Buradasınız: Özellikler > Akıllı Yönlendirme > Egzersiz Yükü ve Dinlenme

EGZERSIZ YÜKÜ VE DINLENME

Egzersiz yükü, tek bir egzersiz seansının gerektirdiği çabaya dair geri bildirimdir. Egzersiz yükü hesaplaması, egzersiz sırasında önemli enerji kaynaklarının harcanmasına (karbonhidrat ve proteinler) dayanır.

Egzersiz Yükü özelliği sayesinde farklı egzersiz seansı türlerinin yüklerini birbirleriyle karşılaştırabilirsiniz. Örneğin, düşük zorlukta uzun bir bisiklet seansıyla yüksek zorlukta kısa bir koşu seansının yükünü karşılaştırabilirsiniz. Seanslar arasında daha hassas karşılaştırmalar yapabilmeniz için egzersiz yükünüzü ihtiyaç duyulan tahmini dinlenme sürelerine dönüştürdük.

Her seansın ardından, Polar uygulamasındaki egzersiz özetinde Egzersiz Yükünüzün açıklamasını görebilirsiniz. Burada farklı Egzersiz yükü seviyeleri için ihtiyacınız olan tahmini dinlenme süresini görebilirsiniz:

  • Hafif 0-6 saat
  • Oldukça iyi 7-12 saat
  • Zorlu 13-24 saat
  • Çok zorlu 25-48 saat
  • En yüksek 48 saatten fazla

Her seans için daha hassas sayısal veri yükü dahil olmak üzere ayrıntılı egzersiz analizini görmek için Polar Flow web hizmetine gidin.

Dinlenme durumunuz, toplam egzersiz yükünüzü, günlük etkinliğinizi ve son 8 gündeki dinlenme durumunuzu temel almaktadır. En yeni egzersiz seansları ve etkinlikler, daha öncekilere göre daha ağırlıklı olarak değerlendirilir, bu nedenle dinlenme durumunuzda en büyük etkiye sahiptir. Egzersiz seanslarınızın dışındaki etkinliğiniz, bilek hareketlerinizi kaydeden dahili 3D ivme ölçer ile takip edilir. Fiziksel bilgilerinizle birlikte hareketlerinizin sıklığını, yoğunluğunu ve düzensizliğini analiz ederek egzersiz seanslarının dışında ne kadar etkin olduğunuzu görmenizi sağlar. Günlük etkinliğinizi egzersiz yüküyle bir araya getirerek, gerekli dinlenme durumunuzu doğru biçimde görebilmenizi sağlar. Dinlenme durumunuzu sürekli izlemeniz kişisel sınırlarınızı öğrenmenize, fazla veya yetersiz egzersizden kaçınmanıza ve egzersiz zorluk derecesini ve süresini günlük ve haftalık hedeflerinize göre ayarlamanıza yardımcı olacaktır.