Buradasınız: Önemli Bilgiler > M400 Bakımı

M400'ün Bakımı

Tüm elektronik cihazlar gibi Polar M400 de temiz tutulmalı ve özenle kullanılmalıdır. Aşağıdaki talimatlar garanti yükümlülüklerini yerine getirmenize, cihazı en yüksek performansla kullanmanıza ve şarj veya eşitleme ile ilgili sorunları önlemenize yardımcı olacaktır.

M400

USB kablosu, cihazın USB bağlantı noktasına zarar vermeden dikkatli şekilde takılmalıdır.

Sorunsuz şarj ve eşitleme işlemi için cihazın USB bağlantı noktasını temiz tutun.

M400'ün en son sürümündeki USB bağlantı noktasında kauçuk kapak bulunmamaktadır. USB bağlantı noktasının daha kolay kurumasını sağlamak amacıyla böyle bir değişiklik yapılmıştır. Bu bakım talimatları kauçuk kapaksız yeni M400 ve kauçuk kapaklı önceki model ile birlikte kullanılabilir.

M400'ünüzü su (ör. ter veya deniz suyu) ve kirden kaynaklanan oksidasyon ve diğer olası hasarlardan korumak için USB bağlantı noktasını temiz tutun. Böylece şarj ve eşitlemeyi sorunsuz olarak yapabilirsiniz.

USB bağlantı noktasını temiz tutmanın en iyi yolu her egzersiz seansından sonra yıkamaktır:

  1. USB bağlantı noktasının kauçuk kapağını yukarı kaldırın.

  2. USB bağlantı noktasını ılık musluk suyu ile yıkayın. USB bağlantı noktası su geçirmez özellikte olduğundan, elektronik parçalar zarar görmeksizin su ile yıkayabilirsiniz.

  3. Yıkadıktan sonra USB bağlantı noktasının kuruması için kapağı açık bırakın. USB bağlantı noktası ıslakken M400'ü şarj etmeyin.

USB bağlantı noktasını kullanırken sızdırmazlık yüzeyi alanında nem, saç, toz ya da pislik olmadığını kontrol edin. Kirleri yavaşça silerek temizleyin. Saç, toz ve diğer yabancı maddeleri konektör yuvasından çıkarmak için bir kürdan kullanabilirsiniz. Temizlik yaparken çizilmeleri önlemek için sivri aletler kullanmayın.

Cihazı sabunlu ılık su ile temizledikten sonra musluk suyunda yıkayabilirsiniz. Kesinlikle alkol veya temizlik teli veya kimyasalları gibi aşındırıcı temizlik maddeleri ve malzemeleri kullanmayın. Cihazı 24/7 kullanmadığınızda, yerine kaldırmadan önce iyice kurulayın.

Cihazı aşırı soğukta (–10 °C altında) ve sıcakta (50 °C üstünde) veya doğrudan güneş ışığı altında bırakmayın.

Kalp atış hızı sensörü

Konnektör: Her kullanımdan sonra konnektörü kayıştan çıkarın ve yumuşak bir havluyla kurulayın. Gerekirse konnektörü hafif sabunlu ılık su ile temizledikten sonra temiz suyla yıkayın. Kesinlikle alkol veya aşındırıcı temizlik maddeleri ve malzemeleri (ör. temizlik teli veya kimyasalları) kullanmayın.

Kayış: Her kullanımdan sonra kayışı suyla yıkayın ve asarak kurutun. Gerekirse kayışı hafif sabunlu ılık su ile temizledikten sonra temiz suyla yıkayın. Kayışın üzerinde kalıntı bırakabileceğinden nemlendirici sabun kullanmayın. Kayışı suda bekletmeyin, kurutma makinesinde kurutmayın, ütülemeyin, kuru temizlemeye vermeyin veya yıkarken beyazlatıcı kullanmayın. Kayışı germeyin veya elektrot bölgelerini bükmeyin.

Kayışın etiketindeki yıkama talimatlarını kontrol edin.

Saklama

M400: Egzersiz cihazını serin ve kuru bir yerde saklayın. Nemli veya hava almayan bir yerde (plastik poşet veya spor çantası) veya iletken maddelerle (ıslak havlu) bir arada bulundurmayın. Egzersiz cihazını arabada veya bisiklet üzerinde uzun süreli olarak doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın. Egzersiz cihazını tam ya da kısmen şarj edilmiş halde saklamanız önerilir. Cihaz uzun süre kullanılmadığında pilin şarjı yavaş yavaş tükenir. Egzersiz cihazını çok uzun bir süre kullanmayacaksanız, her birkaç ayda yeniden şarj etmeniz önerilir. Bu işlem pil ömrünü uzatacaktır.

Kalp atış hızı sensörü: Pil ömrünü uzatmak için kalp atış hızı sensörü kayışını ve konnektörü kurutun ve ayrı ayrı saklayın. Kalp atış hızı sensörünü serin ve kuru bir yerde saklayın. Hızlı oksitlenmeyi önlemek için kalp atış hızı sensörünü, spor çantası gibi hava almayan bir malzeme içinde ıslak halde bırakmayın. Kalp atış hızı sensörünü uzun süreli olarak doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın.

Adım Sensörü Bluetooth® Smart

Adım sensörünü hafif sabunlu ılık su ile temizleyin ve ardından temiz suyla iyice yıkayın. Su geçirmezlik özelliğini korumak için adım sensörünü basınçlı suyla yıkamayın. Adım sensörünü suya daldırmayın. Kesinlikle alkol veya temizlik teli veya kimyasalları gibi aşındırıcı temizlik maddeleri ve malzemeleri kullanmayın. Adım sensörünü sert darbelerden koruyun. Sensör ünitesi hasar görebilir.

Servis

İki yıllık garanti süresi boyunca yalnızca yetkili bir Polar Servis Merkezi'nde bakım ve onarım yaptırmanızı öneririz. Polar Electro'nun yetki vermediği bir servisin neden olduğu hasarlar veya dolaylı hasarlar garanti kapsamına girmez. Daha fazla bilgi için Sınırlı Uluslararası Polar Garantisi'ne bakın.

İletişim bilgileri ve tüm Polar Servis Merkezi adresleri için www.polar.com/support adresini ve bulunduğunuz ülkeye uyarlanmış olan siteyi ziyaret edin.

Polar Hesabı'nızın kullanıcı adı her zaman için e-posta adresinizdir. Aynı kullanıcı adı ve parola, Polar ürün kaydı, Polar Flow web hizmeti ve uygulaması, Polar tartışma forumu ve bülten kaydı için geçerlidir.