Buradasınız: Önemli Bilgiler > Önlemler

Önlemler

Polar M600, kalp atış hızınızı ölçmek ve etkinlik durumunuzu size bildirmek için tasarlanmıştır. Başka bir amaçla kullanılmak üzere tasarlanmamıştır.

Egzersiz cihazı, profesyonel veya endüstriyel hassasiyette çevresel ölçümler elde etmek için kullanılmamalıdır.

Bileklik zamanla kirlenebileceğinden cildinizde oluşabilecek sorunları önlemek için cihazı ve bileklik kayışını arada bir yıkamanızı öneririz.

SİNYAL KARIŞMASI

Elektromanyetik Etkileşim ve Egzersiz Ekipmanı

Elektrikli cihazların yanında sinyal karışması gerçekleşebilir. Ayrıca WLAN (kablosuz yerel ağ) baz istasyonları egzersiz cihazı ile egzersiz yaparken sinyal karışmasına neden olabilir. Düzensiz okumayı veya yanlış işleyişi önlemek için sinyal karışmasına yol açabilecek olası kaynaklardan uzaklaşın.

LED ekranlar, motorlar ve elektrikli fren elektronik veya elektrikli parçalar sinyal karışmasına neden olabilir.

Egzersiz cihazı hâlâ çalışmıyorsa kullandığınız egzersiz ekipmanı kablosuz kalp atış hızı ölçümü için çok fazla elektrik sinyalinin karışmasına yol açıyor olabilir. Daha fazla bilgi için support.polar.com adresini ziyaret edin.

Egzersiz Yaparken Risklerin En Aza İndirilmesi

Egzersiz yapmak bazı riskler içerebilir. Düzenli bir egzersiz programına başlamadan önce sağlık durumunuzla ilgili aşağıdaki soruları yanıtlamanız önerilir. Bu sorulardan herhangi birine evet yanıtı vermeniz durumunda, bir egzersiz programına başlamadan önce bir doktora danışmanızı öneririz.

  • Son 5 yıldır fiziksel egzersiz yapmadan mı yaşıyorsunuz?
  • Kan basıncınız veya kan kolesterolünüz yüksek mi?
  • Kan basıncı veya kalbiniz için ilaç alıyor musunuz?
  • Daha önce bir solunum rahatsızlığı yaşadınız mı?
  • Herhangi bir hastalık belirtiniz var mı?
  • Ciddi bir hastalıktan veya ilaç tedavisinden kurtuluyor musunuz?
  • Bir kalp pili veya vücuda yerleştirilen başka bir elektronik aygıt kullanıyor musunuz?
  • Sigara içiyor musunuz?
  • Hamile misiniz?

Egzersiz zorluk derecesine ek olarak kalp rahatsızlığı, kan basıncı, psikolojik durum, astım, solunum vb. ile ilgili ilaçlar ve ayrıca bazı enerji içecekleri, alkol ve nikotin de kalp atış hızını etkileyebilir.

Egzersiz yaparken vücudunuzun tepkilerine duyarlı olmanız önemlidir. Egzersiz yaparken beklenmedik bir ağrı veya yorgunluk hissederseniz, egzersize ara vermeniz veya daha hafif bir zorluk derecesinde devam etmeniz önerilir.

Not! Kalp pili, defibrilatör veya vücudun içine yerleştirilen başka bir elektronik cihaz kullanıyorsanız Polar ürünlerini kullanabilirsiniz. Teorik olarak Polar ürünlerinin kalp pilini etkilemesi mümkün değildir. Uygulamada böyle bir etkinin gerçekleştiği ile ilgili bir bildirim bulunmamaktadır. Bununla birlikte ürünlerimizin tüm kalp pillerine veya defibrilatörler gibi vücuda yerleştirilen diğer aygıtlara uygunluğu konusunda söz konusu aygıtların çok fazla çeşitte olması nedeniyle resmi bir garanti verememekteyiz. Polar ürünlerini kullanırken bir sorun yaşarsanız veya olağan dışı bir şey hissetmeniz durumunda, güvenliğiniz için lütfen doktorunuza danışınız veya ilgili implante elektronik aygıtın üreticisi ile iletişim kurunuz.

Cildinize temas eden bir maddeye alerjiniz varsa veya ürünün kullanımından kaynaklanan bir alerjik reaksiyondan şüphelenmeniz durumunda Teknik Özellikler'de listelenen malzemeleri kontrol edin. Kalp atış hızı sensörünün cildinize temasından kaynaklanan bir rahatsızlığı önlemek için sensörü bir tişörtün üzerinden giyin ancak sensörün sorunsuz çalışmasını sağlamak için tişörtün elektrotların altında kalan kısımlarını ıslatın.

Nem ve yoğun aşınma sonucu, kalp atış hızı sensörünün yüzeyindeki boya çıkabilir ve elbiselere bulaşabilir. Parfüm kullanıyor, cildinize güneş kremi/koruyucu güneş losyonu veya böceksavar ilaç sürüyorsanız bu maddelerin egzersiz cihazına veya kalp atış hızı sensörüne değmemesine dikkat etmeniz gerekir. Lütfen egzersiz cihazına (özellikle açık/parlak renkli egzersiz cihazları) boya bulaştırabilecek elbiseler giymekten kaçının.

Dikkat dağılması

Araba veya bisiklet sürerken, hatta koşarken ya da yürürken akıllı saati kullanmak, çevrenize dikkat etmemenize ve bunun sonucunda tehlikeli durumlarla karşılaşmanıza sebep olabilir. Emniyetiniz için tehlikeli olabilecek durumlarda Polar M600'ü kullanmaktan kaçınmanızı öneririz. Ayrıca elektronik cihazları kullanmamanız veya kullanımınızı sınırlandırmanız gereken durumlara (ör. araba sürerken) ilişkin yerel yasalara ve yönetmeliklere uymanız gerekir.