Buradasınız: Özellikler > Vantage M Kullanım Kılavuzu | Uyumlu sensörler

Uyumlu sensörler

Uyumlu Bluetooth® sensörlerini kullanarak egzersiz deneyiminizi geliştirin ve performansınız hakkında daha kapsamlı bilgiler edinin. Saatiniz, çeşitli Polar sensörlerinin yanı sıra birçok üçüncü taraf sensörüyle de uyumludur.

Saatinizle uyumlu Polar sensör ve aksesuarların tam listesini görüntüleyin

Uyumlu üçüncü taraf sensörleri görüntüleyin

Yeni bir sensör kullanmak istediğinizde, kullanmaya başlamadan önce bu sensörü saatinizle eşleştirmeniz gerekir. Eşleştirme işlemi yalnızca birkaç saniye sürer ve saatinizin yalnızca sensörlerinizden sinyal aldığından emin olmanızı sağlayarak bir grupta egzersiz yaparken de kesintiler yaşanmasını engeller. Bir etkinliğe katılmadan önce, veri iletimi nedeniyle oluşan sinyal karışmasını önlemek için evde eşleştirme işlemini yaptığınızdan emin olun. Talimatlar için Sensörleri saatinizle eşleştirme başlığına bakın.

Polar H10 Kalp Atış Hızı Sensörü

Göğüs kayışlı Polar H10 kalp atış hızı sensörü ile kalp atış hızınızı en üst seviyede hassasiyetle izleyin.

Her ne kadar Polar Precision Prime şu anda en hassas optik kalp atış hızı ölçüm teknolojisine sahip olsa ve neredeyse her yerde ve durumda çalışsa da, sensörü bileğinizde sabit tutmanın zorlaştığı ya da sensörün yakınındaki kaslarda veya tendonlarda basınç ya da hareket oluşturan sporlarda Polar 10 kalp atış hızı sensörü en doğru kalp atış hızı ölçümünü elde etmenizi sağlar. Polar H10 Kalp atış hızı sensörü hızlı artan veya azalan kalp atış hızlarını daha iyi algılar, bu yönüyle de hızlı ataklar içeren aralıklı egzersiz türleri için de ideal bir seçenektir.

Polar H10 Kalp atış hızı sensöründe, bağlı bir egzersiz cihazı veya mobil egzersiz uygulaması olmadan bir egzersiz seansınızı kaydedebilmenize olanak sağlayan bir dahili bellek bulunur. H10 kalp atış hızı sensörünü Polar Beat uygulamasıyla eşleştirip uygulama üzerinden egzersiz seansını başlatmanız yeterli. Böylece Polar H10 Kalp atış hızı sensörüyle örneğin yüzme derslerinizdeki kalp atış hızınızı kaydedebileceksiniz. Daha fazla bilgi için Polar Beat ve Polar H10 kalp atış hızı sensörü destek sayfalarına bakın.

Bisiklet egzersiz seanslarınızda Polar H10 Kalp atış hızı sensörünü kullanırken sürüş esnasında egzersiz verilerinizi kolayca görüntülemek için saatinizi bisikletinizin gidonuna bağlayabilirsiniz.

Polar Adım Sensörü Bluetooth® Smart

Adım Sensörü Bluetooth® Smart, teknik ve performansını artırmak isteyen koşucular içindir. İster koşu bandında ister en çamurlu patikalarda koşuyor olun hız ve mesafe bilgilerini görmenizi sağlar.

  • Koşu hızını ve mesafeyi göstermek için attığınız her adımı ölçer
  • Koşu kadansınızı ve adım uzunluğunuzu size göstererek koşu tekniğinizi geliştirmenize yardımcı olur
  • Küçük sensör, ayakkabı bağcıklarınıza sıkı biçimde oturur
  • Darbeye ve suya dayanıklıdır, en zorlu koşuların bile üstesinden gelir

Polar Hız sensörü Bluetooth® Smart

Bisiklet egzersizi yaparken hızınızı etkileyebilecek birçok faktör bulunur. Tabii ki kondisyon bunlardan biridir ancak hava koşulları ve yolun türü de hızınızı büyük ölçüde etkiler. Bu faktörlerin hız performansınızı nasıl etkilediğini ölçmenin en gelişmiş yolu aerodinamik hız sensörünü kullanmaktır.

  • Bu sensör mevcut, ortalama ve maksimum hızlarınızı ölçer
  • İlerleme katetmek ve performansınızı geliştirmek için ortalama hızınızı takip edin
  • Hafif ancak sağlam ve takması kolay

Polar Kadans Sensörü Bluetooth® Smart

Bisiklet egzersizi seanslarınızı ölçmenin en pratik yolu gelişmiş kablosuz kadans sensörümüzü kullanmaktır. Bu sensör gerçek zamanlı, ortalama ve maksimum pedal çevirme kadansınızı dakika başına devir sayısı olarak ölçer. Böylece sürüş tekniğinizi önceki sürüşlerinizin teknikleriyle karşılaştırabilirsiniz.

  • Sürüş tekniğinizi geliştirir ve sizin için ideal kadansı tanımlar
  • Sinyal karışması olmayan kadans verileri sayesinde bireysel performansınızı değerlendirebilirsiniz
  • Aerodinamik ve hafif olarak tasarlanmıştır

Üçüncü taraf güç sensörleri

Saatinizi ayrı bir koşu ve bisiklet egzersizi güç sensörüyle eşleştirirseniz saatiniz koşu veya bisiklet egzersizi seanslarınız esnasında güç verilerinizi ölçer. Flow web hizmetinin spor profili ayarları bölümündeki egzersiz görünümlerini özelleştirerek egzersiz seanslarınız sırasında görmek istediğiniz güç verilerini seçebilirsiniz. Training Load Pro özelliği Kas Yükü hesaplamak için güç verilerini kullanır, böylece ayrı bir koşu veya bisiklet güç sensörü kullanırken koşu ve bisiklet egzersiz seanslarınız için bir Kas Ağırlığı değeri de elde edersiniz.

Koşu Gücü

Koşu Gücü, koşunuzun dış yükünü ölçen harika bir araçtır. Kalp atış hızından daha hızlı tepki veren bu araç yokuş yukarı koşu ve aralıklı koşu egzersizleri esnasındaki yükünüzü ölçmek için idealdir. Bu aracı kullanarak farklı arazilerdeki koşularınızda bile efor seviyenizi sabit tutabilirsiniz. Koşu Gücü kalp atış hızı ölçümünü tamamlar: Her iki ölçümü de yaptığınızda koşu performansınızdaki değişiklikleri tespit edebilirsiniz. Haftalarca egzersiz yaptıktan sonra daha düşük kalp atış hızı ile aynı koşu gücünü üretebiliyorsanız koşu performansınız gelişmiş demektir.

Bu ayrıntılı kılavuzdan Koşu Gücü hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bisiklet Egzersizi Gücü

Bisiklet egzersizi gücünüzü ölçerek bisiklet sürme performansınızı ve pedal çevirme tekniğinizi izleyip geliştirebilirsiniz. Kalp atış hızı ölçümünün aksine bu ölçümde güç çıkışı değeri mutlaktır ve bu değer harcadığınız eforu nesnel bir biçimde gösterir. Yani sizinle aynı cinsiyette veya yaklaşık aynı boyutta olan diğer bisikletçilerle güç veya daha güvenilir sonuçlar elde etmek için kilo başına watt değerlerinizi karşılaştırabilirsiniz. Kalp atış hızınızın güç bölgelerinizle ilişkisini görerek de daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.