Buradasınız: Başlarken > M430'unuzun kurulumu

M430'unuzun kurulumu

M430'unuz, mağaza modundadır ve kurulum için bir bilgisayara veya şarj etmek için bir USB şarj cihazına bağladığınızda etkinleşir. M430'unuzu kullanmaya başlamadan önce pilini şarj etmenizi öneririz. Pil tamamen boşalmışsa şarj işlemi birkaç dakika sonra başlar.

Pilin şarj edilmesi, pil çalışma süreleri ve düşük pil seviyesi bildirimleri ile ilgili daha fazla bilgi için Piller bölümüne bakın.

Kurulum seçeneklerinden birini belirleyin

A. USB bağlantı noktası olan bir bilgisayara erişiminiz yoksa mobil cihazla kurulum yöntemi daha kolaydır ancak daha fazla zaman alabilir. Bu yöntem için internet bağlantısı gerekir.

B. Kablolu bilgisayar üzerinden kurulum daha hızlıdır ve kurulum sırasında M430'unuzu şarj edebilirsiniz. Bu işlem için kullanabileceğiniz bir bilgisayarınız olmalıdır. Bu yöntem için internet bağlantısı gerekir.

A ve B seçenekleri önerilir. Doğru egzersiz verileri için gerekli tüm fiziksel bilgileri tek seferde girebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz bir dili seçebilir ve M430 için en son cihaz yazılımını edinebilirsiniz.

C. Uyumlu bir mobil cihazınız bulunmuyorsa ve şu anda internet bağlantısı bulunan bir bilgisayara erişemiyorsanız cihazdan kuruluma başlayabilirsiniz. Cihazda ayarların yalnızca bir kısmının bulunduğunu unutmayın. M430'unuzdan ve Polar'ın benzersiz yönlendirme özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için daha sonra A veya B seçeneğindeki adımları izleyerek Polar Flow web hizmetinden ayarları yapmanız gerekir.

A Seçeneği: Mobil cihaz ve Polar Flow uygulamasıyla kurulum yapma

Polar M430, Polar Flow mobil uygulamasına Bluetooth® Smart aracılığı ile kablosuz olarak bağlanır. Bu nedenle mobil cihazınızda Bluetooth özelliğini açmayı unutmayın.

support.polar.com adresine giderek Polar Flow uygulamasıyla uyumlu cihazlara bakın.

 1. Mobil kurulum sırasında M430'unuzun şarjının yeterli olduğundan emin olmak için cihazınızı çalışan bir USB bağlantı noktasına veya bir USB güç adaptörüne bağlayın. Adaptörün üzerinde "output 5Vdc" (çıkış 5 Vdc) yazdığından ve en az 500 mA akım sağladığından emin olun. Şarj animasyonu başlayıncaya kadar M430'unuzun etkinleşmesi birkaç dakika sürebilir.

  Cihazı şarj etmeden önce lütfen M430'un USB konektöründe nem, tüy, toz veya kir bulunmadığından emin olun. Kiri veya nemi yavaşça silerek temizleyin. USB konektörü ıslakken M430'u şarj etmeyin.

 2. Mobil cihazınızda App Store veya Google Play'e gidin ve Polar Flow uygulamasını arayıp indirin.
 3. Flow uygulamasını mobil cihazınızda açın. Cihazınız, yakındaki yeni M430'u tanır ve eşleştirmeyi başlatmak isteyip istemediğinizi sorar. Eşleştirme isteğini kabul edin ve M430 ekranında gösterilen Bluetooth eşleştirme kodunu Flow uygulamasına girin.
 4. Ardından bir Polar hesabı oluşturun veya zaten bir hesabınız varsa oturum açın. Uygulama, oturum açma ve kurulum işleminde size rehberlik eder.

  En doğru ve kişisel etkinlik ve egzersiz verilerini almak için ayarları doğru şekilde yapmanız gerekir. M430'unuz kullanmak istediğiniz dili kayıt sırasında seçebilirsiniz. M430'unuz için bir cihaz yazılımı güncellemesi varsa kurulum sırasında bu güncellemeyi yüklemenizi öneririz. Yüklemenin tamamlanması 20 dakika kadar sürebilir.

 5. Tüm ayarları belirledikten sonra Kaydet ve eşitle seçeneğine dokunun. Bu işlemin ardından, kişiselleştirilmiş ayarlarınız M430'unuzla eşitlenir.
 6. Eşitleme işlemi tamamlandığında M430 ekranı saat görünümünde açılır.

Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra egzersiz yapmaya başlayabilirsiniz. İyi eğlenceler!

B Seçeneği: Bilgisayarınızla kurulum yapma

 1. M430'unuzun kurulumunu yapmak için flow.polar.com/start adresine giderek FlowSync yazılımını indirin.
 2. Kurulum sırasında şarj etmek için M430'unuzu, sağlanan USB kablosunu kullanarak bilgisayarınıza takın. M430'unuzun etkinleştirilmesi birkaç dakika sürebilir. Bilgisayarınızın önerilen USB sürücülerini yüklemesine izin verin.

  Cihazı şarj etmeden önce lütfen M430'un USB konektöründe nem, tüy, toz veya kir bulunmadığından emin olun. Kiri veya nemi yavaşça silerek temizleyin. USB konektörü ıslakken M430'u şarj etmeyin.
 3. Polar hesabınızla oturum açın veya yeni bir hesap oluşturun. Web hizmeti, kayıt ve kurulum sırasına size rehberlik eder.

  En doğru ve kişisel etkinlik ve egzersiz verilerini almak için ayarları doğru şekilde yapmanız önemlidir. M430'unuz kullanmak istediğiniz dili kayıt sırasında seçebilirsiniz. M430'unuz için bir cihaz yazılımı güncellemesi varsa kurulum sırasında bu güncellemeyi yüklemenizi öneririz. Yüklemenin tamamlanması 10 dakika kadar sürebilir.

Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra egzersiz yapmaya başlayabilirsiniz. İyi eğlenceler!

C Seçeneği: Cihazdan kurulum yapma

Kutudaki kabloyu kullanarak M430'u bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına veya USB şarj cihazına bağlayın. Dili seçin uyarısı görüntülenir. English'i seçmek için BAŞLAT'a basın. M430 yalnızca İngilizce dil seçeneği ile gönderilir ancak Polar Flow web hizmetinde veya Polar Flow uygulamasında ayarları yaparken başka diller ekleyebilirsiniz.

Aşağıdaki verileri ayarlayın ve BAŞLAT düğmesi ile her bir seçimi onaylayın. Herhangi bir noktada geri dönmek ve bir ayarı değiştirmek isterseniz değiştirmek istediğiniz ayara gelene kadar Geri düğmesine basın.

 1. Saat biçimi: 12 saat ya da 24 saat öğesini seçin. 12 saat seçeneğinde, Öğleden önce veya Öğleden sonra öğesini seçin. Daha sonra yerel saati ayarlayın.
 2. Tarih: Geçerli tarihi girin.
 3. Birimler: Metrik (kg, cm) ya da İngiliz ölçü birimini (lb, ft) seçin.
 4. Kilo: Kilonuzu girin.
 5. Boy: Boyunuzu girin.
 6. Doğum tarihi: Doğum tarihinizi girin.
 7. Cinsiyet: Erkek veya Kadın seçeneğini belirleyin.
 8. Egzersiz geçmişi: Arada sırada (0-1 saat/hafta), Düzenli (1-3 saat/hafta), Sık (3-5 saat/hafta), Ağır (5-8 saat/hafta), Yarı profesyonel (8-12 saat/hafta), Profesyonel (12+ saat/hafta). Egzersiz geçmişi hakkında daha fazla bilgi için bkz. Fiziksel Ayarlar.
 9. Ayarları tamamladığınızda Başlamaya hazır! mesajı gösterilir ve M430 saat görünümüne geçer.

Cihazdan kurulum yapılırken M430'unuz henüz Polar Flow web hizmetine bağlanmamıştır. M430'unuzdan ve Polar'ın benzersiz yönlendirme özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için daha sonra A veya B seçeneğindeki adımları izleyerek Polar Flow web hizmetinden veya Flow mobil uygulamasından ayarları yapmanız gerekir.