Buradasınız: Önemli bilgiler > Pil

Pil

Polar ürünün kullanım ömrünün sonunda yerel atık imha yönetmeliklerine uyarak ve mümkün olduğunda elektronik cihazların ayrı olarak toplandığı merkezlere başvurarak atıkların çevreye ve halk sağlığına olası etkilerini en aza indirmenizi önermektedir. Bu ürünü sınıflandırılmamış evsel atık olarak çöpe atmayın.

M430'un pilinin şarj edilmesi

M430'da dahili ve şarj edilebilir bir pili bulunur. Şarj edilebilir pillerin yeniden şarj edilebilme sayısı sınırlıdır. Pili, kapasitesinde önemli bir azalma olmadan 300 defadan fazla şarj edebilir ve boşaltabilirsiniz. Yeniden şarj edilebilme sayısı da, kullanıma ve çalışma koşullarına göre farklılık göstermektedir.

Sıcaklık 0 °C/+32 °F değerlerinin altındayken veya +40 °C/+104 °F değerlerinin üstündeyken ve USB bağlantı noktası ıslakken pili şarj etmeyin.

Cihazınızı bilgisayarınızdaki USB bağlantı noktası ile şarj etmek için ürünle birlikte verilen USB kablosunu kullanın.

Pili duvar prizinde de şarj edebilirsiniz. Duvar prizinde şarj ederken USB güç adaptörü kullanın. (Ürün setine dahil değildir). USB güç adaptörü kullanıyorsanız, adaptörün üzerinde "output 5Vdc" (çıkış gücü 5Vdc) yazdığından ve en az 500mA akım sağladığından emin olun. Yalnızca yeterli güvenlik onayına sahip bir USB güç adaptörü kullanın ("LPS", "Limited Power Supply", "UL listed" veya "CE" işaretli).

Polar ürünlerini 9 volt şarj cihazı ile şarj etmeyin. 9 volt şarj cihazı Polar ürününüze hasar verebilir.

Cihazı şarj etmeden önce lütfen M430'un USB bağlantı noktasında veya şarj kablosunda nem, tüy, toz veya kir bulunmadığından emin olun. Cihazı yavaşça silerek kiri temizleyin ve tozu giderin. Gerekirse kürdan kullanabilirsiniz. Cihazın çizilmesini önlemek için temizlik sırasında sivri aletler kullanmayın.

Bilgisayarınızdan şarj etmek için M430'unuzu bilgisayarınıza bağlamanız yeterlidir. Böylece aynı zamanda cihazınızın FlowSync ile eşitlenmesini de sağlayabilirsiniz.

  1. USB konektörünü M430'un USB bağlantı noktasına ve kablonun diğer ucunu bilgisayarınıza takın.
  2. Ekranda Şarj ediliyor mesajı görünür.
  3. Pil simgesi doluysa M430 tamamen şarj edilmiştir.

Pili uzun süre tamamen boş olarak ya da her zaman tam dolu halde tutmayın. Bu durumlar pilin kullanım ömrünü etkileyebilir.

Pil çalışma süresi

Pil çalışma süresi:

  • GPS ve optik kalp atış hızı ölçümüyle 8 saate kadar kesintisiz egzersiz
  • GPS güç tasarrufu modu ve optik kalp atış hızı ölçümüyle 30 saate kadar kesintisiz egzersiz
  • GPS güç tasarrufu modu ve Bluetooth Smart kalp atış hızı ölçümüyle 50 saate kadar kesintisiz egzersiz
  • Yalnızca günlük etkinlik izlemesiyle birlikte saat modunda kullanıldığında ise çalışma süresi yaklaşık 20 gündür.

Çalışma süresi, M430'u kullandığınız ortamın sıcaklığı, kullandığınız özelliklerle sensörler ve pilin yaşı gibi birçok etkene bağlıdır. Akıllı bildirimlerin kullanılması ve Flow uygulamasıyla sık sık eşitleme yapılması da pil ömrünü kısaltır. Çalışma süresi, donma noktasının çok altındaki sıcaklıklarda önemli ölçüde azalır. M430'u montunuzun altında kalacak şekilde takmak, cihazın daha sıcak kalmasına ve çalışma süresinin artmasına yardımcı olur.

Düşük pil seviyesi bildirimleri

Pil seviyesi düşük. Şarj edin: Pilin şarj seviyesi düşüktür. M430'u şarj etmeniz önerilir.

Egzersizden önce şarj edin: Şarj seviyesi bir egzersiz seansını kaydetmek için çok düşüktür. M430'u şarj etmeden yeni bir egzersiz seansı başlatılamaz.

Egzersiz sırasında düşük pil seviyesi bildirimleri:

  • M430, egzersiz seansında bir saat yetecek kadar pil ömrü bulunduğunda size bildirim gönderir.
  • Egzersiz sırasında Pil seviyesi düşük bildirimi gösterilirse kalp atış hızı ölçümü ve GPS kapatılır.
  • Pil seviyesi çok düşükse Kayıt sona erdi bildirimi görüntülenir. M430 egzersiz kaydını durdurur ve egzersiz verilerini kaydeder.

Ekranda görüntü yoksa pil boştur ve M430 uyku moduna girmiştir. M430'unuzu şarj edin. Pil tamamen bitmişse ekranda şarj animasyonunun belirmesi biraz zaman alacaktır.