Buradasınız: Başlarken > Pilin Şarj Edilmesi

PİLİN ŞARJ EDİLMESİ

M400'ü kutusundan çıkarttıktan sonra yapmanız gereken ilk iş pili şarj etmektir. M400'ü ilk kez kullanmaya başlamadan önce tam olarak şarj edin.

M400'de bir dahili, şarj edilebilir pil bulunmaktadır. Cihazınızı bilgisayarınızdaki USB bağlantı noktası ile şarj etmek için ürünle birlikte verilen USB kablosunu kullanın.

Pili duvar prizinde de şarj edebilirsiniz. Duvar prizinde şarj ederken USB güç adaptörü kullanın. (Ürün setine dahil değildir). USB güç adaptörü kullanıyorsanız, adaptörün üzerinde "output 5Vdc" (çıkış gücü 5Vdc) yazdığından ve en az 500mA akım sağladığından emin olun. Yalnızca yeterli güvenlik onayına sahip bir USB güç adaptörü kullanın ("LPS", "Limited Power Supply", "UL listed" veya "CE" işaretli).

Polar ürünlerini 9 volt şarj cihazı ile şarj etmeyin. 9 volt şarj cihazı Polar ürününüze hasar verebilir.

  1. Mikro USB konektörünü M400'ün USB bağlantı noktasına ve kablonun diğer ucunu bilgisayarınıza takın.
  2. Ekranda Charging (Şarj oluyor) görünür.
  3. M400 tam olarak şarj olduğunda Charging completed (Şarj tamamlandı) gösterilir.

Pili uzun süre tam olarak boş halde ya da her zaman tam dolu halde tutmayın. Bu durumlar pilin kullanım ömrünü etkileyebilir.

M400 ıslakken pili şarj etmeyin.

Pili -10 °C'nin altındaki veya +50 °C'nin üstündeki sıcaklıklarda şarj etmeyin.

PİLİN ÇALIŞMA SÜRESİ

Pil çalışma süresi, GPS ve kalp atış hızı sensörü ile 8 saate kadardır. Yalnızca günlük etkinlik izlemesi ile birlikte saat modunda kullanıldığında çalışma süresi yaklaşık 30 gündür. Çalışma süresi, M400'ü kullandığınız ortamın sıcaklığı, kullandığınız özellikler ve pilin yaşı gibi birçok etkene bağlıdır. Çalışma süresi, donma noktasının çok altındaki sıcaklıklarda önemli ölçüde azalır. M400'ü montunuzun altına takmak, daha sıcak kalmasını sağlar ve çalışma süresini arttırır.

PİL AZ UYARILARI

Battery low. Charge (Pil az. Şarj edin)

Pilin şarjı azaldı. M400'ü şarj etmeniz önerilir.

 

Charge before training (Egzersizden önce şarj edin)

Şarj, bir egzersiz seansını kaydetmek için çok az. M400 şarj edilmeden yeni bir egzersiz seansı başlatılamaz.

 

Ekranda görüntü yoksa, pil boştur ve M400 uyku moduna girmiştir. M400'ünüzü şarj edin. Eğer pil tamamen bitmişse, ekranda şarj animasyonunun görünmesini biraz zaman alabilir.