Buradasınız: Başlarken > M600'ünüzün kurulumu

Polar M600'ünüzü kurma

Polar M600 spor saati Android 4.4+ veya iOS 10.0+ sürümlerini çalıştıran akıllı telefonlarla uyumludur. iPhone kullanıcılarının, iPhone 5 veya daha üst bir modele sahip olması gerekmektedir. Telefonunuzun Wear OS by Google ile uyumlu olup olmadığını görmek için telefonunuzdan g.co/WearCheck adresini ziyaret edebilirsiniz.


Kuruluma hazırlanma

 1. Kurulum için M600'ün şarjının yeterli olduğundan emin olmak amacıyla, bilgisayarınızdaki çalışan bir USB bağlantı noktasını ya da duvar prizindeki bir USB güç adaptörünü kullanarak M600'ü şarja takın. Adaptörün üzerinde “output 5Vdc” (çıkış 5 Vdc) yazdığından ve en az 500 mA akım sağladığından emin olun.
 2. M600'ünüzü açmak için Polar logosu görününceye kadar yan taraftaki açma kapama düğmesini basılı tutun. Daha sonra, işletim sisteminin başlatılması birkaç dakika sürecektir.
 3. Kurulumu başlatmak için M600'ünüzün dokunmatik ekranına dokunun. Ekranı aşağı veya yukarı kaydırarak istediğiniz dili bulun ve seçmek için dokunun. Yanlış dili seçerseniz dokunmatik ekranı soldan sağa kaydırarak dil listesine dönebilirsiniz.
 4. Telefonunuzun internete bağlı ve Bluetooth'un açık olduğundan emin olun.
 5. Android telefonunuzdaki Google™ Arama ve Google Play™ hizmet uygulamalarının güncel olduğundan emin olun. iPhone kullanıyorsanız telefonunuzda iOS işletim sisteminin en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun.
 6. Kurulum sırasında, M600'ünüz ile telefonunuzu birbirine yakın tutun.

Akıllı telefonunuzu Polar M600 ile eşleştirmek için

Akıllı saatinizi telefonunuza bağlamak için telefonunuza Wear OS by Google uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir.

 1. Akıllı telefonunuza Google Play veya App Store'dan Wear OS by Google uygulamasını indirin. Telefonunuzda Wear OS by Google uygulaması bulunuyorsa en son sürümün yüklü olduğundan emin olun.
 2. Akıllı telefonunuzda veya bağlı olan başka bir cihazda zaten Wear OS by Google uygulaması yüklüyse mobil uygulamayı açın. Android telefon kullanıyorsanız ekranın üst kısmında yer alan cihaz adının yanındaki açılır menüden Yeni saat ekle öğesini seçin. iPhone kullanıyorsanız ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun ve Yeni bir takılabilir cihazla eşleştir öğesini seçin. Ardından, aşağıdaki 3 numaralı adımdan itibaren talimatları izlemeye devam edin.

 3. Telefonunuzdaki Wear OS by Google uygulamasını açtığınızda, uygulama otomatik olarak saatinizin kurulumunu başlatmanızı ister.
 4. Saat kodunu görmek için M600'ünüzün ekranını yukarı kaydırın ve telefonunuzda aynı koda dokunun.
 5. Android telefon kullanıcıları için: Telefonunuzda bir Bluetooth eşleştirme isteği görüntülenir. M600'ünüzdeki eşleştirme kodunun telefonunuzda gösterilen eşleştirme koduyla aynı olduğundan emin olun. Eşleştir veya Tamam öğesine dokunun.

  iPhone kullanıcıları için: Eşleştir veya Tamam öğesine dokunarak telefonunuzdaki Bluetooth eşleştirme isteğini kabul edin. Cihaz bağlantısını onaylamanız gerekecektir: M600'ünüzdeki kodun telefonunuzda gösterilen kodla aynı olduğundan emin olun ve ONAYLA öğesine dokunun.

 6. Eşleştirme tamamlanır tamamlanmaz M600'ünüzünde ve telefonunuzda bir onay mesajı göreceksiniz. Sonrasında M600'ün telefonunuzla eşitlenmesi biraz zaman alabilir.
 7. Telefonunuzla M600'ünüzün eşleştirilmesi tamamlandıktan sonra Google Hesabınızı telefonunuzdan M600'ünüze kopyalamanız gerekir. Akıllı saatteki uygulamaları kullanabilmek için Polar M600'ünüzde Google hesabınızın bulunması gerekir. Ayrıca Polar M600 Wear OS by Google akıllı saatinizden en iyi şekilde yararlanmak için bazı ayarları (ör. Wear OS by Google'ın telefonunuza gönderilen bildirimleri görüntülemesine izin vermek) etkinleştirmeniz gerekir. Bu işlemleri gerçekleştirmek için telefonunuzun ekranındaki talimatları izleyin.
 8. iPhone kullanıcıları için: Google hesabınız yoksa kurulumun bu aşamasında bir hesap oluşturabilirsiniz. Google hesabınızla oturum açın ekranıyla karşılaştığınızda DEVAM seçeneğine dokunun. Daha sonra, Hesap oluştur öğesine dokunun.

 9. Kurulumun eşleştirme aşaması bittikten sonra M600'de zaman görünümü açılacak, telefonunuzdaki Wear OS by Google uygulamasının sol üst köşesinde Polar M600 Bağlı yazısını göreceksiniz.

İlk eşitleme işleminin ardından yeni akıllı saatinizde, saati kullanmaya nasıl başlayacağınızı anlatan bir eğitim kartı gösterilir. Eğitim kartını kaydırarak eğitimi atlayıp kuruluma devam edebilirsiniz. İsterseniz eğitim kartını aşağı kaydırarak eğitimi şimdilik atlayabilir, daha sonra ana ekranınızın alt kısmından yukarı kaydırarak eğitime devam edebilirsiniz.


M600'deki Polar uygulamasını etkinleştirmek için

Yeni Polar M600'ünüzden en iyi şekilde yararlanmak, Polar'ın etkinlik takibi ve egzersiz özelliklerini kullanabilmek için akıllı saatinizde Polar uygulamasını etkinleştirmelisiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk şey, akıllı telefonunuza Polar Flow uygulamasını indirmektir. Telefonunuzda Polar Flow mobil uygulaması zaten yüklüyse en son sürümü kullandığınızdan emin olun, daha sonra aşağıdaki 2 numaralı adımdan kuruluma devam edin.

 1. Telefonunuzda Google Play veya App Store'a gidin, Polar Flow uygulamasını arayıp indirin.
 2. Telefonunuzdan Polar Flow uygulamasını açın.
 3. iPhone kullanıcıları için: Devam etmek için ön düğmeye basarak M600'ünüzde Polar uygulamasını açmanız gerekmektedir. Ardından telefonunuzdaki Başlat öğesine dokunun.

 4. M600'ü hangi bileğinize takacağınızı seçin, ardından Devam öğesine dokunun. iPhone kullanıcıları için: Kaydet ve eşitle öğesine dokunun.
 5. Polar hesabınızla oturum açın veya yeni bir hesap oluşturun.
 6. Polar uygulamasını M600'ünüzde başarıyla etkinleştirdikten sonra ekranda "Kurulum tamamlandı" yazısını göreceksiniz.

iPhone kullanıcılarının dikkatine! M600'ü Wi-Fi ağına manuel olarak bağlamanız gerekir. Wi-Fi bağlantısı kurduğunuzda, M600'ünüzde Google Play uygulamasını kullanabilirsiniz. Böylece Polar uygulamasının güncel kalmasını sağlayabilir, Wear OS by Google akıllı saatinize daha fazla uygulama indirebilirsiniz.

Android telefon kullanıcıları için: Kurulum sırasında istendiğinde M600'ünüzü Wear OS by Google bulut hizmetini kullanarak Wi-Fi ağına bağlamanız durumunda, M600'ünüz telefonunuzda kayıtlı Wi-Fi ağlarına otomatik olarak bağlanabilir. Daha fazla bilgi için Wi-Fi'ye bağlanma bölümüne bakın.

M600'ü Wi-Fi ağına bağlamak için

 1. M600 ekranınızın etkin olduğundan ve ana ekranda bulunduğunuzdan emin olun.
 2. Ekranı yukarıdan aşağı kaydırarak Hızlı ayarlar menüsüne erişin.
 3. Ayarlar simgesine dokunun.
 4. Ayarlar menüsüne giderek Bağlantı öğesini bulun ve dokunun.
 5. Wi-Fi öğesine dokunun.
 6. +Ağ ekle öğesine dokunun.
 7. Akıllı saatin kullanılabilir Wi-Fi ağlarını bulmasını bekleyin. Daha sonra, bağlanmak istediğiniz ağa dokunun.
 8. Seçtiğiniz ağ için parola gerekiyorsa Telefonda gir öğesine dokunun. Telefonunuzdan Wi-Fi ağının parolasını girin ve Bağlan öğesine dokunun.

Yazılımı güncellemek için

M600'ünüzü ayarladıktan sonra en yeni güncellemeleri almak ve akıllı saatinizin sorunsuz şekilde çalışmasını sağlamak için akıllı saatinizin sistem yazılımını güncellemeniz gerekir. Bununla birlikte M600'ünüzde Polar uygulamasının en son sürümünü kullandığınızdan da emin olun.

 • M600'ünüz ile ilgili dört yazılımın en son sürümleri hakkında bilgi edinmek için bu destek belgesine göz atın.
 • Bu destek belgesi Wear OS by Google sistem yazılımı ile çalışan M600'ünüz ile ilgili dört yazılımın tamamını güncellemenize yardımcı olur.

Artık hazırsınız, güle güle kullanın!

M600'ünüzü tek seferde yalnızca bir Android telefon, iPhone veya tabletle eşleştirebileceğinizi lütfen unutmayın. Akıllı saatinizi fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra M600'ünüzü yeni bir tablet veya telefonla eşleştirebilirsiniz.