Buradasınız: Başlarken > M600'ü şarj etme

M600'ü şarj etme

M600'ün içinde şarj edilebilir bir pil bulunmaktadır. Şarj edilebilir pillerin yeniden şarj edilebilme sayısı sınırlıdır. Pili, kapasitesinde önemli bir azalma olmadan 300 kezden fazla şarj edebilir ve boşaltabilirsiniz. Yeniden şarj edilebilme sayısı da, kullanıma ve çalışma koşullarına göre farklılık göstermektedir.

Ürün paketinde verilen şarj kablosunu kullanarak M600'ünüzü bilgisayarınızın USB bağlantı noktasından şarj edebilirsiniz.

Pili duvar prizinde de şarj edebilirsiniz. Duvar prizinde şarj ederken USB güç adaptörü kullanın. (Ürün setine dahil değildir). USB güç adaptörü kullanıyorsanız, adaptörün üzerinde "output 5Vdc" (çıkış gücü 5Vdc) yazdığından ve en az 500mA akım sağladığından emin olun. Yalnızca yeterli güvenlik onayına sahip bir USB güç adaptörü kullanın ("LPS", "Limited Power Supply", "UL listed" veya "CE" işaretli).

Polar ürünlerini 9 volt şarj cihazı ile şarj etmeyin. 9 volt şarj cihazı Polar ürününüze hasar verebilir.

Akıllı saatinize doğru şekilde bağlanan kablonun manyetik ucu, M600'ün şarj bağlantı noktasındaki yerine oturur. Şarj etme işlemi başladığında M600 kısa bir süreliğine titreşir. Şarj için bağladığınız akıllı saat açıksa M600'ünüzün ana ekranında küçük bir şimşek işareti görürsünüz. Ana ekranı yukarıdan aşağıya kaydırdığınızda saatinizin pil şarj düzeyini görebilirsiniz. Şarj için bağladığınız akıllı saat kapalıysa ekranda dolmaya başlayan bir pil simgesi animasyonu gösterilir. Pil simgesi dolu olduğunda M600 tamamen şarj edilmiştir. Boş bir M600 pilinin tamamen şarj edilmesi iki saat kadar sürebilir.

  1. Bilekten kalp atış hızı izleme sensörleri
  2. Şarj bağlantı noktası

M600'ünüzün pilini şarj etmeyi tamamladığınızda şarj kablosunu bilgisayarınızın USB bağlantı noktasından veya duvar prizinden sökün. Şarj kablosu güç kaynağına bağlı bırakılırsa kablonun manyetik ucu demir içerikli nesneleri kendine çekebilir ve kısa devre oluşabilir. Bunun sonucunda devre zarar görebilir, aşırı ısınabilir, yangın veya patlama meydana gelebilir.

Pili uzun süre tamamen boş olarak ya da her zaman tam dolu halde tutmayın. Böyle durumlar pilin kullanım ömrünü etkileyebilir. Ayrıca pili 0°C'nin altındaki veya +40°C'nin üstündeki sıcaklıklarda ya da şarj bağlantı noktası ıslak veya nemliyken şarj etmeyin. M600'ünüzün şarj bağlantı noktası ıslaksa şarj kablosunu bağlamadan önce kurumasını bekleyin.


PİL ÇALIŞMA SÜRESİ

Pil çalışma süresi:

  • Android telefonla eşleştirilmiş M600'de 8 saat egzersizle 2 gün.
  • iPhone ile eşleştirilmiş M600'de 8 saat egzersizle 1,5 gün.

Çalışma süresi; M600'ü kullandığınız ortamın sıcaklığı, kullandığınız özellikler, ekranın Her zaman açık modunda olup olmaması ve pilin yaşı gibi birçok etkene bağlıdır. Çalışma süresi, donma noktasının çok altındaki sıcaklıklarda önemli ölçüde azalır. M600'ü montunuzun altında kalacak şekilde takmak, daha sıcak kalmasını sağlar ve çalışma süresini arttırır.

Düşük Pil Düzeyi Bildirimi

M600'ünüzün pil şarj düzeyi %15 veya altına düştüğünde, şarj düzeyini ve pil tasarrufu modunun durumunu gösteren bir bildirim görünür. Bildirime dokunarak Pil tasarrufunu aç/kapat öğesine gidebilirsiniz. Pil şarj düzeyi %5'e indiğinde pil tasarrufu modu otomatik olarak açılır.

Pil tasarruf modunda GPS kaydı KAPALI olduğundan, pil tasarruf modu açıkken Polar uygulamasıyla egzersize başlayacağınızda veya egzersiz sırasında pil %5'in altına indiğinde ekranınızda bir bildirim görünür.

Bileğinizi hareket ettirdiğinizde ya da yan taraftaki açma kapama düğmesine bastığınızda ekran açılmıyorsa pil bitmiştir ve M600 uyku moduna girmiştir. Bu durumda, M600'ünüzü şarj etmeniz gerekir. Pil tamamen bitmişse ekranda şarj animasyonunun belirmesi biraz zaman alacaktır.

Ana ekranı yukarıdan aşağıya kaydırarak M600'ünüzün pil düzeyinin ne durumda olduğunu hemen görebilirsiniz.