Buradasınız: Ayarlar > Spor profili ayarları

Spor profili ayarları

M430'unuzda belirli spor profili ayarlarını düzenleyebilirsiniz. Örneğin, farklı sporlarda GPS özelliğini açabilir veya kapatabilirsiniz. Polar Flow uygulamasında ve web hizmetinde daha fazla sayıda özelleştirme seçeneği mevcuttur. Daha fazla bilgi için Flow'daki Spor Profilleri bölümünü inceleyin.

M430'unuzda varsayılan olarak dört spor profili bulunur: Koşu, Bisiklet egzersizi, Diğer açık hava sporu ve Diğer iç mekan sporu. Polar Flow uygulamasında veya web hizmetinde, spor listenize yeni spor profilleri ekleyebilir ve ayarlarını düzenleyebilirsiniz. M430'unuzda en fazla 20 spor profili bulunabilir. Polar Flow uygulamasında ve web hizmetinde 20'den fazla spor profiliniz varsa eşitleme işlemi sırasında, listedeki ilk 20 profil M430'unuza aktarılır.

İlk egzersiz seansından önce spor profillerinizi Flow web hizmetinde düzenlediyseniz ve bunları M430'unuzla eşitlediyseniz spor profili listesinde düzenlenen spor profilleri yer alacaktır.

Ayarlar

Spor profili ayarlarını görmek ya da değiştirmek için Ayarlar > Spor profilleri öğesini seçin ve düzenlemek istediğiniz profili belirleyin. Egzersiz öncesi modunda o sırada seçili olan profilin ayarlarına IŞIK düğmesine basıp basılı tutarak da ulaşabilirsiniz.

  • Kalp atış hızı ayarları: Kalp atış hızı görünümü: Dakikadaki kalp atış hızı (bpm) ya da Maksimumun %'si öğesini seçin. Kalp atış hızı bölgesi sınırlarını kontrol et: Her kalp atış hızı bölgesi için sınırları kontrol edin. HR diğer cihazlara görünür: Açık ya da Kapalı seçeneğini belirleyin. Açık seçeneğini belirlerseniz spor salonu ekipmanları gibi, Bluetooth Smart kablosuz teknolojisi kullanan uyumlu cihazlar kalp atış hızınızı tespit edebilir. Kalp atış hızınızı Polar Club sisteminde yayınlamak için M430'unuzu Polar Club dersleri sırasında da kullanabilirsiniz.
  • GPS kaydı: Yüksek doğruluk, Orta doğruluk, Güç tasarrufu, uzun seans veya Kapalı öğesini seçin.
  • Adım sensörü: Bu ayar yalnızca bir Polar Adım sensörünü M430'unuzla eşleştirmeniz durumunda gösterilir. Kalibrasyon veya Hız için sensör seç seçeneğini belirleyin. Kalibrasyon'da, Otomatik veya Manuel'i seçin. Hız için sensör seç'te hız verisi için kaynağı ayarlayın: Adım sensörü veya GPS. Adım sensörü kalibrasyonu ile ilgili daha fazla bilgi için bu destek belgesini inceleyin.
  • Hız ayarları: Hız Görünümü: km/sa (kilometre/saat) ya da dk/km (dakika/kilometre) seçin. İngiliz birimlerinin kullanılmasını seçtiyseniz saatte mil ya da dk/mil öğesini seçin. Hız bölgesi limitlerini kontrol et: Hız/tempo bölgesi limitlerini buradan kontrol edebilirsiniz.
  • Otomatik duraklatma ayarları: Otomatik duraklatma: Açık ya da Kapalı seçeneğini belirleyin. Otomatik duraklatma özelliğini Açık olarak belirlediyseniz hareket etmeyi bıraktığınızda seansınız otomatik olarak duraklatılır. Etkinleştirme hızı: Kaydın hangi hızda duraklatılacağını belirleyin.

Egzersiz sırasında Otomatik duraklatma özelliğini kullanmak için GPS'i Yüksek doğruluk olarak ayarlamanız veya Polar adım sensörü kullanmanız gerekir.

  • Otomatik tur: Kapalı, Tur mesafesi ya da Tur süresi'ni seçin. Tur mesafesi'ni seçerseniz bir tur için kat edilmesi gereken mesafeyi girin. Tur süresi'ni seçerseniz her turun süresini belirleyin.

Egzersiz sırasında mesafeye dayalı otomatik tur özelliğini kullanmak için GPS kaydını açmanız veya Polar adım sensörü kullanmanız gerekir.