Buradasınız: Başlarken > M430'unuzun takılması

M430'unuzun takılması

Bilekten kalp atış hızı ölçülürken

Kalp atış hızınızın bilekten doğru şekilde ölçülebilmesi için M430'unuzu bileğinizin üst kısmına (bilek kemiğinizin hemen arkasına) ve bileğinizi tamamen saracak şekilde takmalısınız. Sensör cildinizle temas ediyor olmalı ancak kan dolaşımını engelleyecek kadar sıkı olmamalıdır. Kalp atış hızının en doğru şekilde ölçülebilmesi için M430'unuzu kalp atış hızı ölçümü başlamadan birkaç dakika önce takmanızı öneririz. Daha fazla bilgi edinmek için Bilekten ölçümlü kalp atış hızı ile egzersiz yapma bölümüne bakın.

Terlediğiniz her egzersiz seansının ardından M430'unuzu hafif sabun ve su çözeltisiyle akan suyun altında yıkamanızı öneririz. Ardından cihazınızı yumuşak bir havluyla silip kurulayın. Şarj etmeden önce cihazın tamamen kurumasını bekleyin.

Bilekten kalp atış hızı ölçülmüyorken

Hem cildinizin hava alması hem de bilekliğin kolunuzda daha rahat durması için bilekliği biraz gevşetin. M430'unuzu normal bir saat gibi takın.

Özellikle hassas bir cildiniz varsa arada bir bileğinizi havalandırmanız iyi olabilir. M430'unuzu çıkarıp şarj edin. Böylece hem cildiniz hem de cihazınız dinlenerek bir sonraki egzersiz etkinliğinize hazır hale gelebilir.