Buradasınız: Egzersiz > Egzersiz seansını başlatır

Egzersiz seansını başlatır

 1. M430'unuzu takın ve bilekliği sıkın.
 2. Egzersiz öncesi moduna girmek için saat görünümünde BAŞLAT düğmesine basın.

  Seansınıza başlamadan önce (egzersiz öncesi modundayken) spor profili ayarlarını değiştirmek için IŞIK düğmesini basılı tutarak Hızlı menü'ye girin. Egzersiz öncesi moduna geri dönmek için GERİ'ye basın.

 3. YUKARI/AŞAĞI düğmesiyle spor profillerine göz atın. Polar Flow mobil uygulamasında veya Flow web hizmetinde M430'unuza daha fazla spor profili ekleyebilirsiniz. Her spor profili için özel ayarlar da (ör. özel egzersiz görünümü oluşturma) tanımlayabilirsiniz.
 4. Egzersiz verilerinizin doğru olabilmesi için M430'unuz kalp atış hızınızı ve GPS uydu sinyallerini bulana kadar egzersiz öncesi modunda kalın.

  Kalp atış hızı: M430 kalp atış hızı sensörünün sinyalini bulduğunda kalp atış hızınız görüntülenir.

  M430'unuzla eşleştirilmiş bir Polar kalp atış hızı sensörü takıyorsanız M430, egzersiz seansı sırasında kalp atış hızınızı ölçmek için otomatik olarak bu bağlı sensörü kullanır. Kalp atış hızı sembolünün üstündeki Bluetooth simgesi, M430'unuzun kalp atış hızınızı ölçmek için bağlı sensörü kullandığını belirtir.

  GPS: GPS simgesinin yanında gösterilen yüzde değeri, GPS'in hazır olma durumunu gösterir. %100'e ulaştığında "Tamam" mesajı gösterilir ve artık başlamaya hazır olduğunuz anlamına gelir.

  GPS uydu sinyallerini yakalamak için açık havaya çıkın ve uzun binalarla ağaçlardan uzak durun. En iyi GPS performansı için, M430'unuzu ekranı yukarı dönük olacak şekilde bileğinize takın. Saati önünüzde yatay konumda ve göğsünüzden uzakta tutun. Arama sırasında kolunuzu sabit ve göğüs hizanızın üzerinde tutun. M430 uydu sinyallerini bulana kadar sabit durup konumunuzu koruyun.

  Destekli GPS (A-GPS) sayesinde GPS hızlıca hazır duruma gelir. FlowSync yazılımı veya Flow uygulaması üzerinden M430'unuzu Flow web hizmetiyle eşitlediğinizde, M430'unuzdaki A-GPS veri dosyası otomatik olarak güncellenir. A-GPS veri dosyasının geçerlilik tarihi dolduysa veya M430'unuzu henüz eşitlemediyseniz mevcut konumunuzun belirlenmesi için daha fazla zaman gerekebilir. Daha fazla bilgi için, Destekli GPS (A-GPS) başlığına bakın.

  M430'daki GPS anteninin konumu nedeniyle, cihazı ekran bileğinizin altında kalacak şekilde takmamanız önerilir. Bisikletin gidonuna takarak kullanacağınızda ekranın yukarı dönük olmasına dikkat edin.

 5. M430 tüm sinyalleri bulduğunda BAŞLAT'a basın. Kayıt başladı mesajı görüntülendikten sonra egzersize başlayabilirsiniz.

Egzersiz sırasında M430'unuzla yapabilecekleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için Egzersiz Yaparken bölümünü inceleyin.

Planlanmış egzersiz seansı başlatma

Polar Flow uygulamasında veya Polar Flow web hizmetinde egzersizlerinizi planlayıp ayrıntılı egzersiz hedefleri oluşturabilir ve bu hedefleri M430'unuzla eşitleyebilirsiniz.

İlgili gün için planlanmış egzersiz seansını başlatmak için:

 1. Egzersiz öncesi moduna girmek için saat görünümünde BAŞLAT  düğmesine basın. Planlanmış egzersiz seanslarınız listenin üst kısmında gösterilir
 2. Hedefinizi seçerek BAŞLAT'a basın. Hedefe eklediğiniz her türlü not görüntülenir.
 3. BAŞLAT'a basarak egzersiz öncesi moduna dönün ve kullanmak istediğiniz spor profilini seçin.
 4. M430 tüm sinyalleri bulduğunda BAŞLAT'a basın. Kayıt başladı mesajı görüntülendikten sonra egzersize başlayabilirsiniz.

M430'unuz, hedefinize ulaşmanız için egzersiz sırasında sizi yönlendirir. Daha fazla bilgi için Egzersiz Yaparken bölümünü inceleyin.

İlgili gün için planlanmış egzersiz seansını Günüm veGünlük bölümünden de başlatabilirsiniz. Başka bir gün için planlanmış hedefi kullanmak istiyorsanız Günlük bölümünden bir gün seçerek söz konusu gün için planlanmış seansı başlatmanız yeterlidir. Favoriler bölümüne egzersiz hedefi eklediyseniz seansı Favoriler bölümünden de başlatabilirsiniz.

Aralık Zamanlayıcısı ile seansın başlatılması

Aralıklı egzersiz sırasında hareket ve dinlenme aşamalarınız için sizi yönlendirmesi amacıyla bir adet tekrar eden ya da iki adet değişimli süreye ve/veya mesafeye dayalı zamanlayıcı oluşturabilirsiniz.

 1. Zamanlayıcılar > Aralık zamanlayıcı öğesine giderek işe başlayın. Yeni zamanlayıcılar oluşturmak için Zamanlayıcıları ayarla'yı seçin.
 2. Süreye dayalı veya Mesafeye dayalı öğesini seçin. Süreye dayalı: Zamanlayıcı için dakika ve saniye değerlerini girin ve BAŞLAT'a basın. Mesafeye dayalı: Zamanlayıcı için mesafeyi ayarlayın ve BAŞLAT'a basın.
 3. Başka bir zamanlayıcı oluşturmak ister misiniz? görüntülenir. Başka bir zamanlayıcı oluşturmak için Evet'i seçin 2. adımı tekrarlayın.
 4. Tamamlandığında X,XX km / XX:XX başlatseçeneğini belirleyin. Egzersiz öncesi moduna girmek için BAŞLAT'a basın ve ardından kullanmak istediğiniz spor profilini seçin.
 5. M430 tüm sinyalleri bulduğunda BAŞLAT'a basın. Kayıt başladı mesajı görüntülendikten sonra egzersize başlayabilirsiniz.

Ayrıca, örneğin ısındıktan sonra, seans sırasında Aralık zamanlayıcı'yı başlatabilirsiniz. IŞIK düğmesini basılı tutarak Hızlı menü'ye girin ve ardından Aralık zamanlayıcı'yı seçin.

Bitiş Zamanı Hesaplayıcısı ile seansın başlatılması

Seansınız için mesafeyi ayarladığınızda, M430 hızınıza bağlı olarak seansınızın bitiş zamanını hesaplayacaktır.

 1. Önce Zamanlayıcılar > Bitiş zamanı hesaplayıcısı öğesine gidin.
 2. Bir hedef mesafe belirlemek için Mesafe belirle'ye gidin ve 5,00 km, 10,00 km, 1/2 maraton, Maraton ya da Başka bir mesafe belirle seçeneklerinden birini seçin. BAŞLAT'a basın. Başka bir mesafe belirle'yi seçerseniz, mesafeyi belirleyin ve BAŞLAT'a basın. XX,XX için bitiş süresi hesaplanacak mesajı görüntülenir.
 3. XX,XX km / X,XX mil başlat öğesini seçin ve egzersiz öncesi moduna girmek için BAŞLAT'a bastıktan sonra kullanmak istediğiniz spor profilini seçin.
 4. M430 tüm sinyalleri bulduğunda BAŞLAT'a basın. Kayıt başladı mesajı görüntülendikten sonra egzersize başlayabilirsiniz.

Ayrıca, örneğin ısındıktan sonra, seans sırasında Bitiş zamanı hesaplayıcısı işlevini başlatabilirsiniz. Hızlı menü'ye girmek için IŞIK düğmesini basılı tutun ve ardından Bitiş zamanı hesaplayıcısı öğesini seçin.