Buradasınız: Özellikler > 24/7 Etkinlik Takibi

24/7 ETKINLIK TAKIBI

M400 bilek hareketlerinizi kaydeden dahili 3D ivme ölçer ile etkinliğinizi takip eder. Fiziksel bilgilerinizle birlikte hareketlerinizin sıklığını, yoğunluğunu ve düzenliliğini analiz ederek düzenli egzersiz seanslarınızın dışında ne kadar etkin olduğunuzu görmenizi sağlar.

 

ETKINLIK HEDEFI

M400'ünüz size her gün bir etkinlik hedefi belirler ve bu hedefe ulaşmanız için sizi yönlendirir. Etkinlik hedefi, kişisel verilerinize ve Flow web hizmetindeki Daily Activity Goal (Günlük Etkinlik Hedefi) altında yer alan etkinlik düzeyi ayarına bağlıdır. Flow web hizmetine kaydolun, sağ üst köşedeki adınıza/profil fotonuza tıklayın ve Settings'deki (Ayarlar) Daily Activity Goal (Günlük Etkinlik Hedefi) sekmesine gidin.

Daily Activity Goal (Günlük Etkinlik Hedefi), tipik gün ve etkinliğinizi tanımlayan üç etkinlik düzeyinden size en uygununu seçmenize olanak sağlar (aşağıdaki resimde 1 numaraya bakınız). Seçim alanının altında (aşağıdaki resimde 2 numaraya bakınız), seçtiğiniz düzeyde günlük etkinlik hedefinize ulaşmak için ne kadar etkin olmanız gerektiğini görebilirsiniz. Örneğin, bir ofis çalışanıysanız ve gününüzün çoğunu oturarak geçiriyorsanız, normal bir günde yaklaşık dört saatlik düşük zorluk derecesinde etkinliğe erişmeniz beklenecektir. Çalışırken çok fazla ayakta duran ve yürüyen kişiler için beklentiler daha fazla olacaktır.

Etkinlik hedefinize ulaşmak için gün boyunca etkin olmanız gereken süre, seçtiğiniz düzeye ve etkinliklerinizin zorluk derecesine bağlıdır. Zorluk derecesi daha yüksek etkinlikler ile hedefinize daha hızlı ulaşabilir veya gün boyunca orta tempoda etkin kalabilirsiniz. Yaş ve cinsiyet de erişmeniz gereken etkinlik hedefinin zorluk derecesini etkiler. Ne kadar gençseniz, etkinliğinizin de daha yüksek zorluk derecesinde olması gerekir.

ETKINLIK VERILERI

M400, günlük etkinlik hedefinize ulaşmak için ne kadar ilerleme gösterdiğinizi belirtmek için etkinlik çubuğunu kademeli olarak doldurur. Çubuğun tamamen dolması hedefinize eriştiğinizi belirtir. Etkinlik çubuğunu, Today's activity'de (Bugünün etkinliği) ve saat görünümünde (YUKARI düğmesini basılı tutarak saat kadranını değiştirebilirsiniz) görüntüleyebilirsiniz.

Today's activity (Bu günün etkinliğinde) gününüzün bu zamana kadar ne kadar etkin olduğunu görebilir ve hedefinize nasıl ulaşacağınızla ilgili yol gösterici bilgiler alabilirsiniz.

  • Activity (Etkinlik)
    • Active time (Etkin geçen süre): Etkin geçen süre, sağlığınız için iyi olan vücut hareketlerinizin toplam süresini gösterir.
    • Calories (Kalori miktarı): Egzersiz, etkinlik ve BMR (Bazal metabolizma hızı: günlük yaşantınızı sürdürmek için gereken en düşük metabolik etkinlik) süresince yaktığınız kalori miktarını gösterir.
    • Steps (Adım sayısı): Attığınız adım sayısı. Vücut hareketlerinin miktarı ve türü kaydedilir ve tahmini olarak adım sayısına çevrilir.
  • To go (Yapılacaklar): M400'ünüz, günlük etkinlik hedefinize ulaşmanız için seçenekler sunar. Eğer düşük, orta ya da yüksek zorluk dereceli etkinlikleri seçtiğinizde ne kadar daha etkin kalmanız gerektiğini belirtir. Bir hedefiniz var ancak bunu gerçekleştirmenin birden fazla yolu var. Günlük etkinlik hedefine, düşük, orta ya da yüksek zorluk dereceli etkinliklerle ulaşılabilir. M400'de, 'up' (ısınma) düşük zorluk derecesini, 'walking' (yürüyüş) orta zorluk derecesini ve 'jogging' (koşu) yüksek zorluk derecesini belirtir. Flow web hizmetinde ve mobil uygulamasında düşük, orta ve yüksek zorluk dereceli etkinliklerle ilgili daha fazla örnek bulabilir ve hedefinize ulaşmak için en iyi yolu seçebilirsiniz.

Etkinliksiz geçen zaman uyarısı

Sağlıklı kalmak için fiziksel etkinlikte bulunmak büyük bir öneme sahiptir. Fiziksel etkinlikte bulunmanın yanı sıra, uzun süre oturmaktan kaçınmak da önemlidir. Egzersiz yaptığınızda ve yeterli günlük etkinliğe eriştiğinizde bile uzun süre oturmak sağlığınız için zararlıdır. M400'ünüz gün boyunca çok fazla hareketsiz kaldığınızı belirterek uzun süreli oturmanın sağlığınızı olumsuz yönde etkilemesini önlemenize yardımcı olur.

Bir saat boyunca hareketsiz kaldığınızda, It's time to move (Hareket etme zamanı) uyarısı görüntülenir. Ayağa kalkın ve etkin olmak için istediğiniz bir yolu seçin. Kısa bir yürüyüşe çıkın, vücudunuzu esnetin veya başka hafif hareketler yapın. Hareket etmeye başladığınızda veya bir düğmeye bastığınızda uyarı kaybolur. Beş dakika içerisinde hareket etmezseniz, senkronizasyondan sonra Flow uygulamasında ve Flow web hizmetinde görebileceğiniz bir hareketsizlik bildirimi alırsınız.

Settings > General Settings > Inactivity alert'te (Ayarlar > Genel Ayarlar > Etkinliksiz geçen zaman uyarısı) uyarıyı açık ya da kapalı duruma getirebilirsiniz.

M400'ünüze bir Bluetooth bağlantısı ile bağlıysa Flow uygulaması aynı bildirimi verir.

Polar Flow uygulaması ve Polar Flow web hizmeti kaç tane hareketsizlik bildirimi aldığınızı gösterecektir. Böylece günlük etkinlik durumunuzu gözden geçirebilir ve daha etkin bir yaşam için değişiklikler yapabilirsiniz.

Flow web hizmeti ve Flow uygulamasındaki uyku bilgileri

M400'ü gece bileğinizden çıkarmazsanız uyku sürenizi ve uyku kalitenizi (rahat veya uykusuz) izleyecektir. Uyku modunu etkinleştirmeniz gerekmez. Cihaz otomatik olarak bilek hareketlerinizden uyuduğunuzu algılar. M400 senkronize edildikten sonra uyku süresi ve kalitesi (rahat veya uykusuz) Flow web hizmeti ve Flow uygulamasında görüntülenir.

Uyku süreniz 18:00'dan bir sonraki gün 18:00'a kadar 24 saat içerisindeki en uzun dinlenme sürenizdir. Uykunuzun bir saatten daha kısa sürelerle bölünmesi uykunuzun izlenmesini durdurmaz ancak uyku süresi hesaplamasında kullanılmaz. Uykunuzun 1 saatten daha uzun sürelerle bölünmesi uyku süresinin izlenmesini durdurur.

Rahat uyuduğunuz ve fazla hareket etmediğiniz süreler rahat uyku olarak hesaplanır. Fazla hareket ettiğiniz ve uyku pozisyonunuzu sürekli değiştirdiğiniz süreler uykusuz süre olarak hesaplanır. Hareketsiz olduğunuz tüm süreleri toplamak yerine algoritma daha uzun süre hareketsiz olduğunuz sürelere ağırlık verir. Gece boyunca uykusuz kaldığınız süre toplam uyku süreniz boyunca rahat uyuduğunuz süre ile karşılaştırılır. Uykusuz kaldığınız süre size özeldir ve uyku süreniz ile birlikte ele alınmalıdır.

Rahat uyuduğunuz ve uykusuz kaldığınız süreleri bilmek, gece boyunca nasıl uyuduğunuzu ve günlük yaşantınızdaki değişikliklerden nasıl etkilendiğini anlamanızı sağlar. Bu, uyku kalitenizi artırmanıza ve gün boyunca iyi dinlenmiş hissetmenize yardımcı olabilir.

Flow Uygulaması ve Flow web hizmetindeki etkinlik verileri

Polar Flow mobil uygulaması ile hareket halindeyken etkinlik verilerinizi takip ve analiz edebilir ve verilerinizin M400'ünüzden Polar Flow hizmetine kablosuz olarak senkronize edilmesini sağlayabilirsiniz. Flow web hizmeti, etkinlik bilgileriniz ile ilgili en ayrıntılı bilgileri sağlar.

.