Buradasınız: Özellikler > Akıllı Yönlendirme > Uyku takibi

Polar Sleep PlusTM

M430'u gece takarsanız uykunuzu takip eder. Cihaz, uykuya daldığınız ve uyandığınız zamanı tespit ederek Polar Flow uygulamasında ve web hizmetinde daha ayrıntılı analiz için veri toplar. M430, uyku aralığınız boyunca tüm bölünmeleri takip etmek için geceleri elinizin hareketini takip eder. Böylece aslında ne kadar süre uyuduğunuzu size bildirir.

M430'unuzdaki uyku verileri

Günüm görünümünden uyku verilerinizi kontrol edebilirsiniz.
  • Uyku süresi, uyuduğunuz ve uyandığınız zaman arasında geçen toplam süreyi belirtir.
  • Gerçek uyku, uyuduğunuz ve uyandığınız zaman arasında uykuda geçirdiğiniz süreyi belirtir. Bu değer, uyku süresinden bölünme sürelerinin çıkarılmasıyla elde edilir. Yalnızca uykuda geçirdiğiniz zaman gerçek uyku sürenize eklenir.
Günlük uyku verilerinizi ayrıntılı olarak incelemek için BAŞLAT'a basarak uyku özetini açın. M430'unuz, özetin üst kısmında Uyku süresi ve Gerçek uyku ile ilgili bilgiler gösterir. YUKARI/AŞAĞI düğmelerine basarak aşağıdaki bilgilere göz atabilirsiniz:

Süreklilik: Uyku sürekliliği, uykunuzun ne kadar kesintisiz olduğunu değerlendirir. Uyku sürekliliği birden beşe uzanan bir ölçekle değerlendirilir: kesintili, oldukça kesintili, oldukça kesintisiz, kesintisiz, son derece kesintisiz.

Uykuya daldığınız ve Uyandığınız saatler.

Geri bildirim: Uykunuzun süresi ve kalitesi hakkında geri bildirim alırsınız. Uykunuzun süresi ile ilgili geri bildirim, uyku süreniz ile tercih ettiğiniz uyku süresinin karşılaştırmasına dayalıdır.

Ne kadar iyi uyudunuz?: Beş basamaklı bir ölçekle önceki gece ne kadar iyi uyuduğunuzu değerlendirebilirsiniz: çok kötü, kötü, orta, iyi, çok iyi. Uykunuzu değerlendirdiğinizde Flow uygulaması ve web hizmetinde daha uzun bir yazılı geri bildirim alırsınız. Flow uygulaması ve web hizmetindeki geri bildirim, uykunuzla ilgili kendi öznel değerlendirmenizi göz önünde bulundurur ve bu doğrultuda geri bildirimi düzenler.

Flow uygulaması ve web hizmetindeki uyku verileri

Uyku verileriniz, M430'unuz eşitlendikten sonra Flow uygulamasında ve web hizmetinde gösterilir. Uyuma zamanınızı, uykunuzun miktarını ve kalitesini görüntüleyebilirsiniz. Her gece ne kadar uyumayı hedeflediğinizi belirlemek için Tercih ettiğiniz uyku süresini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, Flow uygulaması ve web hizmetinde uykunuzu değerlendirebilirsiniz. Uyku verileriniz, tercih ettiğiniz uyku süresi ve uyku değerlendirmenize göre nasıl uyuduğunuza dair geri bildirim alırsınız.

Flow web hizmetinde Günlük bölümündeki Uyku sekmesinde uyku verileriniz görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca uyku verilerinizi İlerleme durumu sekmesindeki Etkinlik raporları bölümüne ekleyebilirsiniz.

Günlük hayatınızdaki değişikliklerden etkilenip etkilenmediğini öğrenmek için uyku düzeninizi takip edip dinlenme, günlük etkinlik ve egzersiz arasındaki doğru dengeyi bulun.

Bu ayrıntılı kılavuzdan Polar Sleep Plus hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.