Buradasınız: Önemli Bilgiler > Piller

PILLER

Polar M400'de dahili bir şarj edilebilir pil bulunmaktadır. Şarj edilebilir pillerin şarj döngüsü sınırlı sayıdadır. Pili, kapasitesinde önemli bir azalma olmadan 300 kezden fazla şarj edebilir ve boşaltabilirsiniz. Şarj döngüsü sayısı da, kullanıma ve çalışma koşullarına göre farklılık göstermektedir.

Ürünün kullanım ömrünün sonunda Polar, yerel atık uzaklaştırma yönetmeliklerine uygun hareket ederek ve mümkünse atık elektronik cihazlar için ayrılan yerlere atarak atığın çevreye ve insan sağlığına olası etkilerini en aza indirmenizi tavsiye etmektedir. Bu ürünü, ayırma yapılmayan belediye çöpüne atmayın.

Polar H7 kalp atış hızı sensörü kullanıcı tarafından değiştirilebilir bir pil içerir. Pili kendiniz değiştirmek için, lütfen Kalp Atış Hızı Sensörü Pilinin Değiştirilmesi'nde belirtilen talimatlara uyun.

Polar Adım Sensörü Bluetooth Smart®'ın pil bilgileri için ilgili ürünün kullanım kılavuzuna bakınız.

Pilleri çocuklardan uzak tutun. Yutulursa hemen bir doktorla görüşün. Piller yerel yönetmeliklere uygun olarak doğru şekilde elden çıkarılmalıdır.

KALP ATIŞ HIZI SENSÖRÜ PILININ DEĞIŞTIRILMESI

Kalp atış hızı sensörünün pillerini kendiniz değiştirmek istiyorsanız aşağıdaki talimatları dikkatlice uygulayın:

Pili değiştirirken sızdırmazlık halkasının zarar görmediğinden emin olun. Hasar görmesi durumunda bir yenisiyle değiştirin. Sızdırmazlık halkası/pil setlerini iyi donanımlı Polar bayilerinden ve yetkili Polar Servisleri'nden satın alabilirsiniz. ABD ve Kanada'da yetkili Polar Servis Merkezleri'nden yedek sızdırmazlık halkaları temin edilebilir. ABD'de sızdırmazlık halkası/pil takımları www.shoppolar.com adresinden de satın alınabilir.

Yeni ve tamamen dolu bir pili, metal pens veya cımbız gibi elektriği ileten aletlerle aynı anda her iki yanından tutmaktan kaçının. Bu durum, pilin kısa devre yapmasına ve daha hızlı bitmesine neden olabilir. Kısa devre yapması pile zarar vermez ancak pilin kapasitesini ve ömrünü azaltabilir .

  1. Bir madeni para kullanarak, saat yönünün tersine, OPEN tarafına doğru çevirerek pil kapağını açın.
  2. Pili (CR 2025) artı (+) kutbu kapağa dönük olacak şekilde takın. Su geçirmezliğin bozulmaması için contanın olukta olduğundan emin olun.
  3. Kapağı bastırarak yeniden konnektöre yerleştirin.
  4. Kapağı kapatmak için bozuk parayla saat yönünde "CLOSE" (Kapalı) yazısına doğru çevirin.

Yanlış tipte bir pil takılması durumunda pil patlayabilir.