Buradasınız: Egzersiz > Bir Egzersiz Seansının Başlatılması

BIR EGZERSIZ SEANSININ BAŞLATILMASI

Kalp atış hızı sensörünü üzerinize giyin ve M400'ünüz ile eşleştirdiğinizden emin olun.

 

Egzersiz öncesi moduna girmek için saat görünümündeyken BAŞLAT'a basın.

YUKARI/AŞAĞI düğmelerini kullanarak istediğiniz spor profilini seçin.

Seansınıza başlamadan önce (egzersiz öncesi modundayken) spor profili ayarlarını değiştirmek için LIGHT düğmesini basılı tutarak Quick Menu'ye (Hızlı Menü) girin. Egzersiz öncesi moduna geri dönmek için GERİ'ye basın.

GPS işlevini etkinleştirdiyseniz, M400 otomatik olarak sinyalleri aramaya başlayacaktır.

Egzersiz verilerinizin doğru olabilmesi için M400'ünüz GPS uydu sinyallerini ve kalp atış hızı sensörünüzü bulana kadar egzersiz öncesi modunda kalın.

GPS uydu sinyallerini yakalamak için dışarı çıkın ve yüksek binalardan ve ağaçlardan uzaklaşın. En iyi GPS performansı için M400'ünüzü yüzü yukarı dönük olacak şekilde bileğinize takın. Önünüzde yatay halde ve göğsünüzden uzakta tutun. Arama sırasında kolunuzu sabit ve göğüs seviyenizin üstünde tutun. M400 uydu sinyallerini bulana kadar sabit durun ve hareket etmeyin.

GPS simgesinin yanında gösterilen yüzde değeri, GPS'nin hazır olma durumunu gösterir. %100'e ulaştığında "OK" (Tamam) gösterilir ve artık başlamaya hazır olduğunuz anlamına gelir. M400 kalp atış hızı sensörünün sinyalini bulduğunda kalp atış hızınız görüntülenir. M400 tüm sinyalleri bulduğunda BAŞLAT'a basın. Recording started (Kayıt başladı) görüntülendikten sonra egzersize başlayabilirsiniz.

Destekli GPS (A-GPS) sayesinde GPS hızlıca hazır duruma gelir. FlowSync yazılımı aracılığı ile M400'ünüzü Flow web hizmeti ile eşitlediğinizde, A-GPS veri dosyası otomatik olarak M400'ünüze güncellenir. A-GPS veri dosyasının tarihi eski ise veya M400'ünüzü henüz eşitlemediyseniz, mevcut konumunuzun belirlenmesi için daha fazla zaman gerekebilir. Daha fazla bilgi için, Destekli GPS (A-GPS) başlığına bakınız.

M400'deki GPS anteninin konumu nedeniyle, egzersiz bilgisayarını ekran bileğinizin altında kalacak şekilde takmamanız önerilir. Bisikletin gidonuna takarak kullanacağınızda ekranın yukarı dönük olmasına dikkat edin.

Egzersiz kaydı sırasında YUKARI/AŞAĞI düğmeleri ile egzersiz görünümünü değiştirebilirsiniz. Egzersiz kaydını durdurmadan ayarları değiştirmek için Quick Menu'ye (Hızlı Menü) girmek için IŞIK düğmesini basılı tutun. Daha fazla bilgi için Hızlı Menü başlığına bakınız.

Egzersiz seansı duraklatmak için GERİ düğmesine basın. Recording paused (Kayıt duraklatıldı) görüntülenir ve M400 duraklama moduna girer. Egzersiz seansı kaydını devam ettirmek için BAŞLAT düğmesine basın.

Bir egzersiz seansını durdurmak için, egzersiz kaydı sırasında ya da duraklama modundayken Recording ended (Kayıt sona erdi) görüntülenene dek GERİ düğmesini üç saniye basılı tutun.

BIR EGZERSIZ HEDEFI ILE BIR SEANS BAŞLATILMASI

Flow web hizmetinde ayrıntılı egzersiz hedefleri oluşturabilir ve bunları FlowSync yazılımı ya da Flow uygulaması aracılığıyla M400'ünüze senkronize edebilirsiniz. Egzersiz sırasında cihazınızdaki yönlendirici talimatları kolayca takip edebilirsiniz.

Egzersiz hedefli bir egzersiz seansı başlatmak için:

 1. Diary (Günlük) veya Favorites'e (Favoriler) giderek başlayın.

 2. Diary'de (Günlük), hedefin programlanmış olduğu günü seçin ve BAŞLAT'a basın. Ardından listeden hedefi seçin ve BAŞLAT'a basın. Hedefe eklediğiniz her türlü not görüntülenir.

  ya da

  Favorites'de (Favoriler) listeden hedefi seçin ve BAŞLAT'a basın. Hedefe eklediğiniz her türlü not görüntülenir.

 3. BAŞLAT'a basarak egzersiz öncesi moda girin ve kullanmak istediğiniz spor profilini seçin.

 4. M400 tüm sinyalleri bulduğunda BAŞLAT'a basın. Recording started (Kayıt başladı) görüntülendikten sonra egzersize başlayabilirsiniz.

Egzersiz hedefleri ile ilgili daha fazla bilgi için, Egzersiz Hedefleri'ne bakınız.

ARALIK ZAMANLAYICI ILE BIR SEANSA BAŞLANILMASI

Aralıklı egzersiz sırasında çalışma ve dinlenme aşamalarınız için sizi yönlendirmesi amacıyla bir tane tekrar eden ya da iki tane değişimli süreye ve/veya mesafeye dayalı sayaç oluşturabilirsiniz.

 1. Timers > Interval timer'a (Zamanlayıcılar > Aralık zamanlayıcısı) giderek işe başlayın. Yeni zamanlayıcılar oluşturmak için Set timer(s)'ı (Zamanlayıcıları ayarla) seçin.
 2. Time-based (Süreye dayalı) veya Distance-based (Mesafeye dayalı) öğesini seçin:
  • Time-based (Süreye dayalı): Sayaç için dakika ve saniye değerlerini girin ve BAŞLAT'a basın.
  • Distance-based (Mesafeye dayalı): Sayaç için mesafeyi ayarlayın ve BAŞLAT'a basın.
 3. Set another timer? (Başka bir sayaç oluşturmak ister misiniz?) görüntülenir. Başka bir sayaç oluşturmak için Yes'i (Evet) seçin 2. adımı tekrarlayın.
 4. Tamamlandığında Start X.XX km / XX:XX 'i (X,XX km / XX:XX başlat) seçeneğini seçin. Egzersiz öncesi moduna girmek için BAŞLAT'a basın ve ardından kullanmak istediğiniz spor profilini seçin.
 5. M400 tüm sinyalleri bulduğunda BAŞLAT'a basın. Recording started (Kayıt başladı) görüntülendikten sonra egzersize başlayabilirsiniz.

Ayrıca, örneğin ısındıktan sonra, seans sırasında Interval timer'ı (Aralık sayacı) başlatabilirsiniz. IŞIK düğmesini basılı tutarak Hızlı menü'ye girin ve ardından Interval timer'ı (Aralık sayacı) seçin.

FINISH TIME ESTIMATOR (BITIŞ ZAMANI TAHMIN ARACI) ILE BIR SEANSI BAŞLATMA

Seansınız için mesafeyi ayarladığınızda, M400 hızınıza bağlı olarak seansınızın bitiş zamanını hesaplayacaktır.

 1. Timers > Finish time estimator (Sayaçlar > Bitirme süresi hesaplayıcısı) adımlarını izleyin.
 2. Bir hedef mesafe belirlemek için Set distance'a (Mesafe belirle) gidin ve 5.00 km (5 km), 10.00 km (10 km), 1/2 marathon (1/2 maraton), Marathon (Maraton) ya da Set other distance (Başka bir mesafe belirle) seçeneklerinden birini seçin. BAŞLAT'a basın. Eğer Set other distance'yi (Başka bir mesafe belirle) seçerseniz, mesafeyi belirleyin ve BAŞLAT'a basın. Finish time will be estimated for XX.XX (XX,XX için bitirme süresi hesaplanacak) görüntülenir.
 3. Start XX.XX km / X.XX mi (XX,XX km / X,XX mil başlat) öğesini seçin ve egzersiz öncesi moduna girmek için BAŞLAT'a bastıktan sonra kullanmak istediğiniz spor profilini seçin.
 4. M400 tüm sinyalleri bulduğunda BAŞLAT'a basın. Recording started (Kayıt başladı) görüntülendikten sonra egzersize başlayabilirsiniz.

Ayrıca, örneğin ısındıktan sonra, seans sırasında Finish time estimator (Bitirme süresi hesaplayıcısı) işlevini başlatabilirsiniz. Hızlı menü'ye girmek için IŞIK düğmesini basılı tutun ve ardından Finish time estimator (Bitirme süresi hesaplayıcısı) öğesini seçin.