Buradasınız: Özellikler > Polar M400 User Manual | DESTEKLI GPS (A-GPS)

DESTEKLI GPS (A-GPS)

M400'de, çeşitli açık hava sporları için doğru hız ve mesafe ölçümü sağlayan ve seanstan Flow uygulamasında ve web hizmetinde rotanızı harita üzerinde görmenize olanak tanıyan dahili GPS özelliği bulunmaktadır.

M400, hızlı bir uydu bağlantısı sağlamak için AssistNow® Offline hizmetini kullanır. AssistNow Offline hizmeti, GPS uydularının tahmini konumlarını M400'ünüze bildiren A-GPS verilerini sağlar. Böylece M400 uyduları nerede arayacağını bilir ve zorlu sinyal koşullarında bile saniyeler içinde uydulardan sinyalleri alabilir.

A-GPS verileri her gün güncellenir. M400'ünüzü FlowSync yazılımı ya da Flow uygulaması aracılığı ile Flow web hizmeti ile senkronize ettiğinizde, en güncel A-GPS veri dosyası otomatik olarak M400'ünüze yüklenir.

A-GPS SON KULLANIM TARIHI

A-GPS veri dosyası 14 güne kadar geçerlidir. Konumlandırma doğruluğu ilk üç günde göreceli olarak yüksektir ve 10.-14. günler arasında giderek azalır. Düzenli güncellemeler yüksek bir konumlandırma doğruluğu seviyesi sağlar.

Mevcut A-GPS veri dosyası için son kullanım tarihini M400'ünüzden kontrol edebilirsiniz. M400'de Settings > General settings > About your product > A-GPS exp. date (Ayarlar > Genel ayarlar > Ürününüz hakkında > A-GPS son kullanım tarihi) adımlarını izleyin. Veri dosyası geçerliliğini yitirmiş ise, A-GPS verilerini güncellemek için M400'ünüzü FlowSync yazılımı ya da Flow uygulaması aracılığı ile Flow web hizmeti ile senkronize edin.

A-GPS veri dosyasının son kullanım tarihi geçtiğinde, mevcut konumunuzun belirlenmesi için daha fazla süre gerekebilir.

GPS ÖZELLIKLERI

M400'de aşağıdaki GPS özellikleri bulunmaktadır:

  • Rakım, çıkış ve iniş: Gerçek zamanlı rakım ölçümünün yanı sıra çıkılan ve inilen metre/ft.
  • Distance (Mesafe): Seans sırasında ve sonrasında doğru mesafe.
  • Speed/Pace (Hız/Tempo): Seans sırasında ve sonrasında doğru hız/tempo bilgileri.
  • Running index (Koşu endeksi): M400'de Koşu Endeksi, koşu sırasında ölçülen kalp atış hızı ve hız verilerine dayalıdır. Koşu verimliliği ve aerobik kondisyon ile ilgili performans düzeyleriniz hakkında bilgi sağlar.
  • Back to start (Başlangıca geri dön): Sizi başlangıç noktanıza en kısa zamanda yönlendirirken aynı zamanda başlangıç noktanıza kalan mesafeyi de gösterir. Artık başladığınız yere giden yolu sadece bir düğmeye basarak görebileceğinizi bilmenin rahatlığıyla daha macera dolu rotalara girebilir ve bunları güvenli biçimde keşfedebilirsiniz.

En iyi GPS performansı için, M400'ünüzü ekranı yukarı dönük olacak şekilde bileğinize takın. M400'deki GPS anteninin konumu nedeniyle ekran bileğinizin altında olacak şekilde takmanız önerilmemektedir. Bisikletin gidonuna takarak kullanacağınızda ekranın yukarı dönük olmasına dikkat edin.