Buradasınız: Özellikler > Akıllı Yönlendirme > Kesintisiz Kalp Atış Hızı

Kesintisiz Kalp Atış Hızı

Kesintisiz Kalp Atış Hızı özelliği, kalp atış hızınızı gün boyu ölçer. Bisiklet gibi çok az bilek hareketi gerektiren fiziksel aktiviteler de artık takip edilebildiğinden, harcadığınız günlük kalori miktarı ve toplam etkinlik durumunuz daha doğru şekilde ölçülür.

Polar'ın Kesintisiz Kalp Atış Hızı takibi, birkaç dakikada bir veya bilek hareketlerinize bağlı olarak başlatılır.

Zamanlanmış ölçümde kalp atış hızınız birkaç dakikada bir kontrol edilir. Kontrol sırasında kalp atış hızınız artarsa Kesintisiz Kalp Atış Hızı özelliği kalp atış hızınızı takip etmeye başlar. Kesintisiz Kalp Atış Hızı izleme, bilek hareketlerinize göre de başlatılabilir (ör. en az bir dakika boyunca yeterince hızlı bir tempoda yürüdüğünüzde).

Etkinlik düzeyiniz yeterince düştüğünde, kesintisiz kalp atış hızı takibi otomatik olarak durdurulur. Polar cihazınız uzun süre oturduğunuzu tespit ettiğinde, günlük en düşük kalp atış hızı değerinizin bulunması için Kesintisiz Kalp Atış Hızı takibi devreye girer.

Ayarlar > Genel ayarlar > Kesintisiz HR takibi bölümüne giderek M430'unuzdaki Kesintisiz Kalp Atış Hızı özelliğini açıp kapatabilirsiniz.

Günüm bölümünde, günlük en yüksek ve en düşük kalp atış hızı değerlerinizin ne olacağını takip edebilir, önceki geceye ait en düşük kalp atış hızınızı kontrol edebilirsiniz. Web veya mobil uygulama üzerinden Polar Flow'a giderek daha ayrıntılı ve uzun döneme yayılmış değerleri takip edebilirsiniz.

M430'unuzda Kesintisiz Kalp Atış Hızı özelliğini açık tuttuğunuzda pilin daha hızlı tükeneceğini unutmayın.

Bu ayrıntılı kılavuzdan Kesintisiz Kalp Atış Hızı özelliği hakkında daha fazla bilgi edinin.