Buradasınız: Özellikler > Polar Koşu Programı

Polar Koşu Programı

Polar Koşu Programı aşırıya kaçmadan doğru egzersiz yapmanızı sağlamak üzere tasarlanmış ve kondisyon seviyenize dayalı olarak kişiselleştirilmiş bir programdır. Akıllıdır ve gelişiminize uyum sağlar. Ne zaman yavaşlamanız ve hızlanmanız gerektiğini size bildirir. Her program kişisel özellikleriniz, egzersiz geçmişiniz ve hazırlanma süreniz dikkate alınarak etkinliğinize göre özelleştirilir. Program ücretsizdir ve www.polar.com/flow adresindeki Polar Flow web hizmetinde mevcuttur.

5k (5.000), 10k (10.000), yarı maraton ve maraton etkinlikleri için programlar mevcuttur. Her programın üç aşaması vardır: Temel inşası, Güçlendirme ve İnceltme. Bu aşamalar performansınızı aşamalı olarak geliştirmek ve yarış gününe hazır olmanızı sağlamak için tasarlanmıştır. Koşu egzersiz seansları beş türe ayrılır: kolay yürüyüş, orta mesafeli koşu, uzun mesafeli koşu, tempolu koşu ve aralıklı koşu. Tüm seanslar optimum sonuçları almanızı sağlamak için ısınma, egzersiz ve soğuma aşamalarından oluşur. Ek olarak, gelişiminizi desteklemek için kuvvet, merkez ve hareketlilik egzersizlerini yapmayı da seçebilirsiniz. Her egzersiz haftası iki-beş arası koşu seansı içerir ve haftalık toplam koşu egzersiz seansı süresi kondisyon düzeyinize bağlı olarak bir-yedi saat arasında değişiklik gösterir. Bir program için minimum süre 9 hafta, maksimum süre ise 20 aydır.

Bu kapsamlı kılavuzda Polar Koşu Programı ile ilgili daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ya da Koşu Programı'na başlarken bölümünü okuyarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bir Polar Koşu Programı oluşturulması

 1. www.polar.com/flow adresinde Flow web hizmetinde oturum açın.
 2. Sekmeden Programs'ı (Programlar) seçin.
 3. Etkinliğinizi seçip adlandırdıktan sonra etkinlik tarihini ve programı ne zaman başlatmak istediğinizi belirleyin.
 4. Fiziksel aktivite düzeyi sorularını yanıtlayın.*
 5. Programda destekleyici egzersizler olup olmayacağını seçin.
 6. Fiziksel aktiviteye hazır olma anketini okuyun ve doldurun.
 7. Programınızı gözden geçirin ve gerekiyorsa ayarları değiştirin.
 8. Tamamladığınızda, Start program'ı (Programı başlat) seçin.

*Dört haftalık egzersiz geçmişi mevcutsa, bunlar önceden doldurulacaktır.

Bir koşu hedefinin başlatılması

Bir seans başlatmadan önce egzersiz seansı hedefinizi cihazınıza eşitlediğinizden emin olun. Seanslar cihazınıza egzersiz hedefleri olarak eşitlenir ve seanslar Diary'den (Günlük) başlatılır. Seans boyunca yönlendirmeleri cihazınızdan takip edin.

 1. Cihazınızda Diary (Günlük) menü öğesine gidin.
 2. Planlanmış hedefi görüntülemek için bir gün seçin.
 3. Hedefi seçin ve ardından spor profilini seçin.
 4. BAŞLAT'a basın ve yönlendirmeyi takip edin.

Başka bir gün için planlanmış bir hedefi gerçekleştirmek istiyorsanız, Diary'den (Günlük) bir gün seçebilir ve ilgili gün için planlanmış seansı başlatabilirsiniz.

İlerleme durumunun takip edilmesi

Egzersiz hedeflerinizi FlowSync ya da Flow uygulamasını kullanarak Flow web hizmeti ile senkronize etmeyi unutmayın. İlerleme durumunuzu Programlar sekmesinden takip edebilirsiniz. Geçerli programınıza genel bir bakış ve ilerleme durumunuzu göreceksiniz.