Buradasınız: Özellikler > Hız alanları

HIZ BÖLGELERI

Hız/tempo bölgeleri ile egzersiz seansınızda hızınızı veya temponuzu kolayca izleyebilir ve egzersiz hedefinize erişmek için hızınızı/temponuzu ayarlayabilirsiniz. Bölgeler, seanslarda egzersizinizin verimli olması için kullanılabilir ve optimum etki sağlamak için egzersizinizi farklı egzersiz zorluk dereceleri ile yapmanıza yardımcı olur.

HIZ BÖLGELERI AYARLARI

Hız bölgeleri ayarları, Flow web hizmetinde ayarlanabilir. Bulundukları spor profillerinde etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilirler. Beş farklı spor profili vardır ve bölge sınırları manuel olarak ayarlanabilir veya varsayılanları kullanabilirsiniz. Spor türüne özeldirler ve her bir spor türüne en uygun bölgeleri ayarlamanıza olanak sağlarlar. Koşu sporları (koşuyu kapsayan takım sporları dahil), bisiklet sporları , kürek ve kano sporlarında bölgeler mevcuttur.

Default (Varsayılan)

Default (Varsayılan) seçeneğini seçerseniz, sınırları değiştiremezsiniz. Varsayılan bölgeler, göreceli olarak yüksek kondisyon düzeyine sahip kişiler için hız/tempo bölgelerine bir örnektir.

Free (Serbest)

Free (Serbest) seçeneğini seçerseniz, tüm sınırlar değiştirilebilir. Örneğin, anaerobik ve aerobik eşikler veya üst ve alt laktat eşikleri gibi gerçek eşiklerinizi test ettiyseniz, kişisel eşik hızınıza veya temponuza dayalı olarak egzersiz yapabilirsiniz. Anaerobik eşik hızınızı ve temponuzu 5. bölge için minimum olarak ayarlamanızı öneririz. Ayrıca aerobik eşiği de kullanıyorsanız, 3. bölgenin minimumu olarak ayarlayın.

HIZ BÖLGELERI ILE EGZERSIZ HEDEFI

Hız/tempo bölgelerine dayalı olarak egzersiz hedefleri oluşturabilirsiniz. Hedefleri FlowSync aracılığı ile senkronize ettikten sonra, egzersiz yaparken egzersiz cihazınız sizi yönlendirecektir.

EGZERSIZ SIRASINDA

Egzersiz sırasında hangi bölgede egzersiz yapmakta olduğunuzu ve her bir bölgede geçirdiğiniz süreyi görebilirsiniz.

EGZERSIZ SONRASI

M430'deki egzersiz özetinde, her bir hız bölgesinde geçirdiğiniz süre için bir genel açıklama görebilirsiniz. Senkronizasyondan sonra, ayrıntılı görsel hız bölgesi bilgilerini Flow web hizmetinde inceleyebilirsiniz.