Nacházíte se tady: Začínáme > Nastavení hodinek M200

Nastavení hodinek M200

Vaše nové hodinky M200 jsou ve skladovacím režimu a aktivujete je, když je zapojíte k USB nabíječce nebo k počítači při nastavení. Doporučujeme, abyste předtím, než začnete M200 používat, baterii nabili. Jestliže je baterie zcela vybitá, může několik minut trvat, než se začne nabíjet. Viz Baterie, kde naleznete podrobné informace o tom, jak se baterie nabíjí, jaká je její výdrž a jakým způsobem dostanete upozornění, že baterie je slabá.

Pro nastavení si vyberte jednu z možností: kompatibilní mobilní zařízení, nebo počítač

Můžete si vybrat, jakým způsobem si hodinky M200 nastavíte: buď bezdrátově přes kompatibilní mobilní zařízení, nebo přes počítač. Obě metody vyžadují připojení k internetu.

 • Mobilní nastavení je výhodné, jestliže nemáte přístup k počítači s USB portem, může však trvat déle.
 • Nastavení přes kabelové připojení k počítači je rychlejší a zároveň si při něm můžete hodinky M200 nabít. Budete k tomu ale potřebovat počítač.

Možnost A: nastavení pomocí mobilního zařízení a aplikace Polar Flow

Hodinky Polar M200 se k mobilní aplikaci Polar Flow připojují bezdrátově přes Bluetooth® Smart, nezapomeňte si tedy Bluetooth v mobilním zařízení zapnout.

Seznam zařízení kompatibilních s aplikací Polar Flow najdete na adrese support.polar.com.

 1. Odepněte pásek, jak je popsáno v kapitole Pásek hodinek.
 2. Abyste měli jistotu, že vám v hodinkách M200 vydrží pro mobilní nastavení baterie, připojte je kabelem USB k napájenému portu USB nebo k USB nabíječce. Dbejte na to, aby nabíječka měla označení „výstup 5 V stejn.“ a poskytovala proud minimálně 500 mA. Také dbejte na to, abyste hodinky M200 správně připojili, tj. tak aby čtyři piny USB konektoru na M200 lícovaly se čtyřmi piny USB portu počítače nebo USB nabíječky. Může trvat několik minut, než se hodinky M200 aktivují a zobrazí se animace nabíjení.

  Než budete hodinky nabíjet, ujistěte se, že USB konektor M200 není vlhký, nejsou na něm chlupy, prach nebo nečistoty. Jakoukoli nečistotu nebo vlhkost jemně setřete.

 3. V mobilním zařízení jděte do App Store nebo Google Play a vyhledejte a stáhněte si aplikaci Polar Flow.
 4. Spusťte aplikaci Flow na mobilním zařízení. Aplikace rozpozná hodinky M200, pokud budou blízko, a vybídne vás ke spárování. Přijměte žádost o spárování a zadejte párovací kód Bluetooth, který se zobrazí na displeji M200, do aplikace Flow.

  Abyste mohli hodinky M200 spojit s aplikací Flow, ujistěte se, že jsou připojené ke zdroji napájení.
 5. Potom si vytvořte účet u Polaru nebo se přihlaste, pokud již účet máte. S přihlášením a nastavením vám pomohou pokyny v aplikaci. Jakmile provedete nastavení, klepněte na Uložit a synchronizovat. Vaše osobní nastavení se nyní převede do hodinek M200.

  K tomu, abyste o svojí aktivitě a tréninku mohli dostávat ta nejpřesnější a nejosobnější data, je důležité, aby nastavení bylo přesné. Je-li pro M200 k dispozici aktualizace firmwaru, doporučujeme, abyste ji při provádění nastavení nainstalovali. To může trvat až 20 minut.
 6. Po skončení synchronizace se na displeji hodinek M200 ukáže časový náhled.

Jakmile bude nastavení dokončeno, můžete začít. Užijte si to!

Možnost B: nastavení pomocí počítače

 1. Jděte na adresu flow.polar.com/start a nainstalujte si software FlowSync pro nastavení hodinek M200.
 2. Odepněte pásek, jak je popsáno v kapitole Pásek hodinek.
 3. Připojte hodinky M200 k počítači pomocí přiloženého USB kabelu, aby se během nastavování nabíjely. Dbejte na to, abyste hodinky M200 správně připojili (viz obrázek výše). Pokud hodinky M200 připojujete přímo k USB portu počítače, dbejte na to, aby USB konektor nebyl ohnutý. Může trvat několik minut, než se hodinky M200 aktivují. Povolte, aby se na počítači nainstalovaly jakékoli navržené USB ovladače.

  Než budete hodinky nabíjet, ujistěte se, že USB konektor M200 není vlhký, nejsou na něm chlupy, prach nebo nečistoty. Jakoukoli nečistotu nebo vlhkost jemně setřete.

 4. Přihlaste se pomocí svého účtu u Polaru nebo si založte nový. Webová služba vás provede registrací a nastavením.

  K tomu, abyste mohli dostávat ta nejpřesnější a nejosobnější data o své aktivitě a tréninku, je důležité, abyste při registraci do webové služby zadali přesná fyzická nastavení. Při registraci si můžete zvolit, jaký jazyk budete chtít na hodinkách M200 používat. Je-li pro M200 k dispozici aktualizace firmwaru, doporučujeme, abyste ji při provádění nastavení nainstalovali. To může trvat až 10 minut.

Jakmile bude nastavení dokončeno, můžete začít. Užijte si to!