Buradasınız: Önemli bilgiler > M430'unuzun bakımı

M430'unuzun bakımı

Tüm elektronik cihazlar gibi Polar M430 da temiz tutulmalı ve özenle kullanılmalıdır. Aşağıdaki talimatlar garanti yükümlülüklerini yerine getirmenize, cihazı en yüksek performansla kullanmanıza ve şarj veya eşitlemeyle ilgili sorunlardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

M430'unuzu temiz tutun

Her egzersiz seansının ardından M430'unuzu hafif sabun ve su çözeltisiyle akan suyun altında yıkayın. Cihazınızı yumuşak bir havluyla silip kurulayın.

Sorunsuz şarj ve eşitleme işlemleri için M430'un USB bağlantı noktasını ve şarj kablosunu temiz tutun.

Cihazı şarj etmeden önce lütfen M430'un USB bağlantı noktasında veya şarj kablosunda nem, tüy, toz veya kir bulunmadığından emin olun. Cihazı yavaşça silerek kiri temizleyin ve tozu giderin. Gerekirse kürdan kullanabilirsiniz. Cihazın çizilmesini önlemek için temizlik sırasında sivri aletler kullanmayın.

M430'unuzu oksitlenmeden ve kir ile tuzlu suyun (ör. ter veya deniz suyu) neden olduğu diğer olası hasarlardan etkili bir şekilde korumak için USB bağlantı noktasını temiz tutun. USB bağlantı noktasını temiz tutmanın en iyi yolu her egzersiz seansından sonra ılık çeşme suyuyla yıkamaktır. Suya dayanıklı olan USB bağlantı noktasını, elektronik bileşenlere zarar vermeden akan suyun altında durulayabilirsiniz. USB bağlantı noktası ıslak veya nemliyken M430'u şarj etmeyin.

Optik kalp atış hızı sensörüne iyi bakın

Arka kapaktaki optik sensör bölgesini çizilmelere karşı koruyun. Çizik ve kir, bilekten kalp atış hızı ölçümünün performansını düşürür.

Saklama

Egzersiz cihazını serin ve kuru bir yerde saklayın. Nemli veya hava almayan bir yerde (plastik poşet veya spor çantası) veya iletken maddelerle (ıslak havlu) bir arada bulundurmayın. Egzersiz cihazını arabada veya bisiklet üzerinde uzun süreli olarak doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın. Egzersiz cihazını tam ya da kısmen şarj edilmiş halde saklamanız önerilir. Cihaz uzun süre kullanılmadığında pilin şarjı yavaş yavaş tükenir. Egzersiz cihazını çok uzun bir süre kullanmayacaksanız, her birkaç ayda yeniden şarj etmeniz önerilir. Bu, pilin ömrünü uzatacaktır.

Cihazı aşırı soğukta (–10°C/14°F altında) ve sıcakta (50°C/120°F üstünde) veya doğrudan güneş ışığı altında bırakmayın.

Servis

İki yıllık garanti süresi boyunca, yalnızca yetkili bir Polar Servis Merkezi'nde bakım ve onarım yaptırmanızı öneririz. Polar Electro'nun yetki vermediği bir servisin neden olduğu hasarlar veya dolaylı hasarlar garanti kapsamına girmez. Daha fazla bilgi için Sınırlı Uluslararası Polar Garantisi'ne bakın.

İletişim bilgileri ve tüm Polar Servis Merkezi adresleri için www.polar.com/support adresini ve bulunduğunuz ülkeye uyarlanmış olan siteyi ziyaret edin.