Buradasınız: M600'ün kullanımı > Google Asistan

Google Asistan

Bu özellik şimdilik sadece İngilizce, Fransızca, Almanca, Japonca, Korece ve Portekizcede (Brezilya) kullanılabilir.

Sesinizi kullanarak Google Asistan'dan size yardımcı olmasını isteyebilirsiniz. Fakat öncelikle akıllı saatinizdeki "OK Google" ses tanıma özelliğini açmanız gerekir.

"OK Google" ses tanıma özelliğini açmak için

  1. M600 ekranınızın etkin olduğundan ve ana ekranda bulunduğunuzdan emin olun.
  2. Ekranı yukarıdan aşağı kaydırarak Hızlı ayarlar menüsüne erişin.
  3. Ayarlar simgesine dokunun.
  4. Kişiselleştirme öğesini bulup dokunun.
  5. "Ok Google" algılama öğesine dokunarak bu özelliği açın (düğme maviye dönecektir).

Google Asistan'ı açmak için

  1. M600 ekranınızın etkin olduğundan ve ana ekranda bulunduğunuzdan emin olun.
  2. Yan taraftaki açma kapama düğmesini basılı tutun veya "Ok Google" deyin. Hi, how can I help? (Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?) yazısını görürsünüz.
  3. Google Asistan'dan yardım isteyin. Örneğin, "How do you say `hello´ in Spanish?" ("İspanyolca 'merhaba' nasıl denir?") diye sorabilir veya "Start a run." ("Koşu başlat") diyebilirsiniz.

Google Asistan'dan ne isteyebilirsiniz?

M600'ünüze öğrenmek istediğiniz konulara dair sorular sorabilirsiniz. Örneğin kelimeleri çevirebilir, matematik problemleri çözebilir veya rastgele sorular sorabilirsiniz. Sorularınızın yanıtı M600'ünüzün ekranında görüntülenir. Sorduğunuz soruya bağlı olarak akıllı saatiniz, alakalı bilgiler içeren, telefonunuzda açabileceğiniz bir bağlantı önerebilir.

Zamanlayıcı ayarlamak ve mesaj göndermek gibi basit görevleri yerine getirmek için de Google Asistan'dan yararlanabilirsiniz.

M600'ünüzün ekranında "Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?" yazısını gördükten sonra kısa bir süre beklerseniz ekranın altında, yukarı bakan küçük ok görürsünüz. Ekranı yukarı kaydırarak Google Asistan'dan neler isteyebileceğinize dair örnekler görebilirsiniz.

Google Asistan'ın kullanımıyla ilgili daha fazla bilgi için Wear OS by Google Help sitesine göz atın.