Buradasınız: Ayarlar > Cihaz yazılımının güncellenmesi

Cihaz yazılımının güncellenmesi

Cihazınızı güncel tutmak için M430'unuzun cihaz yazılımını güncelleyebilirsiniz. Cihaz yazılımı güncellemeleri, M430'unuzun işlevlerinde iyileştirmeler yapmak için gerçekleştirilir. Bunlar arasında mevcut özelliklerde iyileştirmeler, tamamen yeni özellikler eklenmesi ya da hata düzeltmeleri sayılabilir. Yeni bir sürümü hazır olduğunda M430'unuzun cihaz yazılımını güncellemenizi öneririz.

Cihaz yazılımı güncellemesi nedeniyle herhangi bir veri kaybı yaşamazsınız. Güncelleme başlamadan önce, M430'daki verileriniz Flow web hizmetiyle eşitlenir.

Mobil cihaz veya tablet ile

Egzersiz ve etkinlik verilerinizi eşitlemek için Polar Flow mobil uygulamasını kullanıyorsanız, cihaz yazılımını mobil cihazınızla güncelleyebilirsiniz. Uygulama yeni bir güncelleme olup olmadığını size bildirecek ve sizi yönlendirecektir. Güncelleme işlemini kesintiye uğramadan gerçekleştirmek için güncellemeye başlamadan önce M430'u bir güç kaynağına takmanızı öneririz.

Bağlantınıza bağlı olarak, kablosuz cihaz yazılımı güncellemesi 20 dakikaya kadar zaman alabilir.

Bilgisayar ile

M430'u bilgisayara bağladığınızda FlowSync, yeni cihaz yazılımı sürümünün hazır olduğunu size bildirir. Cihaz yazılımı güncellemeleri FlowSync yazılımı aracılığı ile indirilir.

Cihaz yazılımını güncellemek için:

  1. M430'unuzu bilgisayarınıza takın.
  2. FlowSync verilerinizi eşitlemeye başlar.
  3. Eşitleme işleminden sonra aygıt yazılımını güncellemeniz istenir.
  4. Evet'i seçin. Yeni cihaz yazılımı yüklenir (bu işlemin tamamlanması 10 dakikayı bulabilir) ve M430 yeniden başlatılır. M430'u bilgisayarınızdan çıkarmadan önce lütfen cihaz yazılımı güncellemesinin tamamlanmasını bekleyin.