sizinle aynı etkinliğe hazırlanan veya aynı sağlık kulübü dahilinde egzersiz yapan kullanıcıları bulabilirsiniz. Birlikte egzersiz yapmak istediğiniz insanlarla kendi grubunuzu da oluşturabilirsiniz. Egzersizlerinizi ve ipuçlarınızı paylaşarak ve başka üyelerin egzersiz sonuçlarını yorumlayarak Polar Topluluğu'nun bir parçası olabilirsiniz.

Programlar

Programlar bölümünde; 5K, 10K, yarı maraton veya maraton koşusu için egzersiz yapmanıza yardımcı olacak bir Koşu Programı oluşturabilirsiniz. Polar Koşu Programı; kişisel özellikleriniz, egzersiz geçmişiniz ve hazırlık süreniz hesaba katılarak, etkinliğinize göre ayarlanır.

Polar Flow web hizmetinin kullanımıyla ilgili destek ve daha fazla bilgi için support.polar.com/en/support/flow adresine gidin.

Spor profillerinin nasıl düzenleneceği hakkında ayrıntılı bilgi için Flow Web Hizmetindeki Polar Spor Profilleri bölümüne bakın.